x-kom hosting

Opinie o Windows Vista


kelloco2
komentarz
komentarz

A można to wyłączyć... ;)

  • 6 miesięcy później...

tjff
komentarz
komentarz

Mam Vistę pare lat, bo miałem oryginalną przy komputerze. Nie polecam jej nikomu, jeśli miałbym wybrać wybrałbym XP, dużo "stabilniejszy". Na Viście sporo problemów i kombinowania, dużo aplikacji nie działa i trzeba później szukać rozwiązania. Po za tym zużywa 2 razy więcej pamięci np. przy grach. I jeszcze te wszystkie "zapory" co miają chronić przed złośliwymi oprogramowaniami, a same takie są, co chwile wyświetlając komunikaty jeśli się je wyłączy, a jeśli są włączone to blokują większość rzeczy.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
kolins
komentarz
komentarz

Nie wiem skąd te wszystkie negatywne opinie. Być może jestem jakimś wyjątkiem, ale używałem Visty przez 4 lata i w tym czasie żadnych większych problemów. Moim zdaniem dużo zależy od użytkownika, jeśli umie się obchodzić z systemem to i problemow sobie nie napyta. A jak nie przywiązuje w ogóle wagi do optymalizacji czy bezpieczeństwa to później jak coś nawali najlepiej jest uznać, że to wina systemu a nie nas samych ;)

  • 2 miesiące później...
Miraculum
komentarz
komentarz

Według mnie Vista jest dosyć lipna i problemowa;/.Dla fanów gier nie polecam...

Caicek0
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Pozioma' timestamp='1309526386' post='1290378']
Dla mnie Vista jest trochę dziwna za dużo pytań zadaje odpala się coś i za każdym razem "zezwalaj" lub "anuluj" to jest trochę wkurzające dlatego przerzuciłem się na Win 7 . ;D
[/quote]

Gdybyś miał 7 Home Premium to też by Ci zadawała tyle pytań ; / na starym laptopie miałem 7 professional ale wiadomo nie do konca legal ale działała pięknie, ta co mam teraz też działa OK ale często odmawia dostępu do plików, ostatnio nawet nie chciało mi wypakować archiwum z nieznanego źródła ( internet :P ).

Co od samej Visty - ją dostałem ze starym lapkiem i od razu przesiadłem sie na 7 gdy tylko wyszedł, Vista strasznie muli na slabych kompach, a 7 daje rade :)

Edytowane przez Caicek0
  • 4 miesiące później...
awaw24
komentarz
komentarz

Vista nie jest najlepszy ale ja nie miałem z nim większych problemów :D

Gość
komentarz
komentarz

Ja miałem vistę każde wyłączenie komputera powodowało instalację aktualizacji a przy włączeniu coś podobnego. Po prostu szału można dostać... hehe zauważyłem że ms robi co 2 system udany czyli win xp dobry, vista beznadzieja, 7 dobry,8 beznadzieja dopiero windows9 będzie dobry

Tomasz4688
komentarz
komentarz

Vista to badziewie, nieumiejętne koszystanie czy aktualizacje nieodpowiednie strasznie spowolniaja system, szczegolnie w laptopach nie polecam bo dysk w nich jest wolniejszy

Jesli macie Viste to polecam przesiadke na wind 7 bo ma mniejsze wymagania i mniej błedow, ogolnie szybciej dziala system na 7

tomektr
komentarz
komentarz

[quote name='Adam22' timestamp='1345314388' post='1562392']
Ja miałem vistę każde wyłączenie komputera powodowało instalację aktualizacji a przy włączeniu coś podobnego. Po prostu szału można dostać... hehe zauważyłem że ms robi co 2 system udany czyli win xp dobry, vista beznadzieja, 7 dobry,8 beznadzieja dopiero windows9 będzie dobry
[/quote]

Faktycznie. Był taki czas, że szła jedna aktualizacja za drugą. Visty uzywam od 2 lat. Nie jest źle. Mam porównanie z siódemką i wiecie co? Wolę Vistę. A może jestem przyzwyczajony ? :-)

  • 2 tygodnie później...
nbalivejordan
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja posiadam XP na kompie i Vistę na laptopie i powiem tak:
Vista to jest gówno, nie nadaje się do komputerów nizszej klasy : 1gb ram ,procek 1rdzeniowy.
Xp procek 1 rdzen, 1gb ram, radeon 9550 i swietnie chodzi.

