x-kom hosting

Koma do tysiaka PLN

Sonido
utworzono
utworzono

yOo

Moja N70'ka już mnie nie kręci i postanowiłem zmienić ją na lepszy model, do tego dochodzi fakt iż nie ma JailBreak na iPod'a Touch 2G i póki co pewnie nie będzie. Za swojego iPoda w tej chwili mogę wziąć 900-950zł (z racji wysokiego kursu dolara) więc chyba warto go sprzedać. Na #1 miejscu iPhone 3G (8 albo 16GB), później N95, ale ten Symbian średnio mi odpowiada. Dlatego przesiadka z iPod'a Touch na iPhone'a wydaje się najlepszym wyjściem. Sporo czytałem o tym "telefonie", ale licze jeszcze na jakieś słowo na niedzielę o jego zaletach/wadach w codziennym użytkowaniu. HTC Pro też brałem pod uwagę, ale ciut za droga, z resztą w październiku przedłużam umowę z erą więc będę mógł wybrać coś lepszego. Czekam na opinię posiadaczy tych i innych, konkurencyjnych modeli telefonów. Tylko proszę mi tu nie podawać żadnych Noki 3210 itp. ;)

Duban
komentarz
komentarz

Ja mam teraz N95 8GB i mogę ją szczerze polecić ^^

Wyświetlacz świetny.

Za sprawą 128MB RAMu telefon jak na symbiana szybki. Od nowości w pierwszym dniu trochę go muliło ale pewnie przez to, że odrazu nawigację wgrałem (która działa świetnie), 'złamałem' soft (by móc patchować i wgrywać pirackie progsy i gry :ph34r: ).

Aparat robi świetne fotki (jak na telephone oczywiście). Ale filmy to już pierwsza klasa. Rozdziałka VGA z 30FPS robi wrażenie na 42" TV.

Jak coś sobie przypomnę to dam znać. Co chcesz to pytaj ;)

Thief27
komentarz
komentarz

N95 8gb działa bardzo szybko jak na telefon z symbianem ale skoro ci nie odpowiada to Może coś z Samsungów,LG.Z samsungów polecam u900 bo to naprawde fajny fon tylko szkoda że ma te wszytstkie zabezpieczenia.Z LG to Ku990 który użytkuje od niedawna filmik kręci 120fps na sekunde aparat 5megapixeli.Pozatym niewiem czy znajdziesz nową n95 8gb za 1000zł.Nie bierz Iphhone mó kumpel się na niego nabrał i teraz żałuje brak bt,mms,3g,nie można kręcić filmików aparatem,aparat totalne dno w k750i jest 2 x lepszy.Polecam jeszcze Toshibe g900 ale kupisz ją jedynie na allegro.Noi to tyle bierz co chcesz

n31T
komentarz
komentarz

Nokia n95 8GB, nokia n82 (to samo co n95 8gb, tylko z lepszym aparatem i bez slidera), HTC tytn II (kaiser) - super telefon, windows mobile, dotykowy ekran.

Z LG to Ku990 który użytkuje od niedawna filmik kręci 120fps na sekunde

jak można kręcić w fps'ach na sekundę ?;p Poza tym, 6500slide robi na 3mpix lepsze foty od tego LG, nie posiada on także wifi oraz windowsa. Wracając jeszcze do tego aparatu w KU990, to bez dobrego światła zdjęcia wychodzą brzydkie.

Thief27
komentarz
komentarz

Założe się że nie widziałeś tego fona na oczy i robisz zament jak to na ciebie przystało.............

Ku990 to nie k800i gdzie wszystko ci się samo nastawia trzeba się troche pobawić.Telefon ten kręci najlepsze filmiki z telefonów

n31T
komentarz
komentarz
Założe się że nie widziałeś tego fona na oczy i robisz zament jak to na ciebie przystało.............

Widziałem ;) Za to ty nie znosisz krytyki na temat swojego telefonu, i wiedz że nie jest on najlepszym telefonem na świecie.

Ku990 to nie k800i gdzie wszystko ci się samo nastawia trzeba się troche pobawić.

No i co w związku z tym ? Telefon ma może i te 5mpix, ale jego zdjęcia pozostawiają wiele do życzenia i taka jest prawda.

Telefon ten kręci najlepsze filmiki z telefonów

To odwet za te fpsy na sekundę ;p? Kamery nie skrytykowałem w tym telefonie. FPS- frames per second- czyli dla nieznających angielskiego- klatki na sekundę, tak więc nie można chyba powiedzieć klatki na sekundę na sekundę...

