x-kom hosting

Jak podkręcić?

limmy
utworzono
utworzono

Witam,

Od razu chcę zaznaczyć, że wielkim znawcą nie jestem, więc dziękuję za wszelką krytykę :D no ale do rzeczy..

Chciałbym poprosić o pomoc w podkręceniu mojego procka: jak, gdzie (pewnie Bios) i ile. Chciałem bardziej upłynnić Far Cry'a 2 na moim kompie bo pomimo dobrego sprzętu (tak mi sie przynajmniej wydaje) nie zawsze idzie płynnie (np jak w słoneczny dzień sobie jadę albo idę z mapką w ręku w środku lasu, wśród liści i drzew) a ustawienia są na "bardzo wysokie" (najwyższe są "ultrawysokie" :P ) Przy "ultrawysokiej" grafie gra mi się wyłączała przy odpaleniu... ;(

tak na marginesie dziwię się temu, bo mam GF 8800, Intel Core 2 Duo 2,66, 2 GB Ram itd. Może te 2 rdzenie trzeba uruchomić?? Ja tam nie wiem, ale byłbym wdzięczny za instrukcję krok po kroku.

Pozdro :)

mastero06
komentarz
komentarz

Pierwsza sprawa to po oc procka wielkiego przyrostu mocy nie odczujesz i mogę się pokusić o stwierdzenie ze żadnego (tj w tej grze) ;) Mógł byś się pokusić o oc grafiki ale to już inna kwestia ;) rdzeni nie musisz uruchamiać ;) zmień detale w gierce i graj bo oc tu wiele nie pomoże ;) a jeśli jednak chcesz i tak podkręcić procka to pisz ;)

Hammer
komentarz
komentarz
Pierwsza sprawa to po oc procka wielkiego przyrostu mocy nie odczujesz

Odczuje grafika przy obecnym stanie procka może być "hamowana" przyda się niewielkie OC tym bardziej że dla C2D OC to nie kłopot

limmy
komentarz
komentarz

Hmm, wszystko fajnie i dzięki za rady, ale co to jest to OC ? ^^ i czy jest jakikolwiek sens w podkręcaniu procka w moim przypadku? Bo już się gubię.. :huh:

JackassJGC
komentarz
komentarz

OC-podkręcanie.

Musiałbyś podkręcić swego Core 2 Duo do jakiś 3.0GHz, bo teraz grafika może być ograniczana lekko jak powiedział przedmówca.

Poszukaj tematów w dziale o oc. Wszystkie C2D kręcą się tak samo albo bardzo podobnie, bo to zależy od płyty głównej.

limmy
komentarz
komentarz

Wow, można do 3.0 GHz? :blink: Bo z tego co kiedyś przeczytałem, to podkręcić można o jakieś 70 - 150 Mhz, czyli niewiele.

Hym, no dobra to dzięki za rady, ale jeszcze mam kompa na gwarancji to pewnie nie wyjdzie, co? Ale nie pomyślałem o tym że grafa może być hamowana, ciekawe :)

Biorę się za szukanie instrukcji do podkręcania procka xD

Gość
komentarz
komentarz

Twojego procka na innym chłodzeniu by do 4.0 GHz podkręcił :P

lukas00000
komentarz
komentarz

Po pierwsze to karta to jaki 8800? GT? GS? czy może GTS? bo ja nie widzę żebyś tam napisał.

Po drugie Jaki to Core 2 Duo?, bo o taktowaniu 2,66 GHz ja się orientuje może być E6750 i E8200

Wieszak
komentarz
komentarz
Hmm, wszystko fajnie i dzięki za rady, ale co to jest to OC ? ^^ i czy jest jakikolwiek sens w podkręcaniu procka w moim przypadku? Bo już się gubię.. :huh:

A słyszałeś o czymś takim jak FAQ, które powinieneś przeczytać przed utworzeniem tego tematu?

Tak, OC by się przydało maksymalnie do 3,2-3,3Ghz - wtedy na 100% grafika będzie w pełni wykorzystywana (mowa o GTS), chociaż bardzo dobry i wystarczający rezultat uzyskasz przy 3,00 Ghz.

Jeśli masz coś z serii GT (nie GTS) to far cry 2 raczej nie pójdzie na full detalach, nawet po OC procka.

Btw. OC wymaga dobrze zgranego zestawu komputerowego o dużym potencjale. To że C2D się dobrze kręci tutaj nie pomoże, jeśli ma zasilacz no-name i najtańszą płytę... ramy 2GB - też mi to nic nie mówi.

Za 2 gb można zapłacić 40 zł lub nawet 450zł więc różnica jakaś jest ;)

limmy
komentarz
komentarz

Mój gerforce to GTS, to wiem napewno, ale jeśli chodzi o taktowanie to nie jestem pewien, musialbym sprawdzić. Tych szczegółów nie podawałem, ponieważ chciałem się tylko ogólnie zorientować w możliwościach, ale wiem że jak juz brałbym się za podkręcanie to musiałbym wszystko dokładnie znać...

Hm... czyli dobrze rozumiem że gdybym miał jakieś super chłodzenie z ciekłego azotu to mógłbym nawet do 5.0 podkręcić? xD nie no dobra głupi żart, ale chlodzenie też nie wiem jakie mam ^^ płyta główna też mnie nigdy nie interesowała i nie obczajam ich za bardzo :P

A, no i Ramy też nie wiem jakie mam, chyba normalne xD

Dobra no to będzie tak:

Intel Core 2 Duo E6750 2,66 GHz, 2666 MHz

GF 8800 320 MB

no i te ramy to już nie znalazłem jaki rodzaj. Jeśli coś radzicie z tym podkręceniem to bardzo proszę o pomoc (czy to w ogóle ma w moim przypadku sens)

Pozdro

Aha no i GF GTS oczywiście :)

mefiasz
komentarz
komentarz

Do tego podkręcania przyda Ci się kilka programów:

- CPU-Z do diagnostyki częstotliwości napięć dzielników mnożników itd. procka i RAM

- OCCT do testowania temp. procka przy obciążeniu

- ORTHOS do testowania stabilności komp po podkręceniu

Wszystkie są darmowe

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.