x-kom hosting

Wina zasilacza?

Madlen69
utworzono
utworzono

witam ^^

więc chodzi mi o to, że przez 3 dni mój procesor zaczął hałasować jak na wojnie, na początku myślałam, że chodzi o zakurzony wiatraczek, ktorego przeczyscilam już dziś, ale nic to nie pomoglo.

wczoraj, gdy wlączylam komputer ku mojemu zdziwieniu chodzil bardzo cicho, tak jak dawniej,

ale niestety po 10 minutach chodzenia jego zresetował się.

gdy włączał się ponownie , i kiedy doszło do tapety znow sie zresetowal i tak z 10 razy, wtedy postanowilam go wylączyc i wlaczylam dopiero dzis, bo wyczulam zapach spalenizny. dziś mam to samo i nie wiem co jest powodem, wiec prosze o pomoc :x chociaż radziłam się niektórych fachowców i mówili mi, że to może problem zasilacza, ale nie jestem pewna, więc piszę tutaj.

dodam jeszcze, że komputer chodzi normalnie przez pół godziny, poczym znowu się sam resetuje , kiedy dojdzie do pulpitu i wtedy wyłączam go z marszu przez listwe i dopiero można normalnie na nim funcjonować przez te pół godziny.

z góry thx za pomoc, bd bardzo wdzięczna (;

nitro07
komentarz
komentarz

sprwdź programem speedfan temperatury i podaj je na forum - wina leży raczej po stronei chłodzenia procesora

Madlen69
komentarz
komentarz

GPU: 0C

Temp1: 37C

Temp2: 58C

HD0: 44C

Lewy12
komentarz
komentarz

zobacz czy wentylator na procku sie kręci podaj napięcia sprawdz je programem everest.

Lewy12
komentarz
komentarz

post u góry

Artur
komentarz
komentarz

podaj jeszcze jaki proc, płyta główna, zasilacz, dysk, karta graficzna, ram

Madlen69
komentarz
komentarz

nie wiem zbytnio o co w tym chodzi wiec podaje te dane z dołu ;DD

Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

+3.3 V 3. 28 V

+ 5 V 5. 19 V

+ 12 V

+ 5 V podczas wstrzymania pracy 4. 92 V

a wentylator sie kreci ;P

Artur
komentarz
komentarz

gdybyś jeszcze podała to o co prosiłem :P

też w Evereście znajdziesz

cusek
komentarz
komentarz
Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

+3.3 V 3. 28 V

+ 5 V 5. 19 V

+ 12 V

+ 5 V podczas wstrzymania pracy 4. 92 V

Na napięciach się nie znam zbytnio na moje oko są dobre, co do zasilacza to jaki to zasilacz? Podaj model, a i podaj reszte konfiguracji grafa, procesor itd. itp.

Z własnego doświadczenia wiem, tylko chcę się upewnić, że to zasilacz, sam miałem dokładnie takie objawy

EDIT:// Nieprzedwidywalny mnie uprzedził:) Nie przewidziałem tego:D

Madlen69
komentarz
komentarz

Nieprzewidywalny, a tu chodzi mniej więcej o to ;

procesor ; 57 C (135 F)

płyta główna ; 37 C (99 F)

czy nie? xd

bo znalazlam wszystko oprocz zasilacza >.>

damib
komentarz
komentarz
Nieprzewidywalny, a tu chodzi mniej więcej o to ;

procesor ; 57 C (135 F)

płyta główna ; 37 C (99 F)

czy nie? xd

bo znalazlam wszystko oprocz zasilacza >.>

żeby sprawdzić zasilacz to byś musiała rozkręcić obudowę lub spojrzeć w dokumenty z komputera tam powinno pisać

a ta temperatura to jest w spoczynku??

nitro07
komentarz
komentarz

obciąż komputer, szczególnie procesor pograj chwilę, albo przekonwertuj jakiś plik video i zerknij na temperatuję CPU czy rośnie i o ile

cusek
komentarz
komentarz

Nieprzewidywalnemu chodzi o marke i model tych elementów takich jak karta graficzna płyta główna, temperatury tych elementów w tym przypadku są mniej ważne.

