x-kom hosting

Dobór kodeków

KamilFan
utworzono
utworzono

Hej, właśnie sformatowałem komputer aby zacząć instalować wszystko od nowa. I mam teraz problem z wyborem kodeków. Chodzi o dobre odtwarzanie płyt DVD, oraz video HD. Czytałem o tym, i dużo ludzi radzi inne kodeki. Więc postanowiłem zapytać się Was, co można z czym łączyć. Bo do HD są inne kodeki, dla MPEG-2 i 1 jeszcze inne. Jedni radzą CCCP inni K-lite codec, a jeszcze inni mówią żeby wszystko oddzielnie instalować bez żadnych ''codec pack''. Więc się już gubię nieco w tym. I proszę o radę.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja korzystam z CCCP + SubEdit i mi wszystko dobrze chodzi, a oglądam filmy zwykłe XviD (avi) oraz 1080p na kompie i problemów nie mam, jakość obrazu świetna

Bamu
komentarz
komentarz

Ja od zawsze używam: http://www.programs.pl/program,159.html i wszystko chodzi dobrze

Psycholandia
komentarz
komentarz

K-Lite Codec Pack + AC3Filter

KamilFan
komentarz
komentarz

Zainstalowałem K-lite 4.42. Mam to jakoś skonfigurowc ??bo mi jakos brzydko odbiera dvd...

Jak się oddale od monitora LCD tak ze 2 metry to wydaje się ładny obraz. Nie wiem czy to właśnie jest tym spowodowane... no ale w telewizorze (CRT) obraz jest lepszy... nie widać jakiś pikselów małych czy coś.. Znajomy mi powiedział że ja mam rozdzielczość 1280x1024, a telewizor CRT ma o połowę mniejszą, więc obraz się u mnie bardziej rozciąga i wygląda to wszystko inaczej.

Cytuje jego słowa.

''Jeśli CRT to tak, ma mniejszą rozdzielczość i dosyć mocno rozmywa to co leci w sygnale. A LCD wyświetla wszystko co faktycznie zawiera obraz, także niedoskonałości dekompresji. Innymi słowy na LCD masz obraz-żyleta''

Psycholandia
komentarz
komentarz

To jest prawda.

KamilFan
komentarz
komentarz

No a ja mam monitor normalnie, jakieś 50 CM od oczu, i oglądając DVD widziałem właśnie takie dziwne gdzie nie gdzie rozmycia, albo jakieś takie ktoś miał piksele na twarzy, albo coś. No a jak się odsunąłem tak na 2 metry, to nie było tego widać, tylko obraz był już ,,gładki''

A mam takie pytanie jeszcze, bo jak włączę DVD i jest menu, czyli do wyboru różne rzeczy np. Napisy, Włącz film, Sceny itp jak to na dvd w menu. No i zauważyłem że na każdym dvd te napisy mi tak jakoś drgają. W TV sprawdzałem i normalnie jest, a na kompie one taki mini drgawki mają ...

Aha a może jeszcze tak te DVD odbierają bo coś nie tak ze sterownikami do karty graficznej. Bo mam do niej płytę, i zainstalowałem wszystko. I są tam jakieś ATI AVIVO CODEC, ATI PARENTAL CONTRL & ENCODER........... Nie wiem czy to mam zostawić, czy nie... No ale to zainstalowałem z tej płyty, i to wszystko samo się zainstalowało.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.