x-kom hosting

Athlon64X2 6000 czy Intel Pentium E5200

m17essi
utworzono
utworzono

Witam

Który procesor będzie lepszy?

Athlon 6000 czy Pentium E5200

Procesor być może będzie podkręcany

Procesor ma być dobry do gier obecnie mam 7600GT ale niedługo może kupię 4850, RAM:A-Data 2x2GB Extreme Edition 800+MHz CL4 , zasilacz 500W OCZ

JackassJGC
komentarz
komentarz

Ja bym wziął E5200. Małe oc i athlon zostaje w tyle.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Wydajność jest porównywalna, raz jeden będzie lepszy raz drugi. Na różnicę równą 0.5GHz dla AMD też bym nie patrzył, bo właśnie tyle muszą mieć przewagi żeby konkurować z wydajnością z Intel-em. Mając też na uwadze podkręcanie E5200 okazuje się już dużo lepszą propozycją, nie trudno nawet na box-ie dojechać wyżej niż standardowe takty AMD, co też sporo odbija się w wydajności. 6000+ już przy domyślnym zegarze pracują blisko swoich granic możliwości dlatego dużo się z niego nie wyciśnie. Dochodzi jeszcze kwestia oszczędności. AMD będzie żarło więcej energii. Test wydajnościowy obu procesorów.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4545-all

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym wybral E5200, jest oszczedniejszy i lepiej sie kreci - po tym jednak jest wydajniejszy troche ;)

gfh7x
komentarz
komentarz

Z przykrością muszę powiedzieć, że AMD Athlon 6000+ jest to totalna porażka. Bardzo słaby do pokręcania i z kamieniem na sercu muszę ci doradzić żebyś wziął E5200 :(

PrzemoC
komentarz
komentarz

bierz e5200 podkręcisz go i będzie dobrze

Gość
komentarz
komentarz

E5200 jak do gier, IMO AMD do tego się nie nadają...może kiedyś wcześniej ale nie teraz jak jest C2D no i i7 na rynek wbija :P AMD do biurowych :evil: :!:

//A warna być nie chciał za sianie bredni?~

//webber

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.