Może już zakończmy dyskusję, bo trochę zbaczamy z celu tematu ;)

Sonido
komentarz
komentarz

Jednak zależy mi na tym, by telefon posiadał wi-fi chociażby na fakt, że często z niego korzystam w domu, leżac sobie np. w łożku. LG odpada kompletnie, nie podobają mi się telefony tej marki, Samsung jeszcze ujdzie, ale ma dużo mniej instynktowne menu niż np. iPhone ku któremu skłaniam się najbardziej. Poza tym w październiku kończy my się umowa i wtedy w Erze wybrałbym już coś raczej na stałe, może właśnie Nokię N95, bo z tą firmą mam dobre wspomnienia i w chwili obecnej jej oferta wydaje się najlepsza, ale zobaczymy.

Co do braków wymienionych przez Thief'a to powiem tak: mms'ów nie wysyłam, nie potrzebuję widzieć kogoś jeżeli z nim rozmawiam np. w autobusie, więć 3G zbędne. Poza tym część (jeżeli nie wszystkie) te braki zostały uzupełnione o aplikacje pozwalające na pełne wykorzystanie tych funkcji, nie wiem tylko jak jest z BT, ale coś tam wysyłać podobno można, dowiem się dokładnie. Jedyny jego mankament to słaby aparat, ale to akurat też mnie nie rusza, bo do robienia zdjęć mam cyfrówkę 7.2MPix, chociaż te 3.2MPix w iPhonie by się przydały np. w szkole na ściągi ;)

n31T
komentarz
komentarz

Do latania po necie idealny będzie HTC, tylko z tańszych to tytn II, niestety jego gabaryty nie są małe, lecz telefony tanieją powoli, więc miejmy nadzieję, że i touch pro/diamond zbliżą się do granicy 1000zł ;)

Thief27
komentarz
komentarz

Nie mam siły się dzisiaj z tobą bić na forum :P może kiedy indziej

Do latania po necie idealny będzie HTC, tylko z tańszych to tytn II, niestety jego gabaryty nie są małe, lecz telefony tanieją powoli, więc miejmy nadzieję, że i touch pro/diamond zbliżą się do granicy 1000zł ;)

Noi pierwszy raz się z tobą zgadzam w 100 procentach co musze przyznać niechętnie <_<

//Panowie, romanse na PM załatwiajcie

//chyba nie o to tutaj chodzi...

//Sonido

Gość
komentarz
komentarz

Nie bierz LG, to jest pomyłka :!: Do tysiaka poszukaj N95, ew. N82, chodź z czystym sumieniem polecę ci moją N78, LG nawet nie ma WiFi :) Jak masz jakieś pytania to wal bo jestem master w nokiach serii N :)

EDIT: iPhone też bym nie brał, miałem i nie polecam. Aparat... to nie jest aparat. Brak MMS-ów, to jest POMYŁKA jak na telefon kosztujący ponad 1000 PLN :o Dobry odtwarzacz, dotykowy, duży ekran i WiFi... brak kamerki do wideo rozmów (ja z niej korzystam :D), drogie aplikacje, chyba że po JB... nie opłaca się kompletnie go brać, Nokia rulezz :)

kozman
komentarz
komentarz

Może jakiś samsung? Np i780.

Albo chociażby i550w, choć bardziej mu do e51.

LG za tą cenę, to żadnego nie opłaca się brać.

Co do tych megapixeli, to jest jedna wielka bujda.

5mpx - oznacza większy szum na zdjęciu, przez co są nieczytelne.

Mały obiektyw i duża rozdzielczość, to jednak nie idzie w parze.

(ku990 jest obudowany plastikiem, i wygląda jakby miał większy obiektyw)

Nawet tania cyfrówka 2mpx bije jakością zdjęć na głowę.

Kamix
komentarz
komentarz

Imo telefon bez OS'a za tą cenę to pomyłka.

Tak w ogóle to po co Ci 120FPS, co to kamera jest czy co? 30FPS spokojnie wystarczy.

Sonido jeżeli sprzedajesz iPoda to chyba oczekujesz dobrej jakości odtwarzacza, tak?

Więc potem Ci, że nic nie zagra tak jak iPhone, przecież to iPod z funkcją telefonu.

Co do wysyłania plików przez BT to z tego co mi się wydaje to można tylko niektóre np. fotki.

Ale obsługa iP jest dużo wygodniejsza niż np. takiej Omnii czy czegoś podobnego.

Jeżeli zaś muzyka nie jest na pierwszym planie to rzeczywiście polecę Ci Nokię N95 8GB lub N82, N78 też jest bardzo fajnym telefonem.

