x-kom hosting

problem z windows me

mithril1906
utworzono
utworzono

Witam,

mam taki problem. Windows ME zainstalowany na pewnym starym komputerze kompletnie ześwirował. Kiedy ostatnim razem podłączyłem ten komputer to mogłem go jeszcze uruchomić przez "ostatnią znaną dobrą konfigurację" po wejściu w menu startowe ( wciskając klawisz F8). Teraz postanowiłem naprawić ten komputer i usunąć windows ME a zainstalować 98. Niestety windows ME już nie chce się załadować. Pojawia mi się komunikat :

"BOOT FAILURE

REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE

PRESS ANY KEY WHEN READY"

Próbowałem zmieniać "first boot device" w biosie na cd-rom (mam płytkę z windowsem 98), myślałem, że powinien mi złapać instalację. Niestety tak się nie dzieje. Kompletnie nie wiem co z tym zrobić. Jeżeli ktoś z was wie co można poradzić w tej sprawie to proszę o odpisanie na ten post. :unsure:

Gość
komentarz
komentarz

Odpal kompa z dyskietki startowej od Windows 98 i wtedy zainstaluj windowsa.

mithril1906
komentarz
komentarz
Odpal kompa z dyskietki startowej od Windows 98 i wtedy zainstaluj windowsa.

nie wiesz skąd mógłbym ściągnąć tą dyskietkę?

Gość
komentarz
komentarz

Była dostarczana razem z oryginalnym Windowsem 98 więc powinieneś ją mieć.

mithril1906
komentarz
komentarz
Była dostarczana razem z oryginalnym Windowsem 98 więc powinieneś ją mieć.

Niestety po włączeniu dyskietki startowej pojawia się komunikat " Invalid system disk replace the disk, and then press any key". Próbowałem więc ściągnąć inną dyskietkę startową, ale ona niestety też nie działa. Jest jakiś inny sposób?? Jeżeli udałoby mi się chociaż włączyć Windowsa ME który jest na dysku to mógłbym już coś zrobić.

Gość
komentarz
komentarz

Można kompa wystartować z płyty od windowsa xp i sformatować dysk ale i tak do instalacji windowsa 98 będziesz potrzebował sprawnej dyskietki startowej.

mithril1906
komentarz
komentarz

A jest jakiś sposób na uruchomienie tego starego windowsa??

  • 2 lata później...
Volken
komentarz
komentarz

Pozostaje format :)

[color=red]/4-rty odkop - najstarszy! +20% ostrzeżenia. Archeologów nie potrzebujemy! /puciek[/color]

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.