x-kom hosting

problem evga 8800 gt

Oderisson
utworzono
utworzono

Ostatnio (tak od 2 miesięcy) karta graficzna zaczęła mi się strasznie przegrzewać. Nominalna temperatura pracy to 81 stopni a na grach to raz zaobserwowalem nawet 110. Dla porównania wlaczylem 3-letnią gierke (B&W2), która jeszcze rok temu chodzila bez problemów, a teraz wiatrak pracuje jak szalony starając sie zbic 105 stopni. Rok temu temperatury nie sprawdzałem ale na pewno sie karta nie przepracowywala. Riva tunerem zmienialem ustawienia wiatraczka. Jak podkrecilem go na maxa to temperatura nominalna spadla do 66 stopni ale na grach caly czas powyzej setki. GPU nie krecilem nic ale rozwazam obnizenie taktowania...Prosze o pomoc...

Zapomnialbym... karta jest ko! wiec fabrycznie podkrecona...

olszak
komentarz
komentarz

przeczyść chłodzenie, jakim programem sprawdziłeś temperatury?

falcon1984
komentarz
komentarz

Karta zapewne wersja opakowana w plastik. I się po roku nieźle zakurzyła i się robią problemy, trzeba by ją oczyścić z kurzy powietrzem sprężonym lub nawet zdjąć plastik i oczyścić (uważając by nic nie uszkodzić)

Dlatego ja szukałem odkrytego 8800GT bez plastiku i wziąłem Galaxy HeatPipe gdzie oczyszczenie jej z kurzu jest banalne

Oderisson
komentarz
komentarz

program - everest, nie jest otoczona plastikiem tylko ma z jednej strony nakładke rozmiarow karty. Próbowałem przedmuchać powietrzem i nic to nie dalo...

olszak
komentarz
komentarz

dziwne żeby aż tak się nagrzewała, po chwili pracy sprawdź czy radiator jest gorący

Gość
komentarz
komentarz
program - everest, nie jest otoczona plastikiem tylko ma z jednej strony nakładke rozmiarow karty. Próbowałem przedmuchać powietrzem i nic to nie dalo...

nie kminie,

zdejmij delkatnie cale chlodzenie i je przeczysc, i nałóż paste termiczna na GPU

Oderisson
komentarz
komentarz
nie kminie,

zdejmij delkatnie cale chlodzenie i je przeczysc, i nałóż paste termiczna na GPU

znaczy to ze chłodzenie jest rozmiarów karty ale przykrywa plytke drukowana tylko z jednej strony. pasta termiczna jest raczej w porzadku bo chlodzenie jest gorace jak diabli...

falcon1984
komentarz
komentarz

No o taki plastik z jednej strony mi chodziło. Zapchała ci się karta kurzem pod tym plastkiem...

Gość
komentarz
komentarz
znaczy to ze chłodzenie jest rozmiarów karty ale przykrywa plytke drukowana tylko z jednej strony. pasta termiczna jest raczej w porzadku bo chlodzenie jest gorace jak diabli...

o to nam chodzilo :P Zdejmij to chlodzenie i przedmuchaj bo to cale w kurzy jest w srodku, i nie zapomnij nasmarowac pasta termiczna GPU (procesora)

Oderisson
komentarz
komentarz

aaa kumam o co chodzi.... ale myslalem ze jak to jest gorace to sie zwalilo, a pasta dziala.... a tam powietrze nie dochodzi... teraz czaje dzieki wielkie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.