x-kom hosting

Niestabilnosc procesora

Richi
utworzono
utworzono

Witam.

Podczas gdy pare miesiecy temu robilem formata, zdziwilem sie strasznie ze z mojego uwczesnego procesora

"Athlon 1800+" jego wydajnosc byla zamiast ~ 1,5 ghz to 1,1 ghz..

Oczywiscie pierwsze co zrobilem to zmienilem opcje w biosie bo domyslnie jakas wartosc byla ustawiona na 100 a ustawienia fabryczne sprawdzilem ze bylo 133.. Niestety nie wiem co to za wartosc tongue.gif Jednak Wy mam nadzieje wiecie o co chodzi biggrin.gif Ta wartosc zmienilem od razu na 133 i komputer zaczal piszczec.. Wiec po koleji zmienialem po 1 zeby z tych 100 przeszlo do 133.. I znow piszczy.. Wkurzylem sie bo myslalem ze procesor sie spalil biggrin.gif

Kumpel mial akurat sprawnego athlona 2000+. Wlozylem do mojego.. I dokladnie ten sam problem 100% to samo..

Wydaje mi sie ze jakies napiecia moga byc zle ustawione albo sam no nie wiem co...

Prosilbym bardzo o rozwiazanie problemu smile.gif

Dodam ze gdy ustawialem na to "133" to albo komputer piszczal albo nawet po wlaczeniu sie uruchamial ponownie po paru sekundach.

Gość
komentarz
komentarz

Te "100" i "133" to magistrala FSB. Może zakładając chłodzenie albo cóś innego ukruszyłeś rdzeń? Dziwne że nie da się przestawić FSB na 133... Zrób reset BIOSu ;)

Richi
komentarz
komentarz

niemozliwe zebym uszkodzil fizycznie cos bo nie otwieralem komputera podczas gdy athlon 1800+ pracowal a z tym nowszym nie ma roznicy bo problem ten sam :)

jak zrobic reset biosu? :P

a wlasnie jeszcze apropo jak mi sie ten komputer przy 133 fsb ;p

resetuje to sam domyslnie na 100 sie ustawia wiec ze boje sie przy resecie biosu duzo to nie da :P

no ale warto sprobowac ^^

Gość
komentarz
komentarz

Wyciąg tą bakteryjkę na płycie głównej na 10 sekundów :P

Richi
komentarz
komentarz

bateryjke? xD

Gość
komentarz
komentarz

NOooooo odkrywczy żeś jest :o:huh:

Richi
komentarz
komentarz

ok wyjalem ta baterie i wlozylem od nowa.. nie dalo to nic.. ustawienia przestawily sie na 100fsb czy czegos tam.. a gdy biore na 133 to komputer szaleje.

jakies inne rozwiazanie jest?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.