x-kom hosting

31 pytan dla inteligentnych

Archimedes
utworzono
utworzono

Witajcie pozwole sobie napisac pytania na inteligencje. Kiedys widzialem podobne na jakims forum.

1. Idziesz spać o ósmej, wstajesz o dziewiątej rano. Ile godzin spałeś?

2. Który z królów Polski stał do dołu nogami?

3. Rybak złowił leszcza o dł. 50 cm, głowa jego była dł. 10 cm, ogon 112 grzbietu. Ile ważył kilogramowy leszcz?

4. W jaki sposób witają się papieże?

5. Jesteś pilotem samolotu, w którym leci 75 osób. W łodzi wysiadło 10 osób, a w Poznaniu 17. Ile pilot miał lat?

6. Przy dwóch rękach masz 10 palców. Ile palców jest u 10-ciu rąk?

7. Czy stróż nocny dostanie rentę, gdy umrze w dzień?

8. Ile zwierząt Abel zabrał na Arkę?

9. Czym się mówi: rękami czy rękoma?

10. Kto zabił Kaina.

11. Jak się mówi; 3x3 jest czy są sześć?

12. Który miesiąc ma 28 dni?

13. Kiedy jesteś w domu bez głowy?

14. Polski baran stoi na granicy polsko-czeskiej. Czyje będzie mleko?

15. Ile tuzin ma złotówek, a ile 50-cio złotówek?

16. W pokoju stoi lampa naftowa i świeca. Co najpierw zapalisz?

17. Z samolotu wyskoczyło 3 skoczków: I ważył 80kg, II - 100kg, III - 60kg. Kto był pierwszy na Ziemi?

18. Ile buraków wejdzie do litrowego słoika?

19. Na jakiej trąbie nie można zagrać?

20. Co zrobił Sobieski po wstąpieniu na tron?

21. Ile kroków stawia wróbel na min.?

22. Pod jakim drzewem siedzi zając gdy pada deszcz?

23. Jakich kamieni jest w morzu najwięcej?

24. Gdzie są rzeki suche?

25. W którym miesiącu rodzi się najwięcej dzieci?

26. Dlaczego Napoleon nosił zielone szelki?

27. Jak można nazwać faceta, który zjadł mamę i tatę?

28. Co to jest: w dzień narzeka, w nocy pływa?

29. Jakie zęby pojawiają się u ludzi najpóźniej?

30. Na płocie siedzi 10 wron. Myśliwi zastrzelili 7 reszta uciekła, ile zostało?

31. W autobusie jechało 70 osób, na pierwszym przystanku wysiadły 4. Na drugim wysiadło 20 i wsiadło 15. Na kolejnym przystanku wsiadło 7 osób. Na kolejnym przystanku wysiadło 12 a wsiadły 3, na następnym wsiadło 15 a wysiadły 4 osoby. Ile było przystanków?

Punktacja

25 - 31pkt geniusz

17-24pkt inteligentny

13 - 17pkt półinteligentny

10 - 12pkt absolutny kretyn

6 - 9pkt skończony idiota

0 - 5pkt BOT?

Opowiadajcie! :D

Gość
komentarz
komentarz

Pfff, proste xD

Gość
komentarz
komentarz

A odpowiedzi będą? :P

11. Jak się mówi; 3x3 jest czy są sześć?

nie wiem o co kaman w tym pytaniu :huh:

asmodeuszz
komentarz
komentarz

3x3 to nie jest sześć tylko dziewięć xD

Gość
komentarz
komentarz

3x3 to wiem ze jest 9, ale nie wiedziałem ocb w tym pytaniu.

Ale już wiem :P "jest" czy "są" :lol:

asmodeuszz
komentarz
komentarz

W sumie to nieważne, czy "jest", czy "są" bo tak ni ma xD Chyba o to chodziło :)

Archimedes
komentarz
komentarz

Moze z odpowiedziami poczekajmy :D Piszcie narazie wyniki :P Odpowiedzi mam ukitrane.

