x-kom hosting

[PILNE!] BIOS karty graficznej

Wieszak
utworzono
utworzono

Witam,

specyfikacja mojego kompa znajduje się w sygnaturce.

Przy próbie flashowania WinFlash'em biosu karty graficznej po OC doszło do zwiechy - po prostu komputer się zatrzymał, na nic nie reagował - trzeba było zrobić restart.

Próbuję włączyć kompa i co? Nie wstaje...

Teraz jestem na starej karcie graficznej GeForce 7300GS.

Proszę, powiedzcie mi jak mogę naprawić Gigabyte HD4850 od Zalmana 512mb po tym "crush'u".

Czy jest opcja sflashowania przez dosa nowego BIOSA do karty?

rcwawa
komentarz
komentarz

Musisz zaopatrzec sie w karte graficzna pod PCI nie mylic z PCI-E. Karty PCI mozna kupic na allegro za ok 10zl, pozniej musisz na dyskietke startowa nagrac jakies pliki i bios, ktory chcesz wgrac. Zaraz pogrzebie i zrobie mala instrukcje jak wskrzesic karte

ok, a wiec:

1. Sciagmy programik atiflash np. stad http://www.techpowerup.com/downloads/1123/ATIFlash_3.60.html

2. Tworzymy bootowalna (startowa) dyskietkie, plyte lub pendriva.

3. Na bootowalny dysk kopiujemy pliki atiflash.exe i atflash.chg

3a. Kopiujemy rowniez bios do karty najlepiej oryginalny backup, jezeli nie posiadamy mozemy poszukac TU

4. Jezeli juz wszystko znajduje sie na naszym dysku startowym uruchamiamy z niego komputer. Kiedy zaladuje sie dos wpisujemy komende: atiflash -f -p 0 nasz_bios.bin

5. Po tej operacji podłaczamy monitor do naszego radeona i wlaczamy normalnie komputer

UWAGA

do tej operacji potrzebna jest karta graficzna pod zwykle PCI, Podczas wgrywania kopii biosu w komputerze powinna byc karta PCI, do ktorej podpinamy monitor i nasz radeon

w komendzie atiflash -f -p 0 nasz_bios.bin po znaku -p jest cyfra zero

nazwa biosu moze byc dowolna najlepiej jakas prosta zeby mniej wstukiwania pozniej bylo np. bios.bin

Sposob ten dziala na starszych radeonach nie daje 100% gwarancji ze dziala rowniez na serii HD4***, aczkolwiek powienien :)

powodzenia

Wieszak
komentarz
komentarz

rozumiem, że do mojej płyty z jednym slotem pci-e x16 podepne na raz radka i karte pod PCI, tak? :)

Wyczailem cos takiego: http://www.allegro.pl/item509103507_cirrus...losna_w_wa.html

Jesli na obecnym radeonie nie wyświetla mi się w ogóle żaden obraz, to z tego co wyczytałem, ten sposób pomoże mi go rozwiązać, right?

p.s. wielkie dzieki za poradnik :))

odbior osobisty w Warszawie na Woli - w sumie niedaleko mnie... Postaram sie jak najszybciej zakupic ta karte :)

rcwawa
komentarz
komentarz

Tak dokladnie w pci-e podpinasz radka a pod zwykle pci karte np z tego linku. Bedzie ona pasowac.

Tak bo pewnie zle sie wgral bios mialem tak samo ze starym radku

Wieszak
komentarz
komentarz

Kupilem stara PCI na allegro, jutro postaram sie ja odebrac osobiscie na Woli :)

Powiedz mi jeszczer, jaka jest szansa, ze ta cala operacja sie nie powiedzie?

Czy w rqazie nieudanej naprawy, moglbym probowac oddac ja na gwarancje do esc.pl ? jakie sa szanse, ze uznaliby mi ja i naprawili bezplatnie? ;)

A jesli nie widzisz takiej opcji, to jak sadzisz, ile kosztowaloby wgranei biosu w serwisie?

rcwawa
komentarz
komentarz

Szukalem na necie i znalazlem ze ludzie tym sposobem i ta wersja atiflash zmieniaja bios nie z poziomu windowsa wiec powinno sie wszystko uda. Z gwarancja to nigdy nie wiadomo, nie wiem na jakiej zasadzie oni to sprawdzaja, ale wszytko powinno sie udac tym sposobem

Wieszak
komentarz
komentarz

Stworzylem przez Ultra ISO, komp lapie bootowalna CD, ale nic dalej sie nie dzieje.

Moglby mi ktos pomoc z stworzeniem takowej plyty lub dac do sciagniecia gotowy plik?

Bede bardzo wdzieczny.

olszak
komentarz
komentarz

a ustawiłeś w biosie aby na pierwszym miejscu był czytnik cd?

Wieszak
komentarz
komentarz
a ustawiłeś w biosie aby na pierwszym miejscu był czytnik cd?

tak jak napisalem... widz napis boot cd po wlaczeniu kompa i nic dalej sie nie dzieje :)

po prostu chodzi o to, ze cos zle nagrywam.

w celu zaoszczedzenia wypadu po plyty cd / dvd, chcialbym aby ktos pomogl mi, tworzac odpowiedni dla mnie, gotowy do nagrania obraz plyty :)

Oczywiscie beda + ^^

Witam,

Nagralem plyte DVD przez nero 9 (bootujaca sie, emuluje naped pod dyskiete 1,44).

Zrobilem to wg. poradnika w dziale Nosniki / Napedy.

Gdy odpalam ponownie kompa, ten skanuje kontrolery usb i tym podobne, po czym klawiatura nie dziala.

Rozwiazaniem byla stara klawa pod PS2 - nareszcie moglem cos napisac w dosie.

Po wpisaniu komendy:

atiflash -f -p 0 bios.bin (tak wlasnie nazwalem bios katy), dos wywala mi takowy blad:

"File or command not recognized" - Plik lub komenda nie została rozpoznana.

Upewniłem się, że wszystko dobrze nagrałem, komedendę próbowałem wpisywać setki razy.

Dodam jeszcze co pokazuje mi sie w dosie podzas szukania usb:

NWCDEX.EXE Version 2.81 CD-ROM file handler.

pare mniej waznych napisow, i:

"Driver not found: 'MSCD001'.

Completed codepage prepare function.

...

Dane DOS'u: Caldera DR-DOS 7.03

Przed podloga do wpisywania komend mam cos takiego: [DR-DOS] a:/>

P.S. postaram sie za chwile zamiescic zdjecie

FOTY:

Zawartość płyty DVD:

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1208/nowy...bitowejf569.jpg

rcwawa
komentarz
komentarz

jak wyskoczy juz wiersz polecen to sprobuj najpierw napisac atiflash, a dopiero pozniej ta komende

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.