x-kom hosting

Intel core 2 duo czy quad?

Jakuboss7
utworzono
utworzono

Tak jak kolega wcześniej zastanawiam się nad kupnem nowego procesora intela. W grę wchodzą intel core 2 duo 3.00ghz i intel core 2 quad 2.4ghz. Mogę je kupić w bardzo podobnej cenie. Jestem zwykłym użytkownikiem komputera. Nie tworzę żadnych zaawansowanych grafik itd. Po prostu piszę dokumenty, gram, surfuję po necie. Podobno jak na razie niewiele gier potrzebuje intela core 2 quada. Ale np. najnowsza pozycja - gtaIV, wymaga właśnie jego. Chciałbym aby ten procek starczył mi nie tylko na rok albo dwa, ale na naprawdę kilka dobrych lat bezproblemowej obsługi wszystkich nowości. Bardzo proszę was o radę, co wybrać.

P.S. Jeżeli macie jakieś doświadczenie odnośnie najnowszej gry z serii Grand Theft Auto, to będę wdzięczny. Słyszałem, że są spore problemy z multiplayerem.

Z góry dzięki,

spamerowicz
komentarz
komentarz

Bierz core 2 duo bo tego czterordzeniowego i tak nie wykorzystasz w pełni nawet grając w najnowsze gry ponieważ nie są odpowiednio napisane do tych procesorów. A jak nawet już wykorzystują Quady to i tak wyniki są bardzo do siebie zbliżone a ty ch gier można jak na razie wyliczyć na palcach u jednej ręki.

bartEEEk
komentarz
komentarz
na naprawdę kilka dobrych lat

To Quad.

Jeśli w podobnej cenie, to 4 jajka weź.

Nowe gry już zaczynają być coraz wydajniejsze na czterech rdzeniach niż na dwóch.

gfh7x
komentarz
komentarz

Jak w podobnej cenie to bierz Quad, ponieważ coraz więcej programów, gier wychodzi/będzie wychodzić właśnie na procesory Quad ;)

Dracoo
komentarz
komentarz

przeważnie E8400 i Q6600 są w podobnych cenach, ja bym stawiał na 2 rdzenie -E8400

bartEEEk
komentarz
komentarz

I myślisz że za dwa latka, czy za te półtora roku to wystarczy ?

Dracoo
komentarz
komentarz

E8400 wystarczy na tak długo jak Q6600

jeśli brać 4 rdzenie to Q9550 -tańszych/słabszych nie opłaca się brać bo jak w przyszłości będą gry na 4 rdzenie to ten Q6600 będzie słabiutki więc nie opłaca się go teraz brać

bartEEEk
komentarz
komentarz
jeśli brać 4 rdzenie to Q9550 -tańszych/słabszych nie opłaca się brać bo jak w przyszłości będą gry na 4 rdzenie to ten Q6600 będzie słabiutki więc nie opłaca się go teraz brać

Jest w takiej samej technologi jak Q9550, więc nie można mówić, że 6600 będzie słaby,a 9550 nie... ale nie będę Ci tłumaczył.

Dracoo
komentarz
komentarz

hahaha Q6600 jest wykonany w technologii 65nm a Q9550 w 45nm i ma 12mb cache

Q9550 - Penryn

Q6600 - Kentsfield

bartEEEk
komentarz
komentarz
Q6600 jest wykonany w technologii 65nm a Q9550 w 45nm i ma 12mb cache

Oczywiście, przepraszam. Pomyliło mi się z Q9300.

Dracoo
komentarz
komentarz

na chwilę obecną jeśli brać proca 4 rdzeniowego to tylko Q9550 nie ma innego dobrego i opłacalnego

jest też QX9650 3.0GHz ~3600zł <lol2> za tyle kasy to można kupić i7 965 3.20GHz 8MB BOX Extreme Edition

a słabsze to są słabe

Jakuboss7
komentarz
komentarz

Dzięki bardzo za rady. Jednakże nadal nie wiem do końca co wybrać. Osobiście jestem bardziej za quadem, ale moja wiedza komputerowa jest naprawdę mała.

Tak więc ostatecznie co radzicie?

Dracoo
komentarz
komentarz

jeśli wybór po między E8400 i Q6600 to E8400

Jakuboss7
komentarz
komentarz

Dlaczego? Czy nie lepiej kupić 4-rdzeniówke i zaraz bezproblemowo cieszyć się rynkowymi nowościami?

Miałem kiedyś podobną sytuację. Kupiłem naprawdę dobrego procka, a po roku, dwóch już niektóre rzeczy ledwo wchodziły.

Z góry dzięki,

Dracoo
komentarz
komentarz

za rok E8400 spokojnie da sobie radę z każdą grą jeśli będziesz go kręcił to 2 lata spokojnie wytrzyma

jak pisałem wcześniej jeśli za np. rok będą gry na 4 rdzenie to ten Q6600 będzie słaby

procesor na teraz i na przyszłość to jedynie Q9550

Jakuboss7
komentarz
komentarz

Dzięki bardzo. A jak skomentujecie te bardzo pochlebne komentarze odnośnie quada? - http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel_...pelny,id,39422/

- tylko nie mówcie mi, że jest to grupa ponad 100 ludzi, którzy kompletnie się nie znają na rzeczy :)

Z góry dzięki

bartEEEk
komentarz
komentarz

Nikt nie mówi, że Q6600 jest zły. ;)

rafalluz
komentarz
komentarz

Bardzo prosto - większości po prostu wystarczy, że windows działa szybko i sprawnie. Podobnie z komentarzami zasilaczy - Tracery i inne szroty dostają 10, bo działają po podpięciu. Nie każdy, kto strzela komentarz, jest 'specem informatykiem'. Może po prostu cieszy się zakupem. A swoje gorzej się krytykuje, jeśli działa dobrze.

Do tematu: jak chcesz zajmować się obróbką wideo/renderingiem/symulacjami naukowymi - koniecznie quad. Jak bardzo jarasz się boincem - quad. Do normalnego używania kompa i gier - wyżej taktowany dual (quad do neta nie jest potrzebny, a nadal wiele gier nie wykorzystuje 4 rdzeni, albo wykorzystuje i przyrosty są znacznie mniejsze niż spodziewane - np. UT3)

Dracoo
komentarz
komentarz

teraz się cieszą z tego procka ale jak będą wychodzić nowe gry na 2 rdzenie to będą wyć że im nie chodzą po za tym to jest już stary procesor on by był dobry jak byś korzystał z programów graficznych (obróbka grafiki itp.) ludzie go brali 2 lata temu i wtedy każda gra im chodziła bo były małe wymagania a teraz każda co nowsza gar będzie miała większe wymagania i już ten Q6600 nie będzie się dobrze spisywał

gfh7x
komentarz
komentarz

W sumie to prawda. Ten Quad nie ma wysokiego zegara ale czy ja wiem czy ie będzie dawał sobie rady z grami? Jak go podkręci to nie ma obaw, że mu gry nie pójdą na wyższych detalach ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.