Gość
komentarz
komentarz

Co ty to dla n00b-ów robisz :?: :huh:

Archimedes
komentarz
komentarz

Nie no dlaczego? Dalem te pytania zeby kazdy mogl sprawdzic spostrzegawczosc i logiczne myslenie. Bez sensu bylo by gdybym teraz dal odpowiedzi...Wtedy bylo by po zabawie.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Stare to jak świat, z 7 lat temu taki test rozwiązywałam :D

Danyyy
komentarz
komentarz

1. Idziesz spać o ósmej, wstajesz o dziewiątej rano. Ile godzin spałeś? : Godzinke xD

2. Który z królów Polski stał do dołu nogami? : Każdy xD

3. Rybak złowił leszcza o dł. 50 cm, głowa jego była dł. 10 cm, ogon 112 grzbietu. Ile ważył kilogramowy leszcz? Kilogram

4. W jaki sposób witają się papieże? O ile mi wiadomo jest tylko jeden xD

5. Jesteś pilotem samolotu, w którym leci 75 osób. W łodzi wysiadło 10 osób, a w Poznaniu 17. Ile pilot miał lat? 21 ;D

6. Przy dwóch rękach masz 10 palców. Ile palców jest u 10-ciu rąk? 50 ;]

7. Czy stróż nocny dostanie rentę, gdy umrze w dzień? po śmierci się raczej renty nie dostaje xD

8. Ile zwierząt Abel zabrał na Arkę? Abel nie płynął Arką Tylko Noe ;]

9. Czym się mówi: rękami czy rękoma? Mozna używać obu :)(język migowy ;] )

10. Kto zabił Kaina. To Kain Zabił ;]

11. Jak się mówi; 3x3 jest czy są sześć? Jest 9 ;]

12. Który miesiąc ma 28 dni? Żaden

13. Kiedy jesteś w domu bez głowy? Nigdy

14. Polski baran stoi na granicy polsko-czeskiej. Czyje będzie mleko? Barany nie dają mleka ;]

15. Ile tuzin ma złotówek, a ile 50-cio złotówek? 12 złotówek , 12 50-cio złotówek.

16. W pokoju stoi lampa naftowa i świeca. Co najpierw zapalisz? Zapałkę bądź zapalniczke.

17. Z samolotu wyskoczyło 3 skoczków: I ważył 80kg, II - 100kg, III - 60kg. Kto był pierwszy na Ziemi? byli równo w tym samym czasie.

18. Ile buraków wejdzie do litrowego słoika? kilogram

19. Na jakiej trąbie nie można zagrać? Powietrznej

20. Co zrobił Sobieski po wstąpieniu na tron? Usiadł

21. Ile kroków stawia wróbel na min.? wróble skaczą a nie chodzą ;]

22. Pod jakim drzewem siedzi zając gdy pada deszcz? mokrym xD

23. Jakich kamieni jest w morzu najwięcej? Mokrych xD

24. Gdzie są rzeki suche? Na obrazkach xD

25. W którym miesiącu rodzi się najwięcej dzieci? Dziewiątym xD

26. Dlaczego Napoleon nosił zielone szelki? bo mu portki opadały xD

27. Jak można nazwać faceta, który zjadł mamę i tatę? wtedy został sam wiec sierota pewnie xD

28. Co to jest: w dzień narzeka, w nocy pływa? ----------------

29. Jakie zęby pojawiają się u ludzi najpóźniej? sztuczne xD

30. Na płocie siedzi 10 wron. Myśliwi zastrzelili 7 reszta uciekła, ile zostało? 3

31. W autobusie jechało 70 osób, na pierwszym przystanku wysiadły 4. Na drugim wysiadło 20 i wsiadło 15. Na kolejnym przystanku wsiadło 7 osób. Na kolejnym przystanku wysiadło 12 a wsiadły 3, na następnym wsiadło 15 a wysiadły 4 osoby. Ile było przystanków? 5 przystanków

Archimedes
komentarz
komentarz

Dobra to w takim razie moje odpowiedzi

1. 1 godzina.

2. Każdy.

3. 1 kg.

4. Jest tylko jeden papież.

5. Tyle co ty.

6. 50.