Możesz zerknąć jeszcze na Nokię E66 lub E71.

Ale w Nokiach chodzenie po necie też nie jest tak wygodne jak w iP czy HTC.

bo jestem master w nokiach serii N

Bo trzeba być skromnym... (:P)

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli coś taniego to weź E51 :) Ładny, stylowy i dobrze wykonany telefonik napakowany funkcjami no i niedrogi :)

Bo trzeba być skromnym... (tongue.gif)

Napisałem tak jakby miał pytania to żeby walił śmiało :D

Duban
komentarz
komentarz

Seba, jeśli szukasz telefonu do internetu to albo iP, HTC albo N95-2, bo mają duże LCD na który da się przeglądać WWW ;) N82 ma mniejszy co mojemu kuzynowi nie odpowiada (do internetu) i chce się ze mną zamienić za dziewięćdziesiątkę piątkę - osiem G ^^

Gość
komentarz
komentarz

Seba, jeżeli ci zależy na muzyce (A z tego co wiem to tak :D) to weź N78 albo N82. Telefony te same, tylko N78 ma aparat 3,2MPx a nie 5MPx i nie ma flasha. Słuchawki Nokia ma zarąbiste i w dodatku z pilotem (pauza, play, następny i poprzedni utwór). Obydwa telefony mają WiFi, który b. fajnie łapie zasięg, u mnie w całym domu gdzie jest różnica 4 pięter od Liveboxa (mieszkam w jedno rodzinnym), odtwarzacz jest genialny, są 2 głośniczki budowane, super jakość, głośno gra, no i ma wbudowanego jacka 3,5mm czyli żadnych przejściówek i innych cudów :) No i Symbian S60v3 Z FP2 robi swoje :P Trochę ciężko się przyzwyczaić do przeglądania neta, ale da się. Przyciskami głośności możesz przybliżać i oddalać stronę :) Szafirowe szkło na aparacie (Nie wiem jak w N82, bo nie mam takiej informacji), w ogóle się nie rysuje, nic. Bateria 5 dni trzyma na czuwaniu. Myślę że do przeglądania neta jest komputer, a w telefonie Internet jest tylko dodatkiem. No i obsługa microSDHC :D (Jakby N95-2 miała jeszcze slot...). Pozdro :)

EDIT: W tym temacie opisałem wszystkie zalety i wady tego fona (N78), no i real foto :D Post #26 :)

kozman
komentarz
komentarz
Myślę że do przeglądania neta jest komputer, a w telefonie Internet jest tylko dodatkiem.

Tak, ale do telefonów z niedotykowym wyświetlaczem.

Telki z windowsem na pokładzie, dotykowym ekranem i klawiaturą qwerty jak najbardziej pasują do internetu.

Powiem więcej, jest to bardzo wygodne gdy nie masz chwilowo dostępu do komputera (np. podział z rodzeństwem).

Właśnie przypomniało mi się , że jest jeszcze Toshiba G900.

Podobno super fonik.

Gość
komentarz
komentarz

Heh jak tak lubisz neta przeglądać na ekraniku 3,5 cala to OK :P

Sonido
komentarz
komentarz
Nie bierz LG, to jest pomyłka :!: Do tysiaka poszukaj N95, ew. N82, chodź z czystym sumieniem polecę ci moją N78, LG nawet nie ma WiFi :) Jak masz jakieś pytania to wal bo jestem master w nokiach serii N :)

EDIT: iPhone też bym nie brał, miałem i nie polecam. Aparat... to nie jest aparat. Brak MMS-ów, to jest POMYŁKA jak na telefon kosztujący ponad 1000 PLN :o Dobry odtwarzacz, dotykowy, duży ekran i WiFi... brak kamerki do wideo rozmów (ja z niej korzystam :D), drogie aplikacje, chyba że po JB... nie opłaca się kompletnie go brać, Nokia rulezz :)

O tych brakach już pisałem :P zagapiłeś się widocznie.

Owszem oczekuje od telefonu tego co miałem w iPod'zie stąd też N7x, n8x nie biorę raczej pod uwagę, bo przesiadka z N70 nie będzie niczym wielkim :P Telefon tak jak mówię raczej na te 10m-cy, zatem jakiś super, hiper, extra nie musi być, bo później rozejrze się przy przedłużeniu umowy za czymś lepszym, w końcu po 5-ciu latach w Erze powinni się postarać jak klienta uszcześliwić <lol>

Słuchawki, żaden problem w zestawie może ich nawet nie być, bo mam lepsze od tych Noki - Sony MDR-EX082. Głównie do słuchania muzy mam szuflę (w drodze do szkoły), ale w domu juz używam Touch'a bo ma większe możliwośći i nie przeszkadzają mi jego gabaryty.

