x-kom hosting

Opinie o Windows Vista


tomeq188
komentarz
komentarz

Jezu ale ta Vista jest powalona.. haha 2 godziny męczyłem się by podłączyć dysk Ata ( ten starszy ) do nowej płyty gł na dysk sata. Jezu za coooooo

kaszasa
komentarz
komentarz

o rety, jestem kobietką i ciężko mi się w viscie połapać;/ mam od niedawna i nigdzie nie moge znaleźć najprostszych, pewnie to kwestia przyzwyczajenia ale pisanie czgokolwiek w wordzie przedłuża się 2 krotnie. Generalnie te wsyztskie bajery ok ale, kurcze żeby się w tym połapać...:) (powiedziała kobieta):)

mztoja
komentarz
komentarz

Tak jak mówiłem, vista to nowy system, od tylu lat innego nie było, był straszny zastój, XP panował tyle lat, wszyscy się poprzyzwyczajali i teraz narzekają że system zły bo nie umieją go obsługiwać. Akuat nie mówię o tobie kaszasa ale w większości których znam tak jest. Drugi powód to słaby sprzęt niestety (i najczęstrzy).

tomeq188
komentarz
komentarz

ale u mnie z tym dyskiem to raczej nie moja wina tylko systemu. Raz system widział dysk raz nie... Dodam że pomogło mi wywalenie partycji i utworzenie od nowa

gfh7x
komentarz
komentarz

No właśnie, ludzie narzekają, że Vista wolno im chodzi ale czasami można by zobaczyć na sprzęt i zapytać siebie kogo t jest wina, że ten system tak wolno chodzi. Jeszcze jedno o systemy z rodziny Microsoftu trzeba dbać to nie Linux ;)

wojtekquns
komentarz
komentarz
Mam Viste od kilku dni, jest dobra, ale to już nie to co stary, dobry XP

skoro tak podoba ci się xp to czego wziąłeś viste :blink:

Cold
komentarz
komentarz

Ja mam viste ultimate na sprzęcie pentium 4 3GHz, 1,5Gb ramu, GF 7300LE i trochę ją odchudziłem i śmiga świetnie.

Opinie, że trzeba niewiadmomo jakiego sprzętu są mocno przesadzone.

.virus
komentarz
komentarz

Miałem trochę styczności z Vistą i nie spodobała mi się. Nie tylko pod względem stabilności, ale również wygląd mi nie odpowiadał.

Idziu
komentarz
komentarz

Zanim kupiłem laptopa Siedziałem długo na Xp System ten był najlpszy jak na tamte czasy. Po wyjściu Visty traktowałem ją przy zakupie laptopa jako zło konieczne;] Myliłem sie. To całe psioczenie na Viste okazało sie bzdurą. Pamiętacie jak Xp wychodził? tez czekaliśmy do Sp2 zeby chodził jak należy. Tylko wtedy nie było produktu chciazby równego Xp i "propaganda" była mniejsza. Oczywiście chciałoby sie zeby system wychodził idealny, bez jakichkolwiek błędów, ale tak nigdy nie będzie. Po przeszło roku tzw chorób wieku młodzieńczego Visty kiedy dali Sp1, ten system jest obecnie najlepszym z oferowanych. Interfejs od razu przypadł mi do gustu, nareszcie jakaś zmiana była po starym schemacie z xp. Co do wypowiedzi osób które ciągle mowią o WIELKICH wymaganiach. To ze Vista ma większe wymagania od xp jest naturalne, postęp technologiczny wymaga tego zarowno od M$ jak i od nas i nie ma sie czemu dziwić. Kiedy miałem W98 komp miał procka 800MHz karta Ge Force 2, i 128Mb ram dysk 40Gb. Spróbujcie zainstalować na Tym xp, i "cieszyć sie systemem" Pod Xp był procek 2,6 Radeon 1650 512Ram i 80Gb dysku czyli Vista miałaby problemy z poprawynym działeniem i nic w tym dziwnego ze śmiga u mnie teraz na kompie dua core 2,6 3gb ram Radeon Hd3650 i 250Gb dysku. Ewolucja i tyle.

Bieniol
komentarz
komentarz

Witam.

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Czy na moim komputerze o takiej konfiguracji : Athlon 5000+, 2Gb ram ddr2 800, Asus M2N, WD 320 Gb, Gf 9500 gt Vista będzie działać płynnie i stabilnie ?

Idziu
komentarz
komentarz

Z palcem w uchu;] Spokojnie będzie śmigała az miło.

Dizel
komentarz
komentarz (edytowane)

Żaden profesjonalizm, nawet dla laików, w tych opiniach jak widzę... Niestety. No więc krótki taki mini, mini artykulik na ten temat z profesjonalizmem przystosowanym dla zielonych xP

Wstęp.

