x-kom hosting

dysk twardy do wymiany?

marcin001
utworzono
utworzono

Od jakiś 2 tygodni przy załączaniu PC wyskakuje mi komunikat: Disk Boot Failure Insert System Disk And Press Enter. Czasami po zresetowaniu biosu lub przywróceniu optymalnych ustawień w biosie czy innych zabiegach Windows się uruchamia. Jednak nie wiem czy moje działania mają jakiś wpływ. Co z tym dalej zrobić??

PROSZĘ O JAKĄŚ PORADĘ

Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Spróbuj za pomocą konsoli odzyskiwania naprawić MBR i boot.ini poleceniami FIXBOOT i FIXMBR. Jeśli to nie pomoże, zainstaluj ponownie windowsa usuwając z dysku wszystkie partycje i tworząc je na nowo. Ale na początek przeskanuj dysk w poszukiwaniu bad sectorów.

nitro07
komentarz
komentarz

zacznij od wejścia do BIOS i ustaw kolejność bootowania na 1. HDD, resztę ustaw na disable

marcin001
komentarz
komentarz

Gdzie znaleźć FIXBOOT i FIXMBR bo szukam i nie mogę się doszukać.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Uruchamiasz kompa z płyty instalacyjnej, włączasz konsolę odzyskiwania ( pierwsze R ) i tam wpisujesz te komendy.

marcin001
komentarz
komentarz

i samo FIXBOOT CZY FIXMBR wystarczy??

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Oba polecenia. I nie wiadomo, czy pomogą, warto spróbować. Sprawdziłeś dysk pod kątem bad sectorów?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Jak najszybciej zrób kopię ważnych danych i oddaj dysk na gwarancję (o ile jest). Masz bad sectory, dysk niestety raczej nie pociągnie długo.

Mag Magik
komentarz
komentarz

patrząc na zakładkę Health, zostaje Ci tylko zerowanie + ręczny remap, ale ten dysk jest już ewidentnie uszkodzony. W związku z tym tj. wyżej zgraj niezbędne dane.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.