x-kom hosting

pomoc odnosnie skladania nowego kompa

reptile27
utworzono
utworzono

Witam!

Mam prosbe do tych ktorzy wiedza jak skladac kompy, mieszkam w USA (niestety), wczesniej kupilem kompa ok 5 lat temu ale teraz chce zlozyc nowego od podstaw i mam pytanie odnosnie procesorow. Poniewaz chcialem zlozyc cos z AMD i sledzilem testy na ich nowych prockach Phenom niestety widze ze nie wypadaja one dobrze nawet ze starszymi Core 2 Duo, a teraz Intel wydal podobno rakiete z seri "Intel Core i7" gdzie z technologia Hyper Threading i nowej L3 cache testy sa naprawde b. dobre, wiec moje pytanie do tych ktorzy wiedza cos o tym" jakie komponenty najlepiej pasowaly by do tego procesora" bo wiem ze trzeba dodac do niego najnowsze plyty glowne np. Intel DX58SO Motherboard - LGA 1366. Wiec procesor np Intel Core i7 920 Processor BX80601920 - 2.66GHz co do tego dolozyc, a to moja opcja ( do poprawy):

-Intel Core i7 920 Processor BX80601920 - 2.66GHz

-Intel DX58SO LGA 1366 Motherboard

- Corsair XMS3 Tri Channel 3GB PC12800 DDR3 Memory

- Seagate Barracuda 7200.11 1.5TB Hard Drive

-(2) Visiontek Radeon HD 4870 Video Cards

-Ultra X3 1000-Watt ATX SATA-PCIe Ready Modular Power Supply

Reszta zalezna ale to pozniej (monitor,karta dzwiekowa itd)

prosze o pomoc

Czy ktos juz czytal????????/ :(

mastero06
komentarz
komentarz

Reszta konfigu oprócz płyty głównej, procesora i zasilacza wg uznania ;) Dość ciekawy ten konfig ;) jak masz kasę to może jakiegoś GF GTX280 x2 ;) ogólnie sprzęt daje rade :P

Jokeer
komentarz
komentarz

Jeśli nie musisz kupować teraz, to zaczekaj na Geforce GTX295,

który będzie najwydajniejszą kartą na rynku ;)

reptile27
komentarz
komentarz

Dzieki za odpowiedzi... generalnie to byly propozycje a tak jak mowicie karty mozna zmienic na te ktore proponujecie zreszta mam czas tylko chcialem sie upewnic czy takie polaczenia procesora i plyty gl. bedzie dobre no i zasilacza ( a kasa nie ma tu znaczenia) dzieki za rady jak mozecie lepszy zestaw zaproponowac to bylo by fajnie.

ReaveN
komentarz
komentarz

ja bym dysk zmienil na samsunga F1 2x po 640gb bedzie szybszy :)

zasilke wsadzilbym lepsza :)

i poczekalbym na tego GTX295

no i moze plyte glowna lepsza :)

reszta super :)

piter00711
komentarz
komentarz

1000W a Ty byś brał lepszą zasiłke ? To mu starczy spokojnie, czekaj na gtxa reszta super.

rafalluz
komentarz
komentarz

Ultra X3 są sprawdzone i chwalone za Oceanem, więc zasilacz zdecydowanie może zostać.

reptile27
komentarz
komentarz

Co myslicie jesli by zamienic Intel DX58SO LGA 1366 Motherboard na EVGA nForce 790i Ultra SLI Motherboard lub XFX nForce 790i Ultra SLI Motherboard?

Zasilacz z Ultra X3 ULT40064 1000-Watt Power Supply na Ultra X3 ULT40070 1600-Watt Power Supply?

No i z Visiontek Radeon HD 4870 Video Cards na GF GTX280 lub jak mowicie na Geforce GTX295? Z tym ostatnim to bedzie potwor i nie trzeba bedzie go jakos specjalnie chlodzic dodatkowo?

A zamiast samsunga F1 640gb na Seagate Barracuda 7200.11 500gb 32mb? Nie bylby szybszy Seagate? Chyba ze na jakiegos Raptorka?

A jeszcze jedno co sadzicie o Intel DX58SO Motherboard? Moze to ona powinna wspoldzialac z najnowszym Intelem i7 (cena tu nie gra roli wiec najlepsze komponenty do tego procka)? ;)

bartEEEk
komentarz
komentarz
Ultra X3 ULT40070 1600-Watt Power Supply?

Bez przesady... ten zasilacz dwa kompy luźno by trzymał. 1000W starcza.

Na GTX950 czekaj.

Jak będzie podkręcał to możesz wpakować jakiś kibel na proca.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.