Wielu ludzi od początków istnienia Visty zastanawiało się nad jedną rzeczą. Zadawali sobie pytanie brzmiące: "po co ku**a?!". Nie instalując nawet systemu sądzili, że jest on gorszy od swojego starszego brata, że za dużo wymaga od użytkownika, że nie jest wart uwagi. Nic bardziej mylnego.

Czym jest Vista?

Wielu by rzekło, że to po prostu XP z nowym wyglądem, który zżera niesamowicie wielkie pokłady pamięci operacyjnej i procesora graficznego. Wielu też opiniowało Vistę jako marnowanie pieniędzy, bądź stratę czasu na ściąganie, ponieważ sądzili, że wystarczy zainstalować na XP zwyczajną nakładkę, która da nam takie same efekty. Jak ma się to w praktyce?

XP + nakładka to tak naprawdę multum programów, które działają w tle systemu operacyjnego i w stresie zabierają tak wielkie nakłady RAMu i procesora, a co dopiero graficznego, że system trzeba było stawiać od nowa co parę tygodni, aby znowu cieszyć się szybkością działania, a po tym okresie czasu znowu marudzić, że zrobił się śmietnik.

Vista zaś posiada jądro systemu odmienne niż XP. Tutaj mamy lepsze zabezpieczenia i interfejs graficzny Aero, który jest zintegrowany z systemem, a nie wymuszany poprzez inne programy.

W czym lepsza od XP?

Trzy podstawowe rzeczy:

Wyżej wspomniane zabezpieczenia... Przykładem niech będzie to, ze bez antywirusów i z włączonymi wszelkimi zaporami systemu potrafi ciągnąć bez żadnej infekcji przez wiele miesięcy. Chodzą pogłoski, że funkcja pt. "Kontrola konta użytkownika" jest najlepszą bronią na hakerów. Dlaczego? Ponieważ gdy ten chce dostać się do konta to funkcja ta spyta go o hasło. No więc dobrze... To haker spróbuje dostać się po to hasło. I co wtedy? Funkcja ta poprosi go znowu o podanie hasła, ponieważ dla każdego ważnego pliku wyskakuje ten wkurzający wielu ludzi komunikat o potwierdzenie, że jest się administratorem systemu. Gdy haker niedoświadczony to przez to śmieszne coś nie przejdzie.

Interfejs graficzny... Windows Aero to nie tylko jakaś nakładka na system, ale wbudowany w nią szereg skomplikowanych instrukcji program, który upiększa nam pulpit i okienka, a gdy oglądamy film lub chcemy porobić coś bardzo ciężkiego to automatycznie się wyłącza. Po co? Aby system skupił się na nas, a nie na sobie.

Szybkość... Tak, to atut Visty. Jak sądzicie, dlaczego? Ano dlatego, że jest to pierwszy system Microsoftu, który jest wielozadaniowy. XP potraf wykonywać kilka zadań na raz, owszem, ale nie tak jakbyśmy tego chcieli. On po prostu wykonuje je naprzemiennie co ułamki sekundy. Vista jednak już nie - system ten potrafi wykonać dwa zadania równocześnie bez najmniejszego problemu, co idzie na lepsze procesorom dwu-, trzy- i czterordzeniowym.

Dla kogo Vista?

Vista jest systemem dla każdego, kto ma sprzęt obsługujący DirectX 9.0, posiadający 128 GDDR, najlepiej dwurdzeniowy procesor, lub lepszy i od 2GB RAMu. Poniżej tego można spodziewać się nieuruchamiania się Aero, bądź spowolnionego działania poprzez jego uruchomienie.

Vista ma dziewięć wersji. Najważniejsze to Business, Home i Ultimate. Ostatni słuzy do wszystkiego czego tylko pragniemy jeśli chodzi o wybór: praca/dom/zabawa, ale także posiada wszelkie zabezpieczenia oraz inne atuty, których może jednak nie posiadać wersja Home, Business czy inne.

Mamy też wybór między 64 bitami, a 32. Gdy jesteś grafikiem, architektem czy programistą to wybierasz wersję 64 bitową, która pozwoli Ci zainstalować więcej niż 3,7 GB pamięci operacyjnej i procesor, który będize wykorzystywał swoją pełną moc obliczeniową oraz uruchomić potrzebne Ci programy.

Wersja 32 bitowa jest dla tych, którzy wolą po prostu pograć w gry komputerowe i pobawić się na komputerze, czy poprzeglądać strony internetowe oraz dla ludzi, którzy bawią się w modding telefonów na ten przykład, ponieważ na 64 bitowym systemie raczej sterowniki wymagane do tego funu nie będą działać.

Podsumowanie.

