x-kom hosting

problem z dyskiem, brak pliku ntldr

klikszen
utworzono
utworzono

witam tak jak w temacie, potrzebuje szybko pomocy, w starym komputerze instalowalem windowsa xp, podczas formatowania dysku odcielo prad na 30 sec. po tym plyta windowsa sie w ogole nie bootowala. zresetowalem bios, sformatowalem dysk w nowym komputerze podpialem go jako drugi dysk i zrobilem format, teraz pokazuje ze nie ma pliku NTLDR i nic sie nie dzieje, zmienialem w biosie frist boot device ( czy jakos tak) na CD ale dalej to samo co bylo. Przepraszam za skladanie zdan, literowki itp albo naprawde bardzo sie spiesze.

licze na szybka pomoc

no to tak, sformatowalem z nowu z drugiego komputera, tym razem na fat32. OKey wszystko poszlo jest ten niebieski ekranik co sie winda instaluje i przed wyborem tam instalacji, reperacji systemu itp wyskakuje napis ze nie znaleziono jakiegos pliku exe. tak samo dzieje sie na orinalnym jak i na piracie...

jakies pomysly?

Quindy
komentarz
komentarz

Przepraszam że wcinam się w temat, ale mam bardzo podobny problem a nie chcę zakładać nowego tematu. Ja mam strasznie pokręcony ten komputer (prawdopodobnie dlatego że sam go składałem ;P). Chciabym dokładnie opisać mój problem, żebyście mnie zrozumieli. Zatem:

Komputer uruchamia się DOBRZE, bez żadnych błędów. Problem pojawia się w momencie restartu/uruchomienia ponownego. Gdy to zrobię pojawia mi się: 'Brak pliku NTLR, naciśnij...' itd. Chcę zaznaczyć że gdy odetnę dopływ prądu, czyli wyłącze go na chwilę z zasilania, włącza się poprawnie.

A więc podsumowując - mi ten problem pojawia się tylko przy restartach.

Mój sprzęt:

Win XP Profesional SP2

Mam 2 dyski twarde, stację dyskietek i DVD-ROM. Proszę o pomoc.

_________________________EDIT_______________________________

Oki, dałem sobie radę :D Zmuszony do samodzielnej pracy otworzyłem komputer i... w sumie teraz nie dziwię się że mogło tak być. Otóż, wszystkie zworki miałem w sprzęcie prawidłowo, ale taśmy IDE miałem lekko pozamieniane. To znaczy końcówkę master przy pierwszym wyjściu IDE miałem podłączoną do tego dodatkowego dysku, a mój pierwszorzędny dysk nie dość że był podłączony pod drugie wyjście IDE, to jeszcze do końcówki slave :P A pod master podłączone było DVD... Heh, cały dzień zmartwień...

klikszen

Mówisz, że podłączałeś drugi dysk. Sprawdź czy nie miałeś identycznego problemu co mój. Nie podziel mojego błędu i sprawdź ustawienia Master i Slave nie tylko urządzeń ale też taśm IDE. Powodzenia!!

Daniel W.
komentarz
komentarz

Przy reparacji ;) o ile dobrze kojarze ekranik,to tam wciskasz Esc"Nie naprawiaj" i jedziesz dalej. Względnie problem tkwi gdzies indziej,opisz dokładnie okno prosze

pozdrawiam

Daniel W.

klikszen
komentarz
komentarz

no ja tez juz sobie poradzilem, znalazlem jeszcze inny dysk i tam wszystko zainstalowalem i gra git, a ten z tym bledem na 100% cos sie z nim stalo podpinalem pod 2 rozne kompy i to samo. wkoncu go sobie rozkrecilem, tak z ciekawosci :unsure:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.