x-kom hosting

Quad czy Duo?

Matioza1992
utworzono
utworzono

Który z tych procesorów polecacie. I czym się różnią od siebie?? :) :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

JackassJGC
komentarz
komentarz

A może bys powiedział jakie modele!?

A zresztą tematów było już sporo...

Ebola
komentarz
komentarz

Glowna roznica to liczba rdzeni...Duo jak nazwa wskazuje ma 2 rdzenie a Quad ma ich juz 4.

Duo czy Quad?...podaj szczegolowo jakie modele...

Danci
komentarz
komentarz

Tak ogólnie patrząc do procesory z dwoma rdzeniami są lepsze do gier, a cztero-rdzeniowe do pracy na komputerze (Internet, grafika itd.). Oczywiście na jakość procesora ma wpływ także wiele innych czynników. Jeżeli jesteś zapaleńcem do gier to bierz, np. Core 2 Duo E8400, a jeżeli będziesz więcej czasu poświęcał na pracę na Internecie, grafikę, może coś będziesz pisać do bierz Quada.

mastero06
komentarz
komentarz

Zależy jak na to patrzyć czy duo lepszy do gier... Ja bym to ujął tak że jeszcze większość gier nie jest pisana na quada i nie wykorzystuje wszystkich 4 rdzeni... więc troszkę strata kasy :P ale nowsze gierki już wykorzystują a że do internetu lepszy quad? Też zależy jak na to patrzeć :P Ja do samego internetu moge mieć nawet Pentium 133MHz ;) jak convertujesz, kompresujesz, wiadomo ze lepszy quad ;)

Matioza1992
komentarz
komentarz

No dobra czyli do pracy lepszy jest qaud q6600 od Core 2 Duo E8400 ?? a do gier odwrotnie ??:P

bartEEEk
komentarz
komentarz

Nie, Quad spisuje się tak jak Duo w większości gier, bo nie wykorzystują one 4 rdzeni.

Choć już powoli wchodzą na rynek procesory, który w dużym stopniu wykorzystują wszystkie rdzenie Quada.

Matioza1992
komentarz
komentarz

No dobra to jeszcze mam jedno pytanko czy to prawda ze windows xp wykorzystuje tylko 2 rdzenie na 4 mozliwe??

mastero06
komentarz
komentarz

Bartek cytat u dołu jest genialny :P XP wykorzystuje 4 rdzenie oczywiście jak się je posiada jedynie okraja ram do 3GB jeśli posiadasz więcej oczywiście wersja 32 bitowa XP-ka ;)

rafalluz
komentarz
komentarz

Jest to bzdura. XP może bez problemu wykorzystać 4 rdzenie.

Aplikacje, które wykorzystują 4 rdzenie, to głównie profesjonalna obróbka grafiki: 3ds max, POV-Ray, itp. Z gier, to np. UT3, Supreme Commander. Ale w aplikacjach zyski są ZNACZNIE WIĘKSZE.

Do netu wystarczyłby nawet jednordzeniowy proc :P

mastero06
komentarz
komentarz

nawet bezrdzeniowy :P heh nadal nie mogę wyjść z podziwu cytatu z avatora Bartka xD ;)

Matioza1992
komentarz
komentarz

aha dzięki wielkie :)

PrzemoC
komentarz
komentarz

nie ma procesorów bezrdzeniowych :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.