x-kom hosting

Podkręcanie q6600 OC

!restinpain!
utworzono
utworzono

Mój sprzęt to:

procesor intel q6600 (sclar Malay) + chłodzenie zalman 9500 LED(bd zamawiał to chłodzenie)

karta graf. radeon 4870 1gb

pamięc: DDR2 Ocz reaper edition 2x2GB

Zasilacz: Pentagram 620 W

Dysk: Seagate 500 GB

Płyta: ASUS p5E

Chcę go wykręcić do 3,5-3,6GHz według podanego schematu w filmiku...

Oto pierwszy filmik : http://pl.youtube.com/watch?v=-JJr2Vnfs1w&...feature=related

Drugi filmik : http://pl.youtube.com/watch?v=rHy5lUU74Yk&...feature=related (podobna konfiguracja sprzętowa to mojej)

I powiedzcie czy to nie jest jakas podpucha, czy tak jak jest pokazane w filmikach moge robić krok po kroku, czy nic sie nie spali ?

Z góry dzieki za pomoc :)

JackassJGC
komentarz
komentarz

Sam dobieraj parametry. Na początek ustaw napięcia i timingi dla pamięci oraz napięcie dla procka.

Wyłącz C1E. I zmieniaj FSB Frequency o 10 w górę. Monitorujesz temperatury i zapuszczasz orthosa.

Jak komputer jest niestabilny zwiększasz mu lekko napięcie o najmniejszą wartość.

!restinpain!
komentarz
komentarz

Pierwszy raz bd robił OC więc nie jest to takie Proste :) A gdybym zrobił ustawienia tak jak jest podane w filmikach mogło by pójść coś nie tak ?

JackassJGC
komentarz
komentarz

NA początku nie musisz zmieniać wartości napięć North bridge itd.

Wystarczy tylko to co podałem we wcześniejszym poście. Zresztą pewnie dla każdej płyty te wartości są nieco inne,a bynajmniej tak mi się wydaje.

!restinpain!
komentarz
komentarz

Na początek ustaw napięcia i timingi dla pamięci oraz napięcie dla procka.

Na jakie wartości ustawić ?

JackassJGC
komentarz
komentarz

Z czytaj VID z core tempa i wklep takie do biosu. A timingi i napięcie to zazwyczaj są napisane na kościach.

A tak w ogóle nie ten dział wybrałeś.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.