x-kom hosting

Mnoznik

loar
utworzono
utworzono

Witam mam procesor P4 3.0GHz 800mhz i tak: włączam CPU-Z i patrze na Multiplier ( to jest mnoznik? ) a on waha się pomiedzy 14x a 15x... jak spada do 14 to Core speed takze sie obniza.. to kwestia ustawień? przez to chyba mam wahania wydajnosci ale nie ejstem pewnien. Dziekuej za odpowiedzi:)

JackassJGC
komentarz
komentarz

To pewnie funkcja, która obniża taktowanie procesora, gdy ten nic nie robi. Gdy masz procesor pod obciążeniem to za pewne mnożnik wtedy się nie waha.

loar
komentarz
komentarz

Okej a w takim razie mam pytanie; po co to jest? I da sie to wylaczyc? Chcialem podkrecic procesor a trudno zauwazyc zmiany gdy wlaczam CPUz a to stoi na mnozniku 14..

falcon1984
komentarz
komentarz

Ta funkcja służy zaoszczędzić poboru mocy bo jak procek nie jest wykorzystywany to mnożnik się zmienia, ja ka zaczniesz go wykorzystywać (gry lub obliczenia) to mnożnik sam wskakuje na właściwą wartość

Można to w Biosie wyłączyć zdaje się, możliwe że to zależy od płyty głównej także

JackassJGC
komentarz
komentarz

Można to wyłączyć, ale nie wiem czy na każdej płycie głównej. U mnie ta funkcja zwie się intel speedstep. Używaną nazwą jest też EIST. Jeśli znajdziesz coś takiego to przestaw na disabled.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.