x-kom hosting

Jaki procesor wstawic do płyty głownej Gibabyte GA-945GCM(X)-S2 ?

Shadow1992
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie ,obecnie mam procesor Intel Pentium D 2x2,8Ghz,ale mam zamiar kupic nowy procesor i teraz pytanie.Jaki najlepiej nadawaly sie na plyte glowna Gigabyte'a GA-945GCM(X)-S2? Taki opcjonalny do 500-600zl procesor albo taki procesor ,zeby wystarczyl na dobre i wygodne granie w nowe gry.

Z gory thx.

n31T
komentarz
komentarz

//pomyłka, użytkownik niżej ma rację, lecz będziesz chyba musiał updatować biosa ;)

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

KLIK Bierz jakiś dwurdzeniowy w procesie 45nm. Zwróć uwagę na tylko trzy fazy zasilania procesora na tej płycie...

Shadow1992
komentarz
komentarz
KLIK Bierz jakiś dwurdzeniowy w procesie 45nm. Zwróć uwagę na tylko trzy fazy zasilania procesora na tej płycie...

O co chodzi z tym 45nm?Sory ale jestem zielony i kompletnie nie wiem o co chodzi.Jaki procesor bylby dobry dla tego kompa wg was przy mojej plycie glownej?

Mag Magik
komentarz
komentarz

Ja mam małą uwagę, na stronie producenta jest napisane, że taki Pentium Dual-Core E5200(2.50GHz,2MB) wymaga BIOS'u w wersji F6h, o tym później, ale czemu płyta nie obsługuje E5300? I teraz znów odnoście BIOS'u. Wcześniej wspomniana wersja F6h jest najnowszą, ale zarazem występuje tylko w wersji Beta..

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@Mag Magik

czemu płyta nie obsługuje E5300?

Obsługuje. Jest linijkę wyżej :P Co do biosu to oczywiście konieczne będzie wgranie najnowszego przed zmianą procesora. Płyta nowa nie jest i widać, że producent stara się umożliwić na niej pracę procesorom z górnej półki. No niestety na razie tylko beta. Jeżeli bios będzie śmigał to nic nie stoi na przeszkodzie aby wgrać tę wersję. No niestety wiadomo jak to może z tym być...

@Shadow1992

O co chodzi z tym 45nm?

To nowszy proces technologiczny umożliwiający produkowanie procesorów o mniejszych wymiarach, potrzebujących mniej prądu (tym samym mniej się grzejących) i mogących pracować z większym zegarem. Są też tańsze w produkcji. Chodzi mi po prostu o to żeby nikt nie wcisnął Ci "starych" procesorów intela w technologii 65 nm - już się ich nie produkuje ale jeszcze czasami zalegają na półkach (więc sprzedawcy czasami je wciskają).

Mag Magik
komentarz
komentarz

tak, ale przy E5300 jest N/A (N/A = Nie wspiera). Albo nie są pewni i nie testowali, albo mają błąd na stronie w zasadzie te dwa PDC różnią się tylko mnożnikiem:

E5300 (2,60 GHz, 2 MB cache L2, FSB 800 MHz, mnożnik 13x)

E5200 (2,50 GHz, 2 MB cache L2, FSB 800 MHz, mnożnik 12,5x)

Na allegro widziałem komplet (Gigabyte'a GA-945GCMX-S2 + E5200) ze screenami z CPU-Z więc BIOS raczej już testowany mimo, że beta.

Jakby co, poradnik Aktualizacja Biosu płyty głównej jest ;)

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

No tak. Masz rację - nie zwróciłem uwagi na N/A :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.