Windows Vista okazuje się tak naprawdę lepszym wyborem na nadchodzące czasy, ponieważ daje więcej możliwości oraz wygody w korzystaniu z komputera. Jest wiele rzeczy, które można by omówić tj. zaawansowane w porównaniu do XP zarządzanie dźwiękiem, ale to już każdy na swój własny sposób odkryje w Viście i sam zafascynuje się jej.. no cóż.. zajebistością ;)

DODANO:

Może jeszcze moje własne spostrzeżenia co do systemu, takie naprawdę osobiste...

Vista przede wszystkim daje teraz dużo możliwości zarządzania komputerem w porównaniu do XP. Jak już wspomniałem świetne jest tutaj zarządzanie dźwiękiem, mamy możliwość przerzucania się między oknami w 3W, gdy najedziemy na pasku zadań na zakładkę któregoś z okien to pojawi nam się jego zminimalizowana wersja; dynamiczna przede wszystkim. Innymi zaletami jest to, że nie musimy mieć teraz tak naprawdę SP1 na systemie, aby nie mieć z nim problemów. Używam Visty Ultimate z paroma aktualizacjami oraz jedynie z NODem, który niestety zaczął mieć problemy z serwerem i nie ściąga mi uaktualnień bazy wirusów. I co? Żadnej infekcji. System działa jak szwajcarski zegarek. Owszem, muszę postawić go na nowo, aby zainstalować SP1 na czysto i NODa, żeby już się nie krzaczył, ale to tylko po to, aby "było miło", a nie po to, żeby wszystko działało, bo po prostu działa.

Edytowane przez Dizel
ZooMpl
komentarz
komentarz

W pełni popieram post kolegi wyżej.

Windows Vista był krytykowany , ponieważ przyznajmy , że najlepszy on nie był gdy wychodził na rynek. Ja osobiście używam tylko Windows Vista Ultimate z SP1 , miałem styczność z Windows Vista Home Premium gdy wyszło , i wtedy to faktycznie było beznadziejne.

Podsumowując :

Nie pasuje Ci Vista? Nie potrafisz jej obsłużyc lub Twój komputer nie nadąża?

Skoro taka zła ta Vista, to wyjdź z działu Visty , i raduj się swoim "XP" , albowiem mi szybciej działa Vista.

marcin2e01
komentarz
komentarz

Witam.Jestem tu nowy, nie bardzo kumaty w kompach.Posiadam laptopa Toshiba Satellite i Windows Vista Home Premium. mam pytanie jak można dobrze samemu aktualizować system. Od czasu do czasu sam sie aktualizuje ale czy to wystarczy aby efekt był zadowalający, np jeżeli chodzi o gry?

Witam ponownie. Mam pytanie czy coś zle napisałem w poprzednim poście ze nikt nie odpisuje? Pytam bo jestem nowy i nie bardzo się jeszcze orientuje na tym forum.

rokisfun
komentarz
komentarz
Witam.Jestem tu nowy, nie bardzo kumaty w kompach.Posiadam laptopa Toshiba Satellite i Windows Vista Home Premium. mam pytanie jak można dobrze samemu aktualizować system. Od czasu do czasu sam sie aktualizuje ale czy to wystarczy aby efekt był zadowalający, np jeżeli chodzi o gry?

Witam ponownie. Mam pytanie czy coś zle napisałem w poprzednim poście ze nikt nie odpisuje? Pytam bo jestem nowy i nie bardzo się jeszcze orientuje na tym forum.

Aktualizacje systemu masz automatyczne. To wystarczy

Gość
komentarz
komentarz
Posiadam laptopa Toshiba Satellite i Windows Vista Home Premium. mam pytanie jak można dobrze samemu aktualizować system. Od czasu do czasu sam sie aktualizuje ale czy to wystarczy aby efekt był zadowalający, np jeżeli chodzi o gry?

Wystarczy że się sam zaktualizuje ;) On zawsze sobie pobiera aktualizacje kiedy wyjdą nowe i instaluje je ;)

Nam'67
komentarz
komentarz

Niestety stwierdzam, że vista jest dobra ale do codziennego zwykłego użytkowania dla szarych ludzi tzn. np do gier, internetu, gg, filmów. Nie polecam ludziom którzy bawią się w grafice a przede wszystkim w środowisku 3ds maxa.

Działam na Viście Ultimate sp1, 3ds max 8 z zainstalowanym sp1,2,3 oraz max 9 nie są kompatybilne mimo wielu prób tak samo photoshop CS2 lubi się często wieszać.

WINDOWS MA SŁUŻYĆ DO SZYBKIEJ I WYGODNEJ PRACY !

