x-kom hosting

Z 80 GIGA MAM 32 PROSZE O POMOC...

Darasb
utworzono
utworzono

Witam , moj problem polega na tym ze z 80 giga zrobiło mi sie 32 , szukalem pomocy na google , znalazlem jakies programy typu TESTDISC , emergency-recovery , ale za bardzo nie wiem jak sie nimi opsluzyc , otoz przez pewien czas nie bylo mnie w domu mojego kompa pozyczylem kumplowi , ale moj dysk zostal w domu , lezał sobie na półce , gdy wrocilem po miesiacu , kumpel oddał mi kompa , chcialem podlączyc dysk , ale wysklakiwał mi jakis błąd typu - WARING:THE BOOT DEVICES HAVE BEEN CHANGET. BBS BOOT PRIORITY WILL BE AFFECTED. PLEASE ENTER SETUP TO CHECK. gdy wciskalem F1 komputer uruchamiał sie dalej i za kazdym razem wyskakiwało czy uruchomic trybem awaryjnym czy normalnym , robilem tak i tak ale nei chcial sie wlaczyc dochodzilo tylko do tego mometu gdy pokazuje sie napis WINDOWS XP i pasek ładowania i komp sie resetował albo np wyskakiwało czarne tło z _ w rogu , postanowilem zrobic formata bo na pcozatku nie wiedzialem o co chodzi , gdy juz sformatowałem zauwazylem ze wykrywa mi tylko 32 giga , po sformatowaniu dysku win nie chcial sie zainstalowac , w koncu doszedłem do wniosku ze w biosie jest cos pomieszane , tylko zastanawialem sie jakim cudem poprzestawiane jak przed pozyczeniem kompa koledze zrobilem hasło na biosie , wiec nie miał dostepu , poustawialem w biosie i udalo sie mi zansitalwoac win , tylko ze zamiast pelnego dysku mam 32 giga ,

MOJ DYSK TO - MAXTOR , uzywam win XP

czy ktos miał juz taki problem ? lub ktos wie o co chodzi z tą utratą pamieci na dysku ? chyba to nie mozliwe zeby nie wiadomo gdzie ultoniło sie 48 giga , dodam ze przed formatowaniem mialem 2 partycje na

C: 5 giga i na d: reszte , PROSZE O POMOC ...

antos
komentarz
komentarz

Twój kumpel pewnie grzebał coś przy zworkach z master i slave - zobacz je dla pewności, a jeżeli chodzi o ten dysk to wejdź:

panel sterowania>narzędzia administracyjne>zarządzanie komputerem>zarządzanie dyskami

i napisz ile tam widzi partycji, czy jest jakieś nieprzydzielone miejsce itp....

Darasb
komentarz
komentarz

Przedewszystkim dziekuje za tak szybką odpowiedz , a co do problemu , to widzi tylko partycje c: 32 giga i cd rom nic wiecej nie ma :(

antos
komentarz
komentarz

Ale jak wszedłeś w te narzędzia administracyjne to nie było tam jakiegoś miejsca nieprzydzielonego czy ewentualnie partycji ukrytej? Spróbuj jeszcze użyć Partition Quest Magic - może on znajdzie ta partycję i będzie mógł sformatować poprawnie.

Darasb
komentarz
komentarz

Gdzie bym nie zajzał tam ppkazuje 32 giga , sciagnolem EVEREST Home Edition tam tez pokazuje 32 giga i tylko 32 i w tych zarzadeniach dyskiem tez nic nie ma oprocz cd romu i tej jednej partycji , nic po za tym , ok sprobuje jeszcze tym programem ktory poleciles jak cos bede pisał ...

antos
komentarz
komentarz

A to jeszcze mam jeden pomysł.

Dyski można ograniczyć w biosie lub zworkami- niektóre dyski maja takie opcje żeby je mogły wykryć starsze komputery, że zworeczką se robisz tam z 80 te przykładowe 30. Tak samo można to ustawić w biosie - tylko nie wiem jakiego masz biose i nie potrafię ci podpowiedzieć.

Darasb
komentarz
komentarz

Program nic nie wykrył , moj bios to Award , Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

informacja z BIOSU 755-A2 Ver 1.1d , tez mi sie wydaje ze to cos z biosem moze jak chcialem rozwiazac ten problem na pcozatku to cos zrobilem ;p mam nadzieje ze dobre info o biosie ci podalem , a moze zaaktualizowac biosa i bedzie gut , wiem ze resetowanie biosa nic nie da , bo z tamtym pierwszym problemem resetowalem biosa a it tak blad byl , dopiero jak recznie przestawielm to sie naprawilo...

Daniel W.
komentarz
komentarz

Powiedz mi,masz jakąs zworke wstawioną?

Antos w dobrym miejscu szuka :D.Najlepiej to wyciąg zworke,zostaw dysk bez-Domyslny Slave. Wejdz w bios, znajadz zakladke odpowiedzialna za napedy IDE,sprawdz jaka teraz pojdemnosc dysku widzi. Jezeli zobaczy 80 to partition magic i zwieksz sobie partycje,wzglednie i najprosciej przeinstaluj system i przy rozmiarze partycji nie zapomnij powiekszyc którejs o nowo:"nabyte" miejsce.

pozdrawiam

Daniel W.

Darasb
komentarz
komentarz

OK , wszystko juz smiga , wyjąłem zworke i po problemie , tylko dziwi mnie to ze zawsze mialem zworke i bylo git, i w tym samym miejscu , no cóz najwazniejsze ze wszystko wrocilo do normy , DZIĘKUJE WAM ZA POMOC I ZYCZE WAM I WSZYSTKIM FORUMOWICZOM SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU !!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.