x-kom hosting

Co obchodzimy 25 grudnia?

Axel
utworzono
utworzono

Co obchodzimy 25 grudnia

0.gif Opinie są różne.

Wersja najbardziej zatwardziałego, niedouczonego chrześcijanina:

"25 grudnia obchodzimy 2008 rocznicę narodzin Jezusa Chrystusa"

Wersja odrobinę bardziej rozgarniętego, aczkolwiek nadal niezbyt znającego historię chrześcijanina:

"25 grudnia obchodzimy 2002 rocznicę narodzin Jezusa Chrystusa (gdyż urodził się on w 6 roku n.e.)"

Wersja odrobinę bardziej znającego historię chrześcijanina:

"25 grudnia obchodzimy czysto symboliczną datę narodzin Jezusa Chrystusa, ponieważ najprawdopodobniej w rzeczywistości urodził się on w kwietniu, ale datę zmieniono na grudzień, żeby łatwiej promować chrześcijaństwo wśród pogan, u których ten dzień był świętem"

Wersja racjonalnie myślącego człowieka, który po zaakceptowaniu tego faktu raczej nie jest już chrześcijaninem:

"25 grudnia obchodzimy rocznicę symbolicznych narodzin conajmniej kilkunastu różnych bóśtw z różnych kultur w całej historii, m.in. Jezusa, Mitry i Horusa"

Wersja racjonalnie, aczkolwiek nieco radykalnie myślącego ateisty:

"25 grudnia nie obchodzimy właściwie nic, po prostu w 325 roku na Soborze Nicejskim, banda religo-politycznych cwaniaków ubzdurała sobie, że tego dnia urodził się jakiś Jezus który był bogiem, chociaż naprawdę to ten gośc najprawdopodobniej w ogóle nie istniał"

Wersja antyklerykalnego, antyreligijnego, ateistycznego historyka:

"25 grudnia obchodzimy rocznicę koronacji Mieszka II na króla Polski, Karola Wielkiego na cesarza, Ottona III na króla Niemiec, Hirohito na cesarza Japonii i śmierci XIII-wiecznego księcia pomorskiego Mściwoja"

Są jeszcze inne wersje:

Wersja komunisty:

"25 grudnia mija równo tydzień od rocznicy urodzin Towarzysza Stalina"

Wersja żula:

"25 grudnia to dzień w którym nawet Żabka jest zamknięta i nie mogę kupić Komandosa!!!"

Wersja fana Plebanii:

"25 grudnia to dzień jak co dzień, dzień po dniu..."

Wersja moherowej babci:

"25 grudnia to rocznica narodzin poprzedniego wcielenia Ojca Dyrektora"

Wersja internetowego trolla:

"25 grudnia? W 2012 roku świat nie będzie istniał już od czterech dni"

Wersja cynika:

"Mam to gdzieś"

Wersja dziesięciolatka:

"25 grudnia to ja odsypiam, po tym jak mnie babcia ciągała o północy do kościoła"

Wersja księdza:

"25 grudnia to ja bym chciał odsypiać, po gapieniu się przez dwie godziny na te wszystkie babcie, które o północy nie mają nic lepszego do roboty niż iść na mszę. Niestety nie mogę, bo o dziewiątej rano znowu idą na mszę"

Wersja właściciela Żabki:

"25 grudnia? Nienawidzę, spadają mi obroty bo w tym cholernym kraju nie wolno mi tego dnia otwierać sklepu..."

Wersja kogolwiek urodzonego 25 grudnia:

"25 grudnia? Buahahahahaha! Tego dnia pół świata świętuje moje urodziny"

---------------------------------

Zaczerpnięte z forum onetu ;)

Merry christmas ;)

0.gif

  • 2 tygodnie później...

borysek01
komentarz
komentarz

nie wiem czy to twój temat, lecz ;-) podziwiam, brawo ;-)

10/10

ale się pośmiałem xD

gregorm
komentarz
komentarz

dobreeeeeeee z wersją księdza buhaha

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.