x-kom hosting

Błąd opóźnionego zapisu na dysku

Silu
utworzono
utworzono

Posiadam nowego Sata II Samsunga 320GB. Bez partycji. Od jakichś dwóch dni po dwóch miesiąc użytkowania pojawia mi się co jakiś czas w dymku komunikat o błędzie opóźnionego zapisu na dysk. Komunikat występuję podczas różnych operacji, nawet podczas zwykego łażenia po stronach - błąd zapisu tyczy się jakichś tam plików ściąganych przez Operę podczas surfowania. Chyba równolegle z tymi komunikatami pojawił się problem ze ściąganiem plików przez torrenty. Tj. Bitcomet lub Utorrent pobiera przez jakieś 3-4 minuty, po czym w pierwszym pojawia się czerwony krzyżyk przy ściąganiu i wszystko się stopuje, a drugi wywala bład niedziałającego urządzenia i też zatrzymuje ściąganie. W obojętnie jakim torrencie.

Pogoglowałem trochę, znalazłem parę porad - np sprawdzenie, czy dysk jest podpięty dobrym kablem. Komputer miałem składany w salonie, z resztą problem zaczął się w tej chwili, do tej pory działał sprawnie, więc to wykluczam. Wyłączania buforowana, które komuś tam pomogło, nie mogę sprawdzić, bo opcja ta we właściwościach dysku jest nieaktywna, ustawiona domyślnie na buforowanie.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Może mam na kompie jakiegoś vira? A może po prostu pada mi nowy dysk.

Edit///

Błąd się pojawia przy każdym ściąganiu. Po włączeniu ściągania czegoś przez Operę również pojawia się dymek, tyle że w przeciwieństwie do klientów torrent ściąganie się nie przerywa.

BTW - informacja o błędzie wygląda tak: 81bbf1b39e88f5e17c401f0ace27f0.jpeg

Zmienia się rzecz jasna tylko nazwa pliku i miejsce.

Bardzo proszę o pomoc.

Silu
komentarz
komentarz

Wygooglowałem te linki już wcześniej. Odsyłają do kabli od dysku (komp złożony w salonie, poza tym hulał bez niczego 2 miesiące), do SP 2 dla XP (mam sp3) do wyłączenia buforowania (nie mogę tego zrobić) Także lipa. A problem mnie coraz bardziej niepokoi.

nitro07
komentarz
komentarz

ja bym zaczął od tego dla każdej z partycji:

wiersz poleceń i komenda chkdsk x: /f/r gdzie x=litera partycji

Silu
komentarz
komentarz

Probowałem tego już wcześniej, właczyłem po raz drugi i bez zmian. Okazało się przed chwilą, że instalować oprogramowania niektórego nie mogę, ze względu na ten błąd zapisu. Zaczyna mnie powoli brać cholera :)

Może spróbować reinstalkę windowsa?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.