x-kom hosting

Zmiana Procka

PiXX
utworzono
utworzono

Mam pytanie. Mam płytę główną z chipsetem 915g (Socket 775) Moje pytanie polega na tym czy chipset obsłuży procesory takie jak choćby E1200. Planowałem kupić E5200/Q9550 ale te chyba nie ruszą. Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S.: Ważne żeby procek był dwurdzeniowy ew. jeśli tylko jednordzeniówki to taktowanie powyżej 3,0Ghz

damib
komentarz
komentarz
Mam pytanie. Mam płytę główną z chipsetem 915g (Socket 775) Moje pytanie polega na tym czy chipset obsłuży procesory takie jak choćby E1200. Planowałem kupić E5200/Q9550 ale te chyba nie ruszą. Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S.: Ważne żeby procek był dwurdzeniowy ew. jeśli tylko jednordzeniówki to taktowanie powyżej 3,0Ghz

a mógłbyś podać nam jaką płytę główną masz?? wróżki z nas marne :P

PiXX
komentarz
komentarz

Gigabyte GA-8i915g-MF

gfh7x
komentarz
komentarz

Nie wsadzisz do niego 2 jajowca max to pentium 4 extreme edition

damib
komentarz
komentarz
Gigabyte GA-8i915g-MF

niestety dwu rdzeniówek nie obsługuje ten jest najlepszy jakiego możesz do tej płyty włożyć Pentium 4 672(3.8GHz,2MB) na biosie F7

PiXX
komentarz
komentarz

Czyli muszę zrobić update biosa z F6 na F7 i kupię tego 3,8... Dzięki za odpowiedzi, oczywiście rep+

Edit:// Nigdzie nie mogę znaleść tego Pentium 4 672... Są same testy. Najsilniejszy jaki znalazłem to 3,6...

damib
komentarz
komentarz
Czyli muszę zrobić update biosa z F6 na F7 i kupię tego 3,8... Dzięki za odpowiedzi, oczywiście rep+

jeśli masz F6 to jedyne wyjście tu masz liste obsługiwanych procków miedzy innymi na biosie F6 KLIK

PiXX
komentarz
komentarz

Najlepszy to P4 660 3,6Ghz i chyba jego kupię. Na chłodzeniu Scythe Ninja 2 może wykręcę go na 4,0Ghz.

mies
komentarz
komentarz

"Moze"?! Moze to ty go podrecisz do 5ghz na tym chlodzeniu 4ghz to dla niego pikuś na seryjnym chlodzeniu ;D

PiXX
komentarz
komentarz

No chyba że bardziej opłacalne było by kupienie nowego mobo i do tego jakiś Dual Core.

Gość
komentarz
komentarz
No chyba że bardziej opłacalne było by kupienie nowego mobo i do tego jakiś Dual Core.

Kup GA-P31-DS3L i do tego E2180. Sam miałem taki zestaw i dawało radę w Crysis'ie z 8600GT na średnich detalach :huh: No i można dość tanio kupić ten bebechy :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.