x-kom hosting

SATAII 500GB problem z formatowaniem!

malin87
utworzono
utworzono

Witam,

Mam problem z formatowaniem dysku.

Kupiłem przed świętami w sklepie komputerowym peceta o następującej konfiguracji:

Płyta główna: GIGABYTE GA-M52L-S3 Nforce 520

Procesor: AMD athlon 6000+ X2 3,1 GHz

Dysk twardy:

500GB

7200RPM

32MB Cache

SATAII

Reszty nie podaje, bo pewnie nie jest to ważne.

Zaraz po zakupie chciałem zainstalowac Windowsa XP Proffesional z SP2. Przed instalacją było jeszcze pełne formatowanie, i system wgrał się bez problemu. Miałem jednak problemu ze sterownikami do karty dzwiękowej, i chciałem wgrac jeszcze raz wszystko od początku, wiec sformatowałem dysk jeszcze raz... i tu się pojawia problem. Instalator formatował dysk do 100% po czym wyskoczył komunikat: NIe mozna sformatowac partycji. Dysk moze byc uszkodzony. Wybierz inną partycję na sformatowanie dysku.

Dlaczego teraz nie moge sofrmatowac partycji, skoro robiłem to bez problemu tydzien temu zaraz po zakupie sprzętu ??

Bede wdzięczny za każdą pomoc.

falcon1984
komentarz
komentarz

Jaki to dokładnie dysk ?

Robiłeś szybkie formatowanie instalatorem Windows czy normalne ?

nitro07
komentarz
komentarz

jeśłi masz problem z formatowaniem z poziomu instalatora to pobierz obraz gparted, wypal na płytę, uruchom komputer z płyty i sformatuj partycję

malin87
komentarz
komentarz
Jaki to dokładnie dysk ?

Na liscie podzespołów ze sklepu mam napisane tylko tyle, ile w pierwszym poście odnośnie dysku. Chyba ze szczegółowo moge to gdzies sprawdzic?

Robiłeś szybkie formatowanie instalatorem Windows czy normalne ?

Za pierwszym razem po zakupie, jak i teraz formatowałem normalnie.

jeśłi masz problem z formatowaniem z poziomu instalatora to pobierz obraz gparted, wypal na płytę, uruchom komputer z płyty i sformatuj partycję

Jutro sporóbuje tym sposobem, bo musze kupic czyste płytki.

Jezeli ktos by miał inne pomysły, to prosiłbym o napisanie. Z góry dzięki

edit:

Wypaliłem Gparted na płytke, jednak nigdy nie obsługiwałem sie tym programem. Po włożeniu dysku do stacji CD faktycznie wczytuje sie program po starcie, lecz nie wiem w jakis sposób należy tam dokonać formatowania. Wywołuje sie jakiś wiersz poleceń, czy robi się to w inny sposób??? Prosiłbym kogoś o rade.

malin87
komentarz
komentarz

wielkie dzięki !!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.