x-kom hosting

Problem z Samsungiem

Ebola
utworzono
utworzono

posiadam dysk Samsunga 320f1 (dokladnie nazwy kodowej nei pamietam) i moj problem polega na tym ze dysk po 6miesiacach chyba sie sypie....

tzn. :

-czasami nie chce sie uruchomic system i pisze ze disc error failture, disc noot boot (ustawialem w BIOSie boot sequences)

-brakuje pilku systemu windows/system32/config

-bsdos

Probowalem przeinstalowac system kilkakrotnie, formatowalem go ok 6 razy, usowalem partycje i nic. Na poczatku myslalem ze to wiry cos robia ale jestem swiezo po formacie i to jest nadal (formacie calego dysku, nie tylko C) moje podejrzenia leca na zasilacz ktory jest troche trefnie wkrecony :D (chieftec cft560) i sa przebicia prady do obudowy (czasami jak sie dotchnie budy to moze ladnie kopnac) ale mimo dobrego zalozenia teraz i zaizolowania dysk dalej ma loty.

1. Jak sprawdzic czy w dysku na 100% zostalo cos uzkodzone? (te bledy wyskakuja raz na jakis czas)

2. Isc z tym odrazu na serwis?...czy mam sam cos poprobowac.

Z gory dziekuje za odp.

Ps. Wiedzi mi sie skonczyla po wszystkich ustawieniach BIOSU, komendach chkdisc, formatach itd...jakies pomysły?

falcon1984
komentarz
komentarz

Pokaż SMART dysku

Przetestuj dysk w HDDTach lub HDD Life

Ebola
komentarz
komentarz

dysk dokladnie to: Samsung HD322HJ

Zaraz odpale to hdd life

Health status ok 93%

performance excelent 93%

temperatura 28C

"WSZYSTKO DOBRZE!

Dysk jest sprawny i pewny w działaniu. Pamiętaj o kopiowaniu danych co najmniej raz na tydzień - przed pechem nie ma zabezpieczeń."

PS. Wlasnie zrestartowal mi sie PC i nie mogel go wogole uruchomic, nawet trybu awaryjnego bo ciagle pisalo: blad odczytu dysku

Jutro ide do sklepu na gwarancje oddaje...niech robia, przy okazji kaze zaktualizowac sobie BIOs :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.