7. Po co mu renta po śmierci?

8. Abel nie miał arki.

9. Ustami.

10. Nikt. Kain zabił Abla.

11. 3 x 3 = 9!

12. Każdy.

13. Kiedy wyglądasz przez okno.

14. Barany nie dają mleka.

15. W obu przypadkach 12.

16. Zapałkę.

17. Adam i Ewa.

18. 0 - trzeba je włożyć.

19. Powietrznej.

20. Usiadł.

21. Wróbel skacze.

22. Mokrym.

23. Mokrych.

24. Na mapach.

25. W 9.

26. żeby mu spodnie nie spadały.

27. Sierota.

28. Szczęka teściowej.

29. Sztuczne.

30. 7.

31. 5.

W sumie to zepsulismy zabawe bo nie wspomnialem o punktach :D ajc starzeje sie :P

Marooooo
komentarz
komentarz
30. Na płocie siedzi 10 wron. Myśliwi zastrzelili 7 reszta uciekła, ile zostało? 3

Dany87 jesteś pewien? xD

Dobry ten test :D

Danyyy
komentarz
komentarz

zostało do zestrzelenia czy zostało zestrzelonych? nie ejst to okreslone wiec obie odpowuiedzi i 7 i 3 powinny byc dobre.(jeśli juz sie czepiac szczegółów) ;D

Marooooo
komentarz
komentarz

Nie nie o to chodzi :P

Oby dwie odpowiedzi są złe, tak mi się wydaje xD

Moja odp na pyt 30 to: nie zostało żadnej xD

resztę pytań nie rozwiązuje :P xD

Bamu
komentarz
komentarz

18. Ile buraków wejdzie do litrowego słoika?

Dany a jak to obliczyłeś że kilogram ? :] ja wiem ze buraki nie chodzą, czyli wejść nie mogą

gostek
komentarz
komentarz

z ptakami chodzi o to, ze zostalo pod plotem, bo uciec nie mogly xD

djkraszinio
komentarz
komentarz

eeee... chciałem rozwiązać ale są już odpowiedzi :D

Archimedes
komentarz
komentarz

Wiec sie nie sugeruj odpowiedziami :D

Gość
komentarz
komentarz

To i ja rozwiąże, ale bez odpowiedzi :P

1. Idziesz spać o ósmej, wstajesz o dziewiątej rano. Ile godzin spałeś? 1h:blink:

2. Który z królów Polski stał do dołu nogami? wszyscy

3. Rybak złowił leszcza o dł. 50 cm, głowa jego była dł. 10 cm, ogon 112 grzbietu. Ile ważył kilogramowy leszcz? kilogram

4. W jaki sposób witają się papieże? papież jest jeden

5. Jesteś pilotem samolotu, w którym leci 75 osób. W łodzi wysiadło 10 osób, a w Poznaniu 17. Ile pilot miał lat? mam 16 lat :P

6. Przy dwóch rękach masz 10 palców. Ile palców jest u 10-ciu rąk? 50

7. Czy stróż nocny dostanie rentę, gdy umrze w dzień? nie?

8. Ile zwierząt Abel zabrał na Arkę? Abel nie miał Arki

9. Czym się mówi: rękami czy rękoma? mówi się ustami

10. Kto zabił Kaina. nikt, kain zabił abla

11. Jak się mówi; 3x3 jest czy są sześć? 3x3 to jest 9

12. Który miesiąc ma 28 dni? wszystkie

13. Kiedy jesteś w domu bez głowy? rano, kiedy mam kaca? :blink:

14. Polski baran stoi na granicy polsko-czeskiej. Czyje będzie mleko? baran nie daje mleka

15. Ile tuzin ma złotówek, a ile 50-cio złotówek? 12

16. W pokoju stoi lampa naftowa i świeca. Co najpierw zapalisz? zapałkę

17. Z samolotu wyskoczyło 3 skoczków: I ważył 80kg, II - 100kg, III - 60kg. Kto był pierwszy na Ziemi? Adam i Ewa

18. Ile buraków wejdzie do litrowego słoika? litr

19. Na jakiej trąbie nie można zagrać? słonia

20. Co zrobił Sobieski po wstąpieniu na tron? usiadł

21. Ile kroków stawia wróbel na min.? wróbel nie stawia kroków

22. Pod jakim drzewem siedzi zając gdy pada deszcz? Zając nie siedzi pod drzewem gdy pada deszcz (wiem, kolejna głupia odpowiedź xD

