x-kom hosting

Problem z dyskiem

wasylek_w
utworzono
utworzono

Witam wszystkich!

Przychodzę do Was z problemem.

Komputer resetuje się podczas uruchamiania systemu; pokazuje ekran ładowania xp i resetuje się samoczynnie, w kółko. Sytuacja ma miejsce również podczas próby załadowania trybu awaryjnego.

Gdy przekładam dysk do innego komputera, sytuacja wygląda identycznie. W związku z tym wykluczam awarię zasilacza, przegrzanie procesora, chipsetu, karty graficznej, etc.

Chciałbym nadmienić, że gdy wkładam mój dysk do innego komputera jako slave, windows xp wykrywa go (w prawym dolnym rogu ekranu charakterystyczne powiadomienie "wykryto nowy sprzęt, dysk maxtor itd") jednak w moim komputerze nie ma dostępu do partycji z owego dysku.

Komputer działał bez zarzutu. Awaria nastąpiła podczas nagrywania płyty DVD i kopiowania plików na pen-drive. Włączyłem obie czynności i zszedłem do kuchni po herbatę. Jak wróciłem po 2minutach komputer już się resetował.

Z całego serca zwracam się o pomoc! Na dysku mam wyjątkowo ważne dokumenty potrzebne do pracy naukowej. Część z nich nie była nigdzie skopiowana. Paradoksalnie komputer zaniemógł podczas sporządzania ich kopii zapasowej.

Z góry dziękuję za życzliwość!

[edit]

Test Disk 6.10 jako trzeci i jedyny program umożliwił dostęp do uszkodzonego dysku. O ile niezbędne dane odzyskałem w stu procentach, o tyle martwi mnie sam dysk. Były na nim trzy partycje. Program do odzyskiwania danych Test Disk 6.10 widzi tylko dwie z nich. Systemową 9gb i dużą z danymi 46gb. Ostatniej nie ma w ogóle. Dodam, że z tej ostatniej nagrywałem dane gdy komputer odmówił posłuszeństwa. Były to duże pliki iso, ponad 4 gb. Czy to mogło spowodować awarię dysku? Czy uda mi się jakoś zreanimować ten dysk? Jakie narzędzie będzie pomocne przy reanimacji tego dysku?

Pozdrawiam!

falcon1984
komentarz
komentarz

Spróbuj odpalić na kompie jakąś dystrybucję Live CD np. Ubuntu

Możliwe że to tylko sam Windows się popsuł i wystarczy go przeinstalować lub naprawić instalację

Sprawdź czy Bios widzi dysk

karolpol
komentarz
komentarz

tylko niewiadomo czy ten linux bedzie otwieral dyski ntfs/fat32 ... w najgorszym przypadku odpal dosa i przekopiuj co potrzebojesz komeda "copy" i zrob reinstalke ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.