x-kom hosting

HDD i Windows XP SP2 - Problem przy instalacji!

tailgunner66
utworzono
utworzono

Witam, po zlozeniu nowego kompa z HDD Sata2 komputer nie wykrywal mi dysku, problem opisalem w oddzielnym temacie i jeszcze nie ma rozwiazania... Lecz teraz gdy podlaczylem do nowego kompa stary HDD na ATA WD250GB (ktory wykrywa bez problemu) i uruchamiam instalator Win XP SP2 to po pierwszych niebsiekich ekranach w ktorych laduje wszystkie pliki, wyswietla mi sie niebski ekran z bledem:

SPRAWDZ CZY NA KOMPUTERZE NIE MA WIROSOW, USUN NOWO ZAINSTALOWANE DYSKI TWARDE I KONTROLERY DYSKOW TWARDYCH. SPRAWDZ DYSK TWARDY ABY UPEWNIC SIE CZY JEST POPRAWNIE SKONFIGUROWANY. URUCHOM PROGRAM CHKDSK/F ABY SPRAWDZIC CZY HDD NIE JEST USZKODZONY

Ktos ma jakies propozycje na to? Dodam ze w starym kompie ten dysk dziala bez zarzutu bo wlasnie go uzytkuje;) A z tym nowym same problemy;/

PS. Czy do instalacji XP na dyskach Sata2 potrzebna jest wersja XP z SP3?

falcon1984
komentarz
komentarz

Jaka płyta główna i dyski ?

SP3 nie jest potrzebne

tailgunner66
komentarz
komentarz

Plyta Gigabyte M61PME-S2, stary HDD na ATA to WD250GB a nowy co go nie wykrywa Seagate 500GB na Sata2

falcon1984
komentarz
komentarz

W ogóle go w Biosie nie wykrywa ? Spróbuj poszukać w biosie opcji dotyczących SATA

Spróbuj podpiąć pod inny kanał SATA i zmienić kabelek SATA oraz zasilający

Oba kable dobrze podpięte ?

tailgunner66
komentarz
komentarz

no wlasnie, bawilem sie juz i z kabelkami i we wszystkich ustawienaich Biosu ktore zwiazane sa z Sata. Ale to nic nie pomaga, bios kompletnie go nie widzi. W instrukcji Plyty glownej jest jeszcze taka kwestia instalacji Nvidia Sata Raid i tam jest pokazane co i jak zrobic zeby wejsc do ustawien (MediaShield ROM BIOS 6.94) i gdy wyswietli sie Detecting Aray... powinienem miec Press F10 to enter RAID setup utility, a umnie to ostatnie zeby wcisnac F10 sie nie wyswietla, komp stoi a potem zalacza sie ekran z Disk boot failed...;/ Wiec cos jest nie tak, nie mam pojecia co zrobic

karolpol
komentarz
komentarz

rozwiazanie jest bardzo proste .. tak mi sie zdaje ;) . Bierzesz płytke od plyty glownej i uruchamiasz ja jak instalacyjna od windowsa, nastepnie bierzesz szukasz sterownikow sata/ata i kopiujesz na dyskietke dajesz reset , wkladasz dyskietke i windowsa nastepnie chyba przy ladowaniu plikow f2 zeby zaladowalo pliki innej firmy i complite twoj dysk jest wykrywalny ;)

tailgunner66
komentarz
komentarz

hmm musze pierw stacje dyskietek skolowac;) Ale to rozwiaznie dotyczy tego problemu z instalacja windowsa przy dysku ATA czy tego ze nie wykrywa mi plyta glowna dysku SATA2? Bo ja ogolnie mam dwa problemy i z tym SATA to watpie zeby takie cos pomoglo, jak wrzucilem instalke XP z niewykrytym SATA2 to wyswietlil po paru ekranach ze brak dyskow twardych w komputerze. Natomiast dziwna sprawa jest z tym ATA ze blad wyskakuje;/

karolpol
komentarz
komentarz

z tym sata2 mi chodzi zeby zgrac stery z plytki i na 100% pomoze bo mam tak samo przy instalacji windowsa ;)

tailgunner66
komentarz
komentarz

No ale to dlaczego nawet plyta glowna nie widzi dysku? U Ciebie przed instalka tez plyta nie widziala HDD? Bo mi DVD na Sata2 widzi i dziala bez problemu, tylko HDD ma problem... no i jeszcze przez kilka minut od wlaczenia hdd tak troche buczy z regularnymi przerwami;( i to tez mnie martwi jakby cos z hdd bylo nie tak;/ A wiesz moze czy przy instalce Visty tez trzeba wgrywac stery do Sata2 czy nie? Bo ja sie dowiedzialem wlasnie ze XP nie obsluguje 4Gb Ramu i chyba Viste zainstaluje;)

karolpol
komentarz
komentarz

normalnie identyko mam tak jak ty mam dvd na sata2 i mi widzi a hdd na sata2 i nie widzi mowie ze tylko wystarczy stery zgrac z plytki i wszystko ... z vista moze nie bedziesz potrzebowal sterownikow

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.