Takze wiec viste najlepiej jest miec w komputerach wyzszej klasy, ale to juz lepiej polecic Windowsa 7 bo śmiga ze az milo :)

Edytowane przez nbalivejordan
  • 2 miesiące później...
VIPaulinka
komentarz
komentarz

Mam komputer z Vistą już od... 3-4 lat i nie narzekam, chociaż trochę wolno się uruchamia i tnie

Tomasz4688
komentarz
komentarz

[quote name='VIPaulinka' timestamp='1353777613' post='1628358'] Mam komputer z Vistą już od... 3-4 lat i nie narzekam, chociaż trochę wolno się uruchamia i tnie [/quote]

:lol2: Pierwsza częsc Twojego zdania w dużym stopniu zaprzecza drugiej :D

  • 10 miesięcy później...
marput
komentarz
komentarz

Xp dla ludzi ceniacyxh wydajność
A 7 do biznesu albo też xp słaby komp 7 mocniejszy
wytapane z s3 LTE

  • 9 miesięcy później...
MisterKacper
komentarz
komentarz

Witam, moja ciocia kupila 6 lat temu komputer z vista.  

procesor 1.6 intel  1 rdzen

1 gb ram

karta graficzna geforce 9600 (albo 9800)

zasilacz 600 w

System nie zawiesza sie a simsy 3 pomimo duzych wymagan na tym komputerze osiagaja 50-70 fps

tak samo minecraft , cs 1.6 /GO  i inne gry ;D

polecam ten system ;d 

Doktor.Q
komentarz
komentarz (edytowane)

Vista wyszła w nieodpowiednim czasie, a ludzie nie rozumieli czym jest UAC, i po co ono jest... A do tego byłą na silę wrzucana na komputery z PentiumDC/CleronDC + Gf 8400GS + 1GB DDR2, na których nie miała szansy dobrze działać. Do tego dodajmy na początku jej istnienia brak sterowników dla starszych platform, a w tedy dominowały Pentium 4, Athlon 64... czy nawet Pentium III. Więc dziwne by było żeby to się nie "zawaliło". 

 

Dla mnie jednej najwspanialszych systemów. używałem go na dellu optiplex 760 sff i sczesze, nie miałem problemów zwłaszcza po ostatnim update do SP2. 

plusy:szybkość, stabilność, intuicyjność, spójny interfejs...

minusy:dość długie bootowanie ale to mogła być wina mojej baracudy 500GB, brak koniunkturalności UAC, mielenie dyskiem...

 

PS.Obecnie mam Windows 7, ale dlatego że mój nowy komputer HP DC7900 ma licencje na W7 Pro X64 ;) Inaczej pewno bym Viste zainstalował, bo nie widzę sensu zmieniać coś co działa.

Edytowane przez Doktor.Q
8Wojtas6
komentarz
komentarz

A powiedzcie który system najwięcej potrzebuje ramu i w ogóle zasobów systemowych - windows 7 czy vista? 

Stawiam tezę, że windows vista sp2 nie różni się niczym szczególnym od 7 sp1 ale to moja opinia czyli laika ;) Ale może zgodzicie się? 

  • 1 rok później...
kolezka
komentarz
komentarz

ja z vista juz nie mogłem czasami ;/ teraz zamówiłem w konuc windows 8 na stronie klucz systemu i mimo, że dużo osób narzeka ja jestem zadowolony

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.