x-kom hosting

Ping - jak to sie sprawdza?

Gość
utworzono
utworzono

Witam

Mam neta i mam 2 kompy stacjonarny i notebook przez wi-fi. Slyszalem ze mozna sparawdzic polaczenie intenetowe przez jakies pingowanie jak to sie robi bo nie znam sie na tym

n31T
komentarz
komentarz

Start -> uruchom -> cmd -> ping adres strony lub ip np ping wp.pl, jeśli chcesz aby sprawdzał ciągle, nie tylko 3x to musisz wpisać to z parametrem t (ping wp.pl -t).

Gość
komentarz
komentarz
Start -> uruchom -> cmd -> ping adres strony lub ip np ping wp.pl, jeśli chcesz aby sprawdzał ciągle, nie tylko 3x to musisz wpisać to z parametrem t (ping wp.pl -t).

A jaki wynik dobry ma wyjsc potem?

n31T
komentarz
komentarz

Zwykle koło 20-30, zależy też jakie masz łącze.

Gość
komentarz
komentarz
Zwykle koło 20-30, zależy też jakie masz łącze.

Mam radiowke 1Mb/s i teraz wlasnie sprawdzalem ping na noteboku ale przez wi-fi. To 20-#0 to co to jest? wytlumacz mi dokladnie bo jestem w tym cienki:(

GoBi
komentarz
komentarz

Wszystko to zależy od kilku czynników. Ogólnie ping został stworzony do sprawdzania połączenia ( czy w ogóle ono istnieje, czy drugi komputer jest podłączony do sieci, jego szybkości ( zależy od szybkości łącz oraz jego dostępności inaczej mówiąc obciążenia któregoś z komputerów/serwerów ).

A jaki wynik dobry ma wyjsc potem?

To nie zależy tylko od komputera testującego lecz również od testowanego komputera... nie ma prawidłowego wyniku jaki powinien być... im mniejszy wynik ( czasu przepływu pakietów od kompa do kompa ) tym lepiej.

n31T
komentarz
komentarz

Wklej mi screena tu

Gość
komentarz
komentarz
Wklej mi screena tu

1.jpg

post-12233-1230461955_thumb.jpg

localh0st
komentarz
komentarz

Trochę słabo. Jest strata pakietów i dość duży ping (ja mam np. 25ms do wp.pl).

Gość
komentarz
komentarz
Trochę słabo. Jest strata pakietów i dość duży ping (ja mam np. 25ms do wp.pl).

To co mam zrobic aby bylo dobrze?

n31T
komentarz
komentarz

To przez to że masz radiówkę, musiałbyś kupić jakąś lepszą antenę aby sygnał był mocniejszy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.