x-kom hosting

HD 4870- VPU Recovery w nowszych grach.

Andrewrze
utworzono
utworzono

Witam,

Opis problemu:

Podczas grania w nowsze gry(NFS Undercover, FlatOut,oraz tu nie śmiać, bo w to grał kuzyn jak był u mnie Landwirtschaft(czy jakoś tak)) wyskakuje mi komunikat z VPU Recvery (brak reakcji karty grafiki).

Gry typu (PES09, Fifa2009, FootballManager,Devil May Cry 4) chodzą bez zarzutu.

Innych gier nie uruchomiałem

Sprzęt:

Procesor: E8400

Płyta gł.: DFI LanParty x38 DK

Grafa: ATI Radeon HD 4870 Powercolor

Pamięć: Kingston Hyperx DDR2 1066MHz 2x1GB

Zasilacz: Chieftec 560W

Temeratury w porządku: robiłem fanfixa

Pamięć ram w porządku: Memtest86 v2.11 (ok. 2 godz. 6 pętli) przeszło bez błędu

Dysk twardy w porządku(ma 2)(więm, że nie powodowałby tego problemu, ale piszę)

Sterowniki: na XP SP2 sprawdzałem 8.6,8.7 (może pomyliłem oznaczenia ale były to dwie pierwsze wersje) i 8.12

na Viscie x64 8.12

Furkmark zapuściłem na ok. 6 minut nie nie wyskoczyło.

Jakiś czas temu wykonałem benchmark 3DMarkiem 2006 (chyba ta wersja) wyniku nie pamiętam, ale jak porównywałem to był w normie.

Jakieś sugestie, co sprawdzić?

Niezabardzo mam ochotę wysyłać kartę na gwarancje, bo będę bez kompa, a wszystko działa stabilnie oprócz tych gier.

PS. jak karta był zakupiona w sierpniu 2008, to przy reklamacji dostanę nową od sprzedawcy czy będę musiał czekać na naprawę od producenta.

robin3d
komentarz
komentarz

Nie miałem tego problemu, ale czytałem gdzieś na forum - spróbuj wyłączyć tę funkcję w CCC, powiedziałbym Ci jak, ale niestety nie mam VPU w moim CCC (8.12 vista x64). Z tego co pamiętam ta funkcja była tuż nad ATI Overdrive.

Andrewrze
komentarz
komentarz
Nie miałem tego problemu, ale czytałem gdzieś na forum - spróbuj wyłączyć tę funkcję w CCC, powiedziałbym Ci jak, ale niestety nie mam VPU w moim CCC (8.12 vista x64). Z tego co pamiętam ta funkcja była tuż nad ATI Overdrive.

To niestety nie zdaje egzaminu. Już próbowałem, ale zapomniałem o tym wspomnieć.

EDIT:

Zapuściłem Aquamark3. I wyskakuje mi taki błąd po około 45sekundach.

erroryd3.th.jpg

http://img385.imageshack.us/my.php?image=erroryd3.jpg

robin3d
komentarz
komentarz

Niestety nic mi to nie mówi, może rzeczywiście oddaj na gwarancje...

Gość
komentarz
komentarz
Zapuściłem Aquamark3. I wyskakuje mi taki błąd po około 45sekundach.

Ściagnij hotfix, prawdopodobnie pomoże.

Grafika to referent? Podkręcona?

Andrewrze
komentarz
komentarz
Ściagnij hotfix, prawdopodobnie pomoże.

Mam aktualnie wersje sterowników 8.12, a hotfixa znalazłem z 23 czerwca 2008. Zainstalowałem go ale nie pomogło. Błąd wyskakuje identyczny.

Może jest jakis nowszy hotfix? Ja jakoś nie mogę znaleźć.

Grafika to referent? Podkręcona?

Referent, niepodkręcana

EDIT:

Chciałbym jeszcze wyeliminować jako przyczynę skoki napięcia(chodzi mi o chwilowy brak mocy). Czy mierząc miernikiem napięcie na innym kablu(na molexie) jestem wstanie wychwycić ten skok, czy raczej takie piknięcie na innym kablu będzie niezauważalne. (popróbuję jutro pomierzyć jak ma to jakiś sens)

Niestety nie mam żadnego kumpla(z odpowiednim kompem), aby podłączyć tą kartę u niego i zobaczyć jak tam się zachowa:(

  • 3 tygodnie później...
Barney
komentarz
komentarz

co do tego vpu recover to grzeje ci sie karta jak masz wentylator wyjmij go i przeczyc a radiator przesmaruj pasta termoprzewodzącą powinno pomoc mialem to samo i pomoglo nie wylacznaj tej opcij VPU z CCC bo czytalem ze mozna pogorszyc jeszcze sytuację a jak nie posiadasz wentyltora to dokup jesli mozesz

O bym zapomnial nim wyjmieszj wentylator zobacz sobie jaka masz temp grafy (najlepiej Everestem)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.