Żeby nie ten nieszczęsny aparat w Touch'u to bym ją wziął od zaraz i nawet tego tematu nie zakładał, ale jednak właśnie produkt Apple narazie ma u mnie więcej plusów niż Nokia. 2MPix w mojej N70 są o wiele gorsze niż w takim SE K750i, który również ma 2MPix. Zdjęcie kartki zeszytu na moim jest trudne do rozczytania, a nawet i niemożliwe, natomiast na SE widać wszystko wyraźnie i taki aparat już by mnie zadowolił, więc może ten w iPhonie nie jest aż tak zły i może nawet lepszy niz w obecnej mojej komie (?).

Aplikacje to nie problem, bo od razu robię JailBreak ;) To również główna zaleta iPhone'a nad innymi - mnogość gier i aplikacji, zapewne większa niż na N95.

Ja mam swojego PC, brat ma swojego lapa, więc podziału nie ma i żadnych kolejek :P po necie jak pisałem wcześniej chodzę jak już leżę w łóżku i chcę sobie np. coś sprawdzić gdy nie mogę zasnać, poza tym wykupiłbym pakiet 5 czy 50MB w Erze i surfował wszędzie tam gdzie nie mam dostępu do Wi-Fi, np. na uczelni.

Gość
komentarz
komentarz

Wg. mnie iPhone jest przereklamowany i nie warto go brać, ale to na szczęście ty stoisz brzed wyborem telefonu, ja mam to za sobą :P Na N95 na pewno jest więcej gier i programów - JAVA no i Symbian :P K750i robi lepsze fotki niż N70 bo ma AF :) W iPhonie absolutnie nie ma ŻADNYCH funkcji fotograficznych. Po prostu wchodzisz w aparat i cykasz fotkę. Koszmar. Następną z wad iPhone'a, którą być może Apple wyeliminuje w następnym sofcie jest rozmowa. Podczas przykładania iPhone'a do ucha możesz dotknąć np. jakiegoś klawisza dotykowego na ekranie i rozłącza. Fajnie by było gdyby dało się zablokować klawiaturę albo sama się blokowała na czas rozmowy. Mówię ci te wady nie po to żebyś go nie kupił, ale jako przeszły użytkownik iPhone'a i jako kolega z forum i nie życzę ci nic złego ;) Taa Internet to bardzo duży +, przybliżanie i oddalanie jest bardzo fajne. Ale niestety WiFi jest słabsze niż w mojej N78 i N96 taty...Słuchawki w zestawie to pomyłka, z kiosku za 2 ZŁ lepsze, ale nie bierzmy tego pod uwagę, masz swoje Soniawki :) Tył się bardzo rysuje, ale wystarczy pokrowiec. Bardzo duży + to ilość dostępnych akcesorii. Osobiście to już bym ci i900 (Omnię) polecił, napewno jest lepsza od iPhone'a. Nie będe więcej truł, zrobisz jak zechcesz, założyłeś temat, my ci tylko pomagamy :) Pozdro

Patoxd
komentarz
komentarz

A może dobry fonik bez symbiana ?? Polecam Nokię 6500 slide.

Sonido
komentarz
komentarz

Narazie jestem za iPhone'm, ale ciężko w tej chwili znależć nówkę za 1000PLN :/ Jak tylko uporam się z akcelerometrem na iPod'zie to poszukam go w dobrej cenie.

n31T
komentarz
komentarz
A może dobry fonik bez symbiana ?? Polecam Nokię 6500 slide.

Poczytaj kilka postów wyżej na czym zależy autorowi tematu. 6500s nie posiada wifi.

Gość
komentarz
komentarz

Seba, poczekaj na iPhone Nano :) Mają wejść w lutym podobno :)

Sonido
komentarz
komentarz

N70 sprzedałem dziś za 240zł w komisie. Bawić z allegro mi się nie chciało. Zamówiłem nowego iPhone'a 3G 8GB, czyli tak jak od początku zakładałem.

Widziałem dziś N95 i N96 - fajne z wyglądu nie powiem, ale grube jak cholera. Także swojej decyzji (póki co) nie żałuję, bo iPhone ma większe możliwości i jest poręczniejszy.

Mimo wszystko dzięki wszystkim za pomoc. Każdy kto coś mądrego napisał dostaje po plusiku ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.