x-kom hosting

Jakiego procka mam wybrać?

Majster44
utworzono
utworzono

Witam, zacznę od tego, że bardzo słabo znam się na sprzęcie (dlatego tu piszę :P) więc piszcie do mnie w "zrozumiałym" dla mnie języku :P. Niedawno kupiłem sobie nową grafę (gf 9600gt) i zauważyłem sporą różnicę w porównaniu do poprzedniczki (gf 7300gs) ale wydaje mi się (a nawet jestem pewien), że procek nad nią nie nadąża, jego model to Intel Core 2 Duo E6300 1,83Ghz

http://img525.imageshack.us/my.php?image=procekkq6.png

I tu moje pytanie jakiego najlepszego procka mam wybrać w cenie do 350zł aby to wszystko sprawniej działało? Wydaje mi się, że zasilacz może być przeszkodą, nie wiem dokładnie jaki mam ale jak to będzie konieczne rozkręcę blaszaka i sprawdzę, chyba że znacie inny sposób na jego sprawdzenie, ale jeżeli proc, którego mi polecicie nie będzie bardziej wymagający od mojego to nie ma problemów. Nie chcę dokupować zasiłki, sam procesor. Proszę podać linki gdzie mogę tego proca kupić i jakieś uzasadnienie dlaczego akurat ten. Dodam jeszcze screena mojej płyty głównej (tak mi się przynajmniej wydaje, nie znam się)

http://img249.imageshack.us/my.php?image=plytkawm2.png

Jeżeli to ma jakieś znaczenie to dodam że mam win XP Media Center, kompa używam przede wszystkim do gier, tworzenia grafiki i oglądania filmów. Proc nie będzie podkręcany.

Gość
komentarz
komentarz

Wystarczy , podkręcić procesor do 2,5 GHz dla tej karty powinno to wystarczyć :)

ale przed podkręcaniem koniecznie zobacz jaki masz ten zasilacz:)

JackassJGC
komentarz
komentarz

Z tego co mi się obiło o uszy na tych płytach głównych z takim chipsetem oc jest niemożliwe. Nawet nie ma takich opcji w biosie.

Majster44
komentarz
komentarz

W takim razie podkręcanie odpada. Jakieś propozycje co do procesora?

gfh7x
komentarz
komentarz

Intel DualCore E5200

Edit@

Jak byś dołożył około 60zł miałbyś C2D E7200

Majster44
komentarz
komentarz

E7200 będę musiał kupić w wersji BOX czy OEM? Chodzi o to czy radiator i wentylator, które mam będą pasowały do E7200. Pewnie mój wentylator będzie na niego trochę za słaby ale zawsze lepiej się spytać :P

komputerowiec?
komentarz
komentarz

BOX

Majster44
komentarz
komentarz

Dzięki za rady, lecą pkt reputacji...

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz zaoszczędzić, bierz OEM, chłodzenie się nada :)

Mag Magik
komentarz
komentarz

Procesor zawsze kupuj w wersji BOX. I nie bierz E7200, tylko E5200, różnica w cenie 60zł?

Majster44
komentarz
komentarz

Więc E7200 czy E5200? Czekam na jakieś sensowne uzasadnienia bo za bardzo się na tym nie znam.

gfh7x
komentarz
komentarz

Możesz wziąść E5200, ponieważ między nim a E7200 jest nie wielka tak samo jak cena. W sumie na twoje potrzeby możesz wziąść E5200 ;)

filip955
komentarz
komentarz

E5200, w cenie różnica a w wydajności mała :)

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym brał E7200, zawsze to "pełny" Core 2 Duo :evil:

Duma Katalonii
komentarz
komentarz
Ja bym brał E7200, zawsze to "pełny" Core 2 Duo

E5200 to tez pełny Core 2 Duo tylko z inna nazwa.Rozni sie od E7200 mniejsza iloscia pamieci cache( : E5200-2MB E7200-3mb Roznica ta jest nieodczuwalna),a takze mnoznikiem,Bierz E5200 :)

Gość
komentarz
komentarz
E5200 to tez pełny Core 2 Duo tylko z inna nazwa.Rozni sie od E7200 mniejsza iloscia pamieci cache( : E5200-2MB E7200-3mb Roznica ta jest nieodczuwalna),a takze mnoznikiem,Bierz E5200 smile.gif

Czy ty w ogóle wiesz co napisałeś :haha: jeżeli jest okrojony to nie jest pełny C2D :haha: Jak np. ktoś Ci obetnie jajco to też powiesz że masz jaja czy "jajo" (w sensie że pojedyncze, prosze nie brać tego poważnie, to tylko przykład :D)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.