x-kom hosting

Obniżenie v-core

bosiontko
utworzono
utworzono

Mam Athlona 64 3000+ s.939. Problemem jest to, że boxowy wentyl wyje jak suszarka. Podejrzewam, że radiator się zakurzył, pasta przestała działać itp. Wentyl musi chodzić na maxa, żeby trzymać temp w granicach 60 stopni. Pomyślę nad zakupem nowego chłodzenia, za 40zł widziałem, że coś już można kupić. Jednakże w tej chwili wkurza mnie strasznie to wycie, więc trzeba jakoś temu zaradzić. Niestety nie mam w domu żadnej pasty, nie umiem także zdjąć radiatora z płyty. Szarpałem się już z tym ostro ale nie dało rady :D Jedyne co przychodzi mi do głowy, żeby wyciszyć to cholerstwo, to obniżenie fabrycznego napięcia na procku. Wydaje mi się, że fabryczne ustawienia mają sporo zapasu, tzn. można sporo podkrecić procka, bez podnoszenia mu napięcia. Czy działa to w drugą stronę, tzn. można sporo obniżyć napięcie bez zmiany taktowania? Mniejsze napięcie to niższa temp, a niższa temp to mniejsze obroty wentyla. Mniejsze obroty wentyla to mniejszy hałas, a mniejszy hałas uczyni mnie szczęśliwym :D

Gość
komentarz
komentarz

Możesz tak zrobić, zależy od sztuki do ilu można obniżać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.