23. Jakich kamieni jest w morzu najwięcej? ??

24. Gdzie są rzeki suche? na mapie

25. W którym miesiącu rodzi się najwięcej dzieci? w 9

26. Dlaczego Napoleon nosił zielone szelki? bo grał w zielone :rotfl:

27. Jak można nazwać faceta, który zjadł mamę i tatę? rodzicożerca :D

28. Co to jest: w dzień narzeka, w nocy pływa? żaba?

29. Jakie zęby pojawiają się u ludzi najpóźniej? mądrości

30. Na płocie siedzi 10 wron. Myśliwi zastrzelili 7 reszta uciekła, ile zostało? 0

31. W autobusie jechało 70 osób, na pierwszym przystanku wysiadły 4. Na drugim wysiadło 20 i wsiadło 15. Na kolejnym przystanku wsiadło 7 osób. Na kolejnym przystanku wysiadło 12 a wsiadły 3, na następnym wsiadło 15 a wysiadły 4 osoby. Ile było przystanków?

5

zaraz policze sobie punkty ;]

edit :D

20/31, jestem intelygentny ;]

17. Z samolotu wyskoczyło 3 skoczków: I ważył 80kg, II - 100kg, III - 60kg. Kto był pierwszy na Ziemi? byli równo w tym samym czasie.

Dany powiedz nam, jak to obliczyłeś? :hahaha:

Archimedes
komentarz
komentarz

Oj Dany sie zapedzil xD a co do Mareckiego to :brawa:

Wieszak
komentarz
komentarz

Dany, moim zdaniem troszkę się ośmieszyłeś ^^

Test prosty, jednakże było wiele pytań, na które nie można było udzielić jednoznacznej odpowiedzi (chociażby dlatego, że zostały źle sprecyzowane).

Błędy popełniłem dwa "co w nocy pływa, a w dzień narzeka?" - słusznie kombinowałem z teściową (późna kąpiel w wannie :D) lecz trudno by było to uznać za poprawne.

Kiedy jesteś w domu bez głowy? - nie zgadłem ^^

Czy mogę być z siebie dumny? :D

Najpoważniejsze błędy tego testu:

Idziesz spać o ósmej, wstajesz o dziewiątej rano. Ile godzin spałeś? - Niektórzy przyjmują system 12-sto godzinny, lecz można się było domyśleć.

Jesteś pilotem samolotu, w którym leci 75 osób. W łodzi wysiadło 10 osób, a w Poznaniu 17. Ile pilot miał lat? - Nie można udzielić odpowiedzi.

Jak się mówi; 3x3 jest czy są sześć? - Trudno było dojść do tego, o co chodziło pytającemu.

Z samolotu wyskoczyło 3 skoczków: I ważył 80kg, II - 100kg, III - 60kg. Kto był pierwszy na Ziemi? - Jeśli inteligencja, to powinniśmy patrzeć z naukowego punktu widzenia,

a nie podążać ścieżką chorych domysłów kościoła katolickiego, dlatego też "Adam i Ewa" to kretyńska odpowiedź.

Jakich kamieni jest w morzu najwięcej? - Udzielaliście złych odpowiedzi. Chodzi o bursztyny -.-, chociaż trudno to nazwać "kamieniem" - znów źle sprecyzowane pyt.

Gdzie są rzeki suche? - Na Mapie? Otóż nie, występują takowe w Afryce, Australii, Ameryce Południowej etc.

W którym miesiącu rodzi się najwięcej dzieci? - można polegać na danych statystycznych, a nie fizjologii człowieka.

Dlaczego Napoleon nosił zielone szelki? - Pytanie wyraźnie stawia akcent na słowo "zielone". Odp. "bo podtrzymywały mu spodnie" to moim zdaniem błąd.

