x-kom hosting

q6600 czy q8200 ?

PrzemoC
utworzono
utworzono

witam no więc tak jak w tytule który procesor jest lepszy ?

q6600 jest starszy od q8200 i robiony był w 65nm co to daje ?

q8200 jest nowszy i w testach z niepodkręconym q6600 , wygrywa q8200

ale myśle że będę podkręcał tego q6600 bo podbno nie jest to takie trudne ale muszę się najpierw nauczyć

więc którego polecacie ?

mastero06
komentarz
komentarz

są ona na innym rdzeniu, q8200 został wykonany w 45nm co za tym idzie lepsze możliwości oc i mniejsze temperatury ;) ktoś powie że q6600 się lepiej kręci ;) ja bym brał q8200 ;)

audi_TT
komentarz
komentarz

Ja bym brał Q6600 wydajniejszy, ma więcej cache (ma 8MB a Q8200 tylko 4MB). Q8200 jest wykonany w 45nm pobiera mniej prądu, ale jest gorszy. Ja osobiście wątpię że Q8200 ma lepsze możliwości oc od starego dziadka Q6600.

Może przy wyborze któregoś z tych procków pomoże ci to: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=80863

PrzemoC
komentarz
komentarz

zraziło mnie trochę do q6600 że podobno wycofują na początku 2009 produkcję :( poczekam z pół roku z kupnem żebym kupił jakiegoś quada q9...

audi_TT
komentarz
komentarz

Tak podobno mają go wycofać, bo są nowsze :) ale ja bym go tak czy siak kupił.

PrzemoC
komentarz
komentarz

a i jeszcze zraża mnie do tego q6600 że pierwsze tańsze zestawy z cztero-rdzeniowymi procesorami były właśnie z q6600 a ja bym chciał coś nowszego bo już jedno starocie mam info na sygnaturce

audi_TT
komentarz
komentarz

Jak cię on zraża to kup Q9400.

PrzemoC
komentarz
komentarz

no jakbym miał trochę więcej kasy to bym kupił ale różnica między q8200 a q9400 to prawie 300zł

audi_TT
komentarz
komentarz

A na czym ci zależy: na tanim i słabym czy na dobrym i drogim?

rafalluz
komentarz
komentarz

Jeżeli kręcisz, to Q6600. Jak nie, może być Q8200, ale tak naprawdę od niego już wolałbym dopłacić do Q9300 - są zdziebko wydajniejsze.

JackassJGC
komentarz
komentarz

Q8200 to cienki procesor ze słabym oc, niskim taktowaniem. plus to tylko proces 45nm.

Radze wziąśc Q6600 i podkręcić:) Bo to niezłe procki:)

star4870
komentarz
komentarz

Rozumie twoje rozterki ale wydaje mi się ze jeśli nie stać cie na żadnego z Q9X00 to jedynym sensownym wyjściem jest q6600(najlepszy ze wszystkich poniżej Q9X00), naprawdę dobrze się kręcą ja mama w tej chwili na swoim 3,42Ghz sabile czyli po obciążeniu wszystkich rdzeni na 100%, dodam ze nie jestem jakimś fascynatem OC.

Pozdrawiam

Ivo1982
komentarz
komentarz

No tak jak poprzednicy zastanowiłbym sie nad zakupem jakiegoś modelu Q9... . Ja posiadam Q9300 i jak do tej pory nie narzekam...

komputerowiec?
komentarz
komentarz

q9300,tez ma slabe OC,wiec lepiej juz q6600 bo cos mozna z kim pokombinowac jeszcze a z tymi to juz słabiutko

gfh7x
komentarz
komentarz

Prosta odpowiedź bierz Q6600. Q8200 fakt faktem jest wykonany w 45nm ale ma gorsze taktowanie i słabo się kręci ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.