x-kom hosting

Karta graficzna pod AGP

Haskien
utworzono
utworzono

Witam.

Otóż mili Państwo mam problem. Posiadam płytę główną http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-8i865p-g.html i myślę nad zmianą grafiki. Mam grafe: radeon 9600 256MB DDR (128bit) i postanowiłem wrzucić większą. Tu zaczynają się schody. Znalazłem trochę kart pod AGP, ale nie mam pojęcia jaki rodzaj pamięci powinna mieć grafika. Ja mam DDR, a są DDR2 i DDR3. Nie jestem pewien czy inna pamięć niż DDR mi podejdzie. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy powiedzą jaką pamięć powinna mieć grafika pod tą płytę główną. Możliwe nawet, że pamięć, a szczególnie jej rodzaj w kartach graficznych nie gra roli, ale czekam na wasze porady.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Pamięć RAM a pamięci na karcie graicznej to całkiem co innego. Możesz brać śmiało na ddr3 lub ddr2 (ddr3 są dużo lepsze).

Podaj markę i moc zasilacza, procesor :)

Haskien
komentarz
komentarz

Ale właśnie mi chodzi o pamięć na karcie. Nie wiem czy ta płyta obsługuje grafikę o pamięci DDR2/DDR3. Jeżeli chodzi o takie komponenty to jestem zielony i dlatego liczę na porady. Zasilacz: PC POWER SUPPLY 400W, a procek to: P4 HT 3.23 GHz.

P.S. Jeżeli pamięć karty graficznej a płyta główna nie mają na siebie wpływu to rozumiem, że każda karta AGP mi podejdzie.

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Każda karta na agp pójdzie bo pamięci nie mają znaczenia. Zasilacz do wymiany, jaki masz budżet?

Haskien
komentarz
komentarz

Budżet dopiero się tworzy :P. Na kartę planuję przeznaczyć coś koło 300 PLN, po tyle także widziałem dobre karty, choćby na ceneo.pl.

Dzięki za Twoją pomoc, teraz wiem, że pamięć grafy może być jakiegokolwiek rodzaju :D

Co do zasilacza, to narazie o zostawię. Wezmę się za niego, gdy będę wymieniał także radiator z wentylatorem od procka. Skubaniec strasznie wyje.

Jeszcze raz dzięki za Twoją pomoc

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Tylko pamiętaj najpierw kup zasilacz a dopiero potem kartę bo ten zasilacz może spalić ci kompa!

Haskien
komentarz
komentarz

Zapamiętam sobie Twoją radę.

Temacik do zamknięcia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.