Szczerze mówiąc nic mi nie wiadomo o tym, aby nosił tylko i wyłącznie jednego koloru szelki.

Jak można nazwać faceta, który zjadł mamę i tatę? - Za pewne chodziło o kanibala, czyż nie?

Jakie zęby pojawiają się u ludzi najpóźniej? - Sztuczna szczęka to nie ząb! To prędzej zbiór zębów i nie występuje u wszystkich ludzi! Poprawna odpowiedź to tzw. "ząb mądrości".

Na płocie siedzi 10 wron. Myśliwi zastrzelili 7 reszta uciekła, ile zostało? - Z pytania wynika, że uciekły wrony, a nie mysliwi, tak więc zostało ich zero.

To tyle :))

Psycholandia
komentarz
komentarz
Dany, moim zdaniem troszkę się ośmieszyłeś ^^

Panie Wieszak zostawić proszę takie durne komentarze dla siebie.

Następnym razem zostaną one wynagrodzone.

Gość
komentarz
komentarz

Gdyby ktoś wcześniej nie rozwiązywał podobnych testów to miałby problem, żeby zdobyć chociaż 50% poprawnych odpowiedzi...

thsss
komentarz
komentarz
Najpoważniejsze błędy tego testu:

Idziesz spać o ósmej, wstajesz o dziewiątej rano. Ile godzin spałeś? - Niektórzy przyjmują system 12-sto godzinny, lecz można się było domyśleć. Godzinę, prawda ?

Jesteś pilotem samolotu, w którym leci 75 osób. W łodzi wysiadło 10 osób, a w Poznaniu 17. Ile pilot miał lat? - Nie można udzielić odpowiedzi. , ponieważ pilotem jest osoba czytająca pytanie

Jak się mówi; 3x3 jest czy są sześć? - Trudno było dojść do tego, o co chodziło pytającemu.

Z samolotu wyskoczyło 3 skoczków: I ważył 80kg, II - 100kg, III - 60kg. Kto był pierwszy na Ziemi? - Jeśli inteligencja, to powinniśmy patrzeć z naukowego punktu widzenia,

a nie podążać ścieżką chorych domysłów kościoła katolickiego, dlatego też "Adam i Ewa" to kretyńska odpowiedź. Według mnie Adam i Ewa, może według Ciebie były małpy, ale odpowiadać można w dwojaki sposób...

Jakich kamieni jest w morzu najwięcej? - Udzielaliście złych odpowiedzi. Chodzi o bursztyny -.-, chociaż trudno to nazwać "kamieniem" - znów źle sprecyzowane pyt. To nie test z przyrody, tylko na inteligencję, więc tak oczywiste odpowiedzi wydają się być złe.

Gdzie są rzeki suche? - Na Mapie? Otóż nie, występują takowe w Afryce, Australii, Ameryce Południowej etc. Jak wyżej...

W którym miesiącu rodzi się najwięcej dzieci? - można polegać na danych statystycznych, a nie fizjologii człowieka.

Dlaczego Napoleon nosił zielone szelki? - Pytanie wyraźnie stawia akcent na słowo "zielone". Odp. "bo podtrzymywały mu spodnie" to moim zdaniem błąd.

Szczerze mówiąc nic mi nie wiadomo o tym, aby nosił tylko i wyłącznie jednego koloru szelki.

Jak można nazwać faceta, który zjadł mamę i tatę? - Za pewne chodziło o kanibala, czyż nie?

Jakie zęby pojawiają się u ludzi najpóźniej? - Sztuczna szczęka to nie ząb! To prędzej zbiór zębów i nie występuje u wszystkich ludzi! Poprawna odpowiedź to tzw. "ząb mądrości". Jakie ZĘBY? Sztuczne ZĘBY !

Na płocie siedzi 10 wron. Myśliwi zastrzelili 7 reszta uciekła, ile zostało? - Z pytania wynika, że uciekły wrony, a nie mysliwi, tak więc zostało ich zero. oczywiście, że ZERO

To tyle :))

Sorki że tak Cię poprawiam :)

Ale nie chciało mi sie kopiować pytań.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.