x-kom hosting

HD4670 na 2letnim PC'cie

Marcstee
utworzono
utworzono

Witam. Ujmę temat w skrócie:

Mój obecny PC:

procesor: DualCore Intel Pentium D 930, 3000 MHz (15 x 200)

płyta głowna: Gigabyte GA-945PLM-S2 v1

zasilacz: 400W Mercury

karta graficzna: nVIDIA GeForce 7600 GS (128MB)

monitor: FLATRON W2252TQ (22" - 1680x1050)

oraz 2GB DDR2

I teraz problem mam taki, że ta karta nie wystarcza na ten monitor (który nie dawno kupiłem) wiec chce ją wymienić na HD4850 512MB. I teraz mam pytania:

1. Wiem, że będe musiał zmienić zasilacz ale na jak duży - 500W starczy?

2. Czy ogólnie ta karta będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż moja płyta głowna ma PCI x16 w wersji 1 a nie 2?

3. Które chłodzenie jest obecnie najlepsze i dla tych kart (przyznam ze te temp. o których czytałem rzędu 70-90st. mnie przerażają)?

4. I czy macie jeszcze jakieś uwagi sugestie itp.

Z góry dziekuje za wyczerpujące odpowiedzi.

Rafał91
komentarz
komentarz

Widzę że zasilacz jest troszkę nie bardzo. Polecam coś markowego, Chieftec 450W http://www.agito.pl/zasilacze/chieftec-gps....221.34673.html

Jest to bardzo dobry zasilacz, wytrzymuje nie takie sprzęty...

Co do procesora. Będzie ograniczał Ci kartę... Nie wiem dokładnie ile bo trudno jest mi to określić...

Wejście karty będzie ok, PCI-e.

A odnośnie chłodzenia. Kartę chcesz Referenta ???

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Procesor zdecydowanie zbyt wolny do HD4850. Prędzej rozglądałbym się za HD4670. Chyba, że wymienisz też procek.

Zasilacz, jak mówi Rafi, może być ten Chieftec.

Marcstee
komentarz
komentarz

Hmm własnie nie wiem bo nie znam róznicy. Dodam, że na samą karte bede miał okolo 500-550zł (no ale obniżki sie szykują). No ale jak juz wymieniac procek to z płytą i ramem a tyle to już nie mam i może na przyszłość zostawię a karte już wtedy nie bede musiał kupowac - tak powiedzmy za 6-12miesięcy

falcon1984
komentarz
komentarz

1. Wystarczy 450W dobrej firmy typu Chieftec, Corsair

2. Nie będzie dobrym rozwiązaniem bo masz procek za słaby i będzie ją niesamowicie hamował

3. Chłodzenie niereferencyjne jest najlepsze: przykładowo Asus Glaciator, Gainward Golden Sample, Sapphire Toxic

4. Mam uwagę byś nie kupował tej karty bo to bezsens przy tym procku

Rafał91
komentarz
komentarz

Jak byś chciał wsadzić taką kartę, to pierwsze co robisz to wymieniasz zasilacz... A ten procek, jak mówią przedmówcy, jest beznadziejny do nowej karty! Dwa rozwiązania:

karta typu Hd4670

lub wymiana procka i dopiero inwestycja w kartę...

Marcstee
komentarz
komentarz

a gdybym sie zdecydował na procka tez (zasilacz i tak zmienie to jest inna bajka) to czy bedzie ok przy tej płycie głownej? I jaki ewentualnie żeby nie przekraczać jakiś dużych sum. A jak nie to jaką karte do tego?

Rafał91
komentarz
komentarz

To tak. Kartę tak ja mówie: HD4670.

Co procka to polecam http://www.agito.pl/dual-core/intel-core-d...746.334856.html l i podkręcenie go do 2.9 - 3 Ghz

Marcstee
komentarz
komentarz

Jak przeglądałem tą stronę (http://gigabyte.pl/products/mb/cpulist/ga-945plm-s2_11.html) to wynika z niej ze ten procek nie jest wspierany na tej mojej płycie...

Troche lipnie bo myślałem, że wymienie zasilaczi kartę i bedzie znów na pare lat a tu psikus. Pozostaje mi albo inwestować w słabą kartę albo zmienić całego PC... no obudowe sobie zostawie i dysk i nagrywarke :D zawsze to jakiś początek.

  • 4 tygodnie później...
Marcstee
komentarz
komentarz

Witam ponownie :P Po miesiącu grania na rozdzielczosci 1650x1050 (uwielbiam moj 22" monitor :D ) zaczeło mnie baaardzo irytować to, że grafika mi baaardzo często wysiada czyli - czyli na przyklad FPSy spadaja do niemal 0 i mam same "paski i trójkąty" ze tak powiem na ekranie (minimalizacja i powrot do gry pomaga). Gra (czyli Guild Wars) powinna dzialac na moim kompie na full detalach w teorii ale psikus :P dziala na low - to wtedy zadziej grafa pada. Oczywiscie chodzi wina to GD7600GS(128/128 - a, nie jak wszedzie w testach sa 256 wersje).

No i z racji iż nie stać mnie na 4850 (bo musiałbym dokupic procka itd itd (poczytajcie wyżej)) to za waszą radą chce tego 4670(512MB).

I teraz pytanie:

Jakies marki brać? MSI i Gigabyte maja najtańsze z tego co wiem.

Czy na pewno do tego mojego pentium D to bedzie ok bo nie zamierzam go zmieniac (bo kasy tyle nie ma).

Marcstee
komentarz
komentarz

A mógłbyś jakoś uzasadnić dlaczego ASUS a nie MSI na przykład?

I czy 400W zasilacz (dobrej firmy) starczy?

gostek
komentarz
komentarz
A mógłbyś jakoś uzasadnić dlaczego ASUS a nie MSI na przykład?

bo ma lepsze (wydajniejsze i cichsze chlodzenie)

I czy 400W zasilacz (dobrej firmy) starczy?

400W dobrej firmy powinno starczyc, ale lepiej na przyszlosc (jakbys zmienial proca) 450W...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.