Markę i model także uzyskasz w Evereście poszukaj tylko dobrze:)

Uprzedzam pytanie o to co to temp. w spoczynku

To taka temp kiedy komputer nie ma żadnych poważnych spraw do wykonania, np obliczenia dużej ilości danych, załącz grę:) I podaj wtedy:)

EDIT://nitro07 BŁAGAM:) Ja też chcę:)

Madlen69
komentarz
komentarz

płyta główna ; ASRock P4V88

procesor ; Intel Celeron D320

karta graficzna ; nVIDIA geForce FX 5200

dysk ; ST380011A

co do dysku nie jestem pewna, ale tak wyczytalam xDD

a co do tej temp. w spoczynku

to podałam taką, w ktorej komputer jest raczej obciazany, bo mam wlączonych pelno programow, mam gadu gadu, skype, w operze duzo kart i wlasnie internet tez mi strasznie muli od tego czasu, w ktorym zaczal mi komputer buczec, wiec tez moze ma to jakies powiazanie xD

(pees, sorry za zmułe ;DD)

cusek
komentarz
komentarz

Spokojnie :) i przepraszam za męskie zwroty w poprzednich postach nie zauważyłem kobiety na forum:)

Będziesz potrafiła rozkręcić obudowę i spisać markę, model i moc zasilacza? Jak tak (w co wierze) to czekamy:)

Artur
komentarz
komentarz
Będziesz potrafiła rozkręcić obudowę i spisać markę, model i moc zasilacza? Jak tak (w co wierze) to czekamy:)

wystarczy odkręcić dwie śrubki i zdjąć bok obudowy i spisać marke i moc zasilacza

Madlen69
komentarz
komentarz

w tym problem, że nie mogę znaleźć żadnych narzędzi.. a nie dałoby się tego sprawdzić żadnym programem? bo ogólnie to nigdy nie miałam takich problemów z tym komputerem, co prawda kiedyś czasem się resetował sam, ale to raczej raz na miesiąc, więc sama juz nie wiem w czym leży problem, a zaczyna mnie to już denerwować.. ^^

BlackRaven
komentarz
komentarz

a nie dałoby się tego sprawdzić żadnym programem?
Nie ma takiej możliwości.
cusek
komentarz
komentarz
Nie ma takiej możliwości.

No niestety to prawda zasilacz nie wysyła żadnych danych żeby była możliwość ich odczytania, poproś sąsiada o śrubokręt krzyżowy:)

damib
komentarz
komentarz
w tym problem, że nie mogę znaleźć żadnych narzędzi.. a nie dałoby się tego sprawdzić żadnym programem? bo ogólnie to nigdy nie miałam takich problemów z tym komputerem, co prawda kiedyś czasem się resetował sam, ale to raczej raz na miesiąc, więc sama juz nie wiem w czym leży problem, a zaczyna mnie to już denerwować.. ^^

a nie masz żadnych dokumentów z niego?? tam powinno pisać jak masz zasilacz

cusek
komentarz
komentarz
a nie masz żadnych dokumentów z niego?? tam powinno pisać jak masz zasilacz

Chyba mało kto trzymie skrzynki z zasilacza:d

mis456
komentarz
komentarz
Chyba mało kto trzymie skrzynki z zasilacza:d

A gwarancja?

rafalluz
komentarz
komentarz

Śrubki można przecież odkręcić nawet nożem kuchennym. Przy niektórych obudowach są takie, że można nawet palcami.

damib
komentarz
komentarz
Chyba mało kto trzymie skrzynki z zasilacza:d

Miałem na myśli gwarancie komputera lub jakieś z niego dokumenty. Jeśli ktoś kupuje gotowy komputer to zawsze ma kartę gwarancyjną na ktorej są wypisane części komputera... No chyba że nie wiedziałeś

cusek
komentarz
komentarz

Faktycznie nie wiedziałem, nigdy nie kupowałem, komputera w taki sposób.

Ee, co do problemu to Pani chyba ucichła.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.