x-kom hosting

Procesor zmienia taktowanie

andrzejakb
utworzono
utworzono

witam! mam procek intel celeron 2.40 GHz na plycie glownej ASRock P4i45E. i mam taki problem: wlaczam kompa i jest procek 2.40 ledwo sie windows zaladuje i sie zawiesza, uruchamiam ponownie i procesor sie przestawia na 1.80GHz i na takiej czestotliwosci mi chodzi. i gdy go wylacze i po jakims czasie wlacze z powrotem problem sie powtarza <_< moze ktos wie co jest tego przyczyna??

Gość
komentarz
komentarz

Zrób reset BIOS-u (Zworką lub wyciąg bakterię na 10 sec), powinno pomóc, lecz problem dość dziwny...

Gość
komentarz
komentarz

Może masz kręcony proc ? ... Sprobuj ustawic w biosie ustawienia domyslne.

andrzejakb
komentarz
komentarz

z bateria juz próbowałem i nic... ten sam problem. a ta zworka to gdzie jest?? (podkrecany nie jest raczej bo od nowosci jest 2.40GHz)

Gość
komentarz
komentarz

Zworka jest obok baterii... Ja mam CLR_CMOS takie oznaczonko :D

andrzejakb
komentarz
komentarz

nom znalazlem tez mam takie oznaczenie... ale tam nie ma zalozonej zworki to co mam zalozyc ją zeby sie zresetowal??

Gość
komentarz
komentarz

Dotknij oba styki (Są tam 2 chyba :P) śrubokrętem na przykład albo czym metalowym co przewodzi prąd :)

andrzejakb
komentarz
komentarz

juz to zrobilem... problem nie zlikwidowany:/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.