x-kom hosting

Na ile wykręcić intel Q6600(2,4Mhz) aby nie ograniczał radeona 4870 (1gb)

!restinpain!
utworzono
utworzono

CZy to prawda ze procesor moze ograniczać kartę graficzną ?

Mój procesor Intel q6600 + chłodzenie ZALMAN 9500 LED

Karta graficzna : Radeon 4870 1 Gb

Płyta główna:Asus p5E

Do ilu należało by podkręcić tego quada zeby nie ograniczał mojej grafiki ?

Gość
komentarz
komentarz

3.7/3.8 Ghz :P wtedy grafa jest w pełni wykorzystywana :)

komputerowiec?
komentarz
komentarz

w tym wypadku max OC tego procka;pp,myśle ze te 3.5ghz to minimum

!restinpain!
komentarz
komentarz

No grafika jest mocna, ale jak wykręce na te 3.6 MHz przykładowo to ta grafika rozwinie swoje możliwości w 100% ??

Nasówa się od razu 2 pytanie i to zasadnicze czy na tym chłodzeniu wyciągne z tego quada 2.4 MHz na 3.6 ??

A43vil
komentarz
komentarz

Ja mam tego samego radka i 3.6 to jest już tyle ile trzeba.

Da rade, ale nie wiadomo czy procek na tyle wejdzie i jakie napięcie będzie trzeba mu wrzucić.

!restinpain!
komentarz
komentarz

To jest wersja Sclar Malay tego procka czyli podobno lepiej można go podkręcić.Będe próbował.

Macie może jakieś linki z podkręcaniem tego procka bo szczerze nie wiem jak sie do tego zabrać.

komputerowiec?
komentarz
komentarz

na takie OC to trzeba mu zarzucić jakis cooler np scythe mugen,cos z tej wyzszej polki juz niestety:))))

//Popraw pisownię

//Nestea

!restinpain!
komentarz
komentarz

Chłodzenia jeszcze nie mam tak szczerze.Ten temat był rozwijany 3 dni temu na tym forum w dziale Chłodzenie, modding, OC.Doszedłem do wniosku że mugen mi sie nie zmieści ani żaden inny przekraczający 14.5 cm bo tyle mam miejsca na chłodzenie.Dlatego postanowiłem kupić ZALMAN 9500 LED

Na takiej stronie z testami wydajności chłodzeń zalman wypada tylko o punkcik gorzej od scythe mugen.Zalman ma 7 pod względem wydajności a mugen 8.A ten który chce kupić to ten http://www.allegro.pl/item513082082_zalman..._9500_w_wa.html

Mam zamiar 3.6 MHz wycisnąć. Co wy na to ??

olszak
komentarz
komentarz

ten zalman jest bardzo dobry, nie wiem co wy od niego chcecie, 3,6 Mhz to trochę za mało na radka 4870 :P może spróbuj 3,6 ghz... tylko ostrzegam, 3,6 Ghz nie będzie wcale takie proste do wykręcenia, będziesz się musiał bawić napięciami a to jest ryzykowne, dla bezpieczeństwa napisz jaki masz zasilacz

!restinpain!
komentarz
komentarz

Zasilacz Pentagram 620W

http://pl.youtube.com/watch?v=-JJr2Vnfs1w&...feature=related w tym linku jest filmik jak podkręcić q6600 mi wystarczy 3,5 Ghz. ZObaczcie czy przypadkiem nie jest to jakaś ściema, bo niechce spalić sobie procesora.

http://pl.youtube.com/watch?v=rHy5lUU74Yk&...feature=related na tym filmiku Jest podobny sprżet do mojego... Asus P5e,q6600 i CHYBA chłodzenie ZALMAN 9500 LED, wynika to ze zdjęcia na pulpicie.. Wykręcił procesor do 3,6 GHz...sprawdzie te filmiki :) czy nie ma żandej podpuchy :exhappysmiley:

Zasilacz 620 W wystarczy??

klikszen
komentarz
komentarz

wystarczy, to bardzo dobry zasilacz. Jak sie nie znasz na kreceniu a 3.6ghz z tego procka to wedlug mnie naprawde sporo, lepiej daj to komus kto sie na tym zna

Duma Katalonii
komentarz
komentarz

Tak jest to quad wiec 3,6ghz bedzie w sam raz,ten drugi filmik jest ok mozesz sie na nim wzorowac,przy napieciu rzędu 1,56v trzeba załozyc nowe chlodziwo.ZALMAN 9500 LED + pasta Zalman STG-1 dadzą spokojnie rade :)

!restinpain!
komentarz
komentarz

Mogę odrazu wprowadzic takie ustawienia jak jest podnane w drugim filmiku ? Czy bedę musiał robić to jakoś stopniowo ?

olszak
komentarz
komentarz

rób stopniowo, każdy procek inaczej się prodkręca, może się okazać że twój będzie potrzebować więcej bądź mniej napięcia... jeśli więcej do do tych 3,6 tak łatwo nie podkręcisz...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.