x-kom hosting

Jak zrobić zaproszenie ?

airdamien23
utworzono
utworzono

chciałbym zrobić zaproszenie na 25-rocznicę ślubu rodziców :) Mam pomysła ale już mam problem ;] Robię to w Photoshopie CS3 2 prostokąty ale jak 1 narysuję i chce 2 narysować to 1 znika to żenujące. Jak narysować 2 takie prostokąty i zmienić im kolor obramówek ?

Proszę o pomoc

p.S

Może są jakieś tutki ? :bigsmile:

n31T
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem o co chodzi. Jeśli prostokąt większy jest na najwyższej warstwie, to przykrywa on prostokąt mniejszy, opisz dokładniej co robisz.

airdamien23
komentarz
komentarz
Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem o co chodzi. Jeśli prostokąt większy jest na najwyższej warstwie, to przykrywa on prostokąt mniejszy, opisz dokładniej co robisz.

Chce narysować 2 prostokąty 1 na zewnątrz a 2 w środku i te prostokąty pogrubić i zmienić kolor obramówek i w środku tego 2 napisać tekst i wrzucić 2 obrazki.

n31T
komentarz
komentarz

Na pierwszej warstwie zrób jeden prostokąt, na drugiej drugi i dodawaj potem efekty.

airdamien23
komentarz
komentarz
Na pierwszej warstwie zrób jeden prostokąt, na drugiej drugi i dodawaj potem efekty.

Najpierw zobacz a potem mów.

Zrobiłem tak i nadal to samo ponieważ jak rysuje to robi sam 2 warstwę i 1 prostokątu nie widać

Najpierw zobacz a potem mów.

Zrobiłem tak i nadal to samo ponieważ jak rysuje to robi sam 2 warstwę i 1 prostokątu nie widać

Proszę o pomoc

seba115
komentarz
komentarz

Musisz zrobić to na jednej warstwie :D

airdamien23
komentarz
komentarz
Musisz zrobić to na jednej warstwie :D

aha jak ? jak narysuje prostokąt to od razu 2 warstwa się robi ?

n31T
komentarz
komentarz

Możesz wkleić mi screena z photoshopa z tym co zrobiłeś ?

airdamien23
komentarz
komentarz
Możesz wkleić mi screena z photoshopa z tym co zrobiłeś ?

hahahahaha człowieku przecież jeszcze nie zaczołem. Ty nadal mnie nie rozumiesz ?

//Proszę się uspokoić i nie wydurniać

//Andziorka

n31T
komentarz
komentarz
hahahahaha człowieku przecież jeszcze nie zaczołem. Ty nadal mnie nie rozumiesz ?

To w myślach rysujesz te znikające prostokąty <_< ?!

//Nie zbaczaj z tematu i nie daj się podpuszczać, niech sam robi jak taki mądry

//Andziorka

snip91
komentarz
komentarz

Zobacz czy o to Ci chodzi:

th_78256_Clipboard01_122_755lo.jpg

airdamien23
komentarz
komentarz
Zobacz czy o to Ci chodzi:

th_78256_Clipboard01_122_755lo.jpg

mniej więcej nie. Chodzi mi oooo Prostokąt i prostokąt zaokrąglony.

n31T
komentarz
komentarz

Coś takiego ? W polu promień ustalasz zaookrąglenie.

aaaaa.JPG

post-23868-1230480159_thumb.jpg

heex307
komentarz
komentarz

Pewnie na każdej warstwie zostawiłeś jeszcze tło. Usuń je i zostaw same prostokąty, powinno być ok, jeśli dobrze cię zrozumiałem.

mefiasz
komentarz
komentarz

PS daje miliard mozliwości jak narysować prostokąt... Narysuj na kartce panieru ołówkiem co chcesz osiągnąć, zrób zdjęcie i zapodaj... bo tak to sie nigdy nie dogadasz...

airdamien23
komentarz
komentarz
PS daje miliard mozliwości jak narysować prostokąt... Narysuj na kartce panieru ołówkiem co chcesz osiągnąć, zrób zdjęcie i zapodaj... bo tak to sie nigdy nie dogadasz...

Chciałbym narysować 2 prostokąty, tak aby 2 na tym 1 się znajdował. To ja muszę narysować aby taką prostą rzecz zrozumieć ?

snip91
komentarz
komentarz

Something like that?

clipboard01gh2.th.png

airdamien23
komentarz
komentarz
Something like that?

clipboard01gh2.th.png

Tak to może być :) Jak to osiągnołeś ?

n31T
komentarz
komentarz

Jak utworzysz nowy dokument, to wciskasz klawisz "U". Wtedy na górze na pasku masz Promień (ang. Radius) i tam ustawiasz zaokrąglanie. Następnie rysujesz 1 prostokąt, klikasz prawym na warstwy -> rasteryzuj warstwę i robisz to samo z drugim.

snip91
komentarz
komentarz

Malujesz duży prostokąt narzędziem "rounded rectangle tool" z zaznaczeniem u góry "paths" oraz "intersect path areas" (wszystko na screenie).

Klikasz na niego PPM i "fill path", wybierasz kolor.

Potem na tym samym layerze malujesz drugi mniejszy prostokąt z tymi samymi ustawieniami.

Klikasz PPM, "fill path", kolorek inny niż przedtem i finito.

airdamien23
komentarz
komentarz
Malujesz duży prostokąt narzędziem "rounded rectangle tool" z zaznaczeniem u góry "paths" oraz "intersect path areas" (wszystko na screenie).

Klikasz na niego PPM i "fill path", wybierasz kolor.

Potem na tym samym layerze malujesz drugi mniejszy prostokąt z tymi samymi ustawieniami.

Klikasz PPM, "fill path", kolorek inny niż przedtem i finito.

sniper45 dziękuje za pomoc :) Reszcie prawie za pomoc ale lepsze to niż nic :bigsmile:

szamantheman
komentarz
komentarz
Jak utworzysz nowy dokument, to wciskasz klawisz "U". Wtedy na górze na pasku masz Promień (ang. Radius) i tam ustawiasz zaokrąglanie. Następnie rysujesz 1 prostokąt, klikasz prawym na warstwy -> rasteryzuj warstwę i robisz to samo z drugim.

Lepsze rozwiązanie, dlatego, że możesz manipuloać stylami warstw (dodać cienie, czy glowy czy obrys na każdym prostokątie osobno. Przy drugiej metodzie to odpada.

pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.