x-kom hosting

Problem z GF 9600GT Palit Sonic.

KarolTD
utworzono
utworzono

Witam wszystkich po świętach.

Jak wiadomo Pan Święty Mikołaj zaszedł do mnie na Wigilię i podrzucił kartę graficzną.

Troszkę się pomylił, mianowicie wybrał wersję od Palita 1GB(tak, wiem) z taktowaniami 700/2000 na DDR3.

Nie można wybrzydzać przy rodzinie tak więc siedziałem cicho.

Po zainstalowaniu wszystkich sterów(i te najnowsze i te co były w pudełeczku), formacie kompa, postanowiłem odpalić NFS Undercover.

Mój problem polega na tym iż na obojętnie jakich ustawieniach graficznych mam skoki FPS, czasem nawet 40 a czasem nawet 5.

Wydaje mi się że coś jest nie tak z tą kartą, lecz wszystkie możliwości już wykluczyłem.

Temp. karty nie przekracza 50 stopni, z resztą dałem pod nią 2 wentylatory.

Wina jak uważam nie leży też po stronie zasilacza: Chieftec GPS 450W.

Procesor Intel C2D wykręcony do 2.5 i 2 GB ramu, sprawdzone Orthosem wydają się dobrze współpracować, komputer pracuje stabilnie.

Temp. mostków na płycie głównej jest w normie, poniżej 40 stopni.

Co wiecej karta jak włączę grę wydaje taki delikatny syk, nie wiem czy to normalne ale chyba w tym leży problem.

Co jest z tą kartą ? Oddać ją na gwarancję ? Odpuścić sobie, bo tak ma być ?

Dodam jeszcze że po wykręceniu taktowań na 800/2200 różnicy prawie nie ma.

Proszę o pomoc.

P.S. Szczęśliwego Nowego!

PaQre
komentarz
komentarz

Po pierwsze procesor ogranicza tą kartę.Musiałbyś go wykręcić tak do 3GHz

A po drugie to gra jest źle zooptymalizowana i radzę przetestować grafę w jakiejś bardziej ''pewnej'' grze.

falcon1984
komentarz
komentarz

Sprawdź czy w innych grach występuje także ten problem. NFS ma słabą optymalizację i masę bugów

Procka nie trzeba podkręcać: 2.5-2.6GHz to w sam raz dla 9600GT

KarolTD
komentarz
komentarz

Sprawdziłem na NFS ProStreet i Battlefield 2. Zero problemów lecz karta znów syczy. BF2 chodzi dość dobrze lecz nie tak jak powinien ale to też chyba wina gry bo prostreet chodzi wyśmienicie. A jak panowie oceniacie tę kartę ?

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie w pudełku jest taki cienki dwupinowy kabelek. Podłącza się do wewnętrznej części karty, ale nie wiem do czego jest tego drugi koniec, który zakończony jest takim wejściem jak od włącznika. Ktoś coś wie na ten temat ?

A po trzecie nie powinienem dostać jakiejś gry ?

falcon1984
komentarz
komentarz

To jest Palit w wersji Sonic ?

On jest dość głośny, więc pewnie stąd ten syk (a może to cewki piszczą). Skoro problem występuje tylko w niektórych grach to karta jest raczej niewinna temu :P

Gry nie powinieneś dostać.

faciek
komentarz
komentarz

ten syk to cewki piszczą to normalny objaw w niektórych grafikach a co do kabelka to jest do dźwięku podpina sie go do plyty by wyprowadzić dźwięk do monitora przez kabel HDMI

KarolTD
komentarz
komentarz

możesz kolego objaśnić gdzie na płycię znajdę te wejście i jak ono wygląda na Gigabyte Ga-965p-DS3 ?

Dzięki za wszystko!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.