Niestety osobiście zawiodłem się na pięknej Viście.

jacmiszcz92
komentarz
komentarz

Vista moze i wyglada nieco lepiej jak XP, ale zuzywa duzo wiecej zasobów kompa. Jedynym powodem dla ktorego jeszcze mam Viste to aktualizacja na Windowsa 7 ktora kiedys sie w koncu pojawi... :P

Dizel
komentarz
komentarz

Nam'67, Photoshop na mojej Viście Ulti z SP1 nigdy nie złapał wiechy. Może po prostu nie dbasz o system jak nalezy? Anty Spyware'y? Antywirusy? Instalowanie programów na dysku innym niż Windows? O tym należy pamiętać jeśli chce się mieć wydajny i "zdrowy" system.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Vista? Używałem krótko. System jak system, działać działa, ale nie widzę powodu, by się z XP przesiadać, zwłaszcza, że 7 wyjdzie lada moment. Aero, DX10, Superfetch i UAC to za mało, zwłaszcza, że to albo już mam, albo tego nie potrzebuję.

Edytowane przez rafalluz
Gość
komentarz
komentarz
W pełni popieram post kolegi wyżej.

Windows Vista był krytykowany , ponieważ przyznajmy , że najlepszy on nie był gdy wychodził na rynek. Ja osobiście używam tylko Windows Vista Ultimate z SP1 , miałem styczność z Windows Vista Home Premium gdy wyszło , i wtedy to faktycznie było beznadziejne.

Podsumowując :

Nie pasuje Ci Vista? Nie potrafisz jej obsłużyc lub Twój komputer nie nadąża?

Skoro taka zła ta Vista, to wyjdź z działu Visty , i raduj się swoim "XP" , albowiem mi szybciej działa Vista.

Przepraszam ... ale... ,, miałem styczność z vista home premium gdy wyszło , i wtedy to faktycznie było beznadzieja " a ja używam tego systemu od pierwszego dnia wyjścia właśnie vista home premium i od początku śmiga aż miło patrzeć więc nie rozumiem o co ci chodzi... praktycznie nie widać różnicy między dniem wyjścia a dzisiejszym pomimo aktualizacji widoczna jest szybsza dekompresacja plików kopiowanie ich i zamykanie/uruchamanie systemu reszty sam byś nie zauważył

ZooMpl
komentarz
komentarz
Przepraszam ... ale... ,, miałem styczność z vista home premium gdy wyszło , i wtedy to faktycznie było beznadzieja " a ja używam tego systemu od pierwszego dnia wyjścia właśnie vista home premium i od początku śmiga aż miło patrzeć więc nie rozumiem o co ci chodzi... praktycznie nie widać różnicy między dniem wyjścia a dzisiejszym pomimo aktualizacji widoczna jest szybsza dekompresacja plików kopiowanie ich i zamykanie/uruchamanie systemu reszty sam byś nie zauważył

A to moja wina przepraszam, poprostu pomyliło mi się Home Premium z Basic. Podobno home premium faktycznie dobrze sie spisuje, ale basic dla mnie bylo slabe.

musi92
komentarz
komentarz

Przytoczę słowa że Windows Vista Ultimate SP1 jest najlepsza!!!

Dzięki nowej technologii ładowania i zamykania systemu, system wraca ze stanu wstrzymania w nie więcej niż 2 sekundy, a ładowanie się systemu trwa krócej niż w Windows XP!!!

Aplikacje ładują pliki 15% szybciej niż w Windows XP!!!

To już instalacja systemu!Instalowałem Viste i naprawdę napewno szybciej się zainstalowała niż XP jakieś 20 min!!z formatowaniem!!

Nowy instalator, który umożliwia zainstalowanie systemu w około 15 minut (Windows XP instalował się 20-45 min)

I nikt niech nie mówi że XP jest wydajniejszy niż Vista!!!!!!!!!!!!!!!! :D

corporaptor
komentarz
komentarz

Mam teraz Vista Ultimate x64 i ze sterami jak mówią niektórzy nie mialem najmniejszego problemu. Co więcej kolega próbował mnie przekonać, ze na x64 nic mi nie pójdzie, nawet gg, bo wszystko jest w 32 bitach pisane, haha :D tymczasem pozgrywałem wszystkie programy jakie miałem na XP wcześniej i nie miałem do tej pory sytuacji, żeby jakiś soft mi się nie włączył z tego tytułu, że jest x86.

Wogóle nie widzę wyższości systemu x86 nad x64 jeśli ma się komputer z procem 64 bitowym i więcej niż 2gb ramu - naprawdę wszystko działa!

Tak wogóle to myślałem na początku, że to jakiś badziew, bo wszyscy tak mówili i wymagania miało skandaliczne, ale teraz nikt mnie nie przekona, że XP jest w czymś lepszy. Ja np ustawiłem sobie vistę, że wygląda praktycznie jak xp classic/win95 i czuję się jak w domu. Jestem w stanie polecic.

Maver
komentarz
komentarz

Vista jeżeli już to tylko 64bit a używam praktycznie tylko dlatego że ma DX10 no i plusem jest to że obsługuje 4 gb ram.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.