x-kom hosting

Jaką kartę kupić?

mysha
utworzono
utworzono

Na początku chciałbym wszystkich przywitać i życzyć wesołych świąt. :bansuj:

Chciałbym kupić sobie jakąś kartę graficzną, pytanie tylko jaką, zastanawiałem się nad grforce9500gt

ale czytałem dużo na ten temat i okazuje się że lepiej jej nie brać bo jest ciut lepsza od 8600gt, a może jakąś 8800 bo są podobno lepsze? A teraz do rzeczy mój sprzęt AMD athlonx2 4400 2,4ghz zasilacz 400w, grafika zintegrowana x1200 co już mi nie wystarcza ale do tej porty wystarczała wiec nie jestem wymagający, 1gb ram kingston ddr3, nie wiem czy to potrzebne ale dysk 750gb jakiś samsung sata2 i to chyba wszystko. Chciałbym odpalić u siebie GTA IV (zalecane jest nvidia8600) karta graficzna max do 300zł lecz dobrze by było gdybym wydał nie więcej niż 200zł te 300 w ostateczności.

Wiem że ten zasilacz nie jest zbyt duży ale nie dawno wymieniłem 300w na ten 400 nowy i nie chcę znów już go zmieniać.

Carlsberg
komentarz
komentarz
zasilacz 400w

Podaj nazwę zasilacza.. Do 300 zł można kupić 8800gs\9600gso >>>CLICK<<< obie karty są sporo wydajniejsze od 9500gt\8600gt.. Pozdro

mysha
komentarz
komentarz

nazwa zasilacza, niestety nie znam, musiał bym teraz kompa rozkręcać. Jakiś w sklepie komputerowym nowy za 75zł pewnie nie jakiś superowski. Ale nic nie podkręcam i myślę że dużo mi tu prądu nie potrzeba. Poza tym do tej pory miałem zasilacz 300w i komputer się nie restartował ani nic myślę że potrzebne mu było max 250w a ta karta którą podałeś zużywa min. zużycie prądu 70 W

max. zużycie prądu 170 W

więc po przełożeniu na zasilacz 400w który teraz mam to mam według moich wyliczeń około 150 wolnych w. wiec?

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli jesteś zainteresowany mam do sprzedania za 300 zł

GALAXY GeForce 8800 GT heat pipe coolermaster :}

mysha
komentarz
komentarz

Tak zainteresowany jestem zawsze, podaj mi max zużycie prądu i inne specyfikacje to to:

układ GeForce 8800GT; rdzeń @ 600 MHz, pamięć 512 MB @ 1800 MHz DDR3 (pamięć z interfejsem 256-bit), magistrala PCI-E x16, 2x DVI (przejściówka na D-sub 15-pin w komplecie); wyjście S-Video / composite oraz HDTV (component); sygnał DVI zgodny z HDCP; chłodzenie CoolerMaster Heatpipe?

Koledzy, jeszcze jedno. Mam jeszcze gdzieś stary zasilacz 250w czy mogę go wykorzystać razem z tym 400w?

W ogołe to na tej karcie 8800GT podłącza się osobne zasilanie?

Gość
komentarz
komentarz

8800Gt pobiera około 110W

chłodzenie CoolerMaster Heatpipe?
heat pipe coolermaster :}
mysha
komentarz
komentarz

[quote name=Ja :P' date='śro, 24 gru 2008 - 00:52' post='573753]

8800Gt pobiera około 110W

Czyli z moją 400w powinienem dać radę? Przypominam że mój sprzęt pracował stabilnie przy zasilaczu 300w.

Gość
komentarz
komentarz

jaka marka zasilacza?

mysha
komentarz
komentarz

Musiałem kompa rozkręcić ;) Marka MODECOM Fell 400w Nie każcie mi kupować nowego....

Dokładnie taki, znalazłem go na allegro. TUTAJ

Giga_Komputer
komentarz
komentarz

Jakby to bylo ModeCom MC 400W to co innego a niestety to Tylko Fell wiec nie obejdzie sie bez kupna nowej zasilki.

JackassJGC
komentarz
komentarz

Taki zasilacz to Ci może w każdym momencie się spalić wraz z resztą podzespołów. Wolę dać 150zł więcej i mieć pewność, że mój komp się nie spali.

Trzeba było napisać na forum to ktoś by Ci powiedział jakie zasilacze są dobre.

danjou
komentarz
komentarz

Też właśnie modyfikuję sprzęt i muszę kupić chieftec`a 450W. Z tego co czytałem opinie jest ok. Teraz moje pytanie: czy do athlona x2 5200 wartko kupić HD4870 512mb/1gb? Czy za mocna karta do tego procesora?

z góry dzięki za odp i wesołych.

Gość
komentarz
komentarz
artko kupić HD4870 512mb/1gb? Czy za mocna karta do tego procesora?

karta jest za mocna do tego procesora, do 4850 wydrapało by podkręcić procesor na tak 2,8-3,0Ghz

mysha
komentarz
komentarz

A czy do AthlonX2 4200+ karta GALAXY GeForce 8800 GT bez żadnego kręcenia będzie ok?

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie, procek będzie ją ograniczał, trzeba by go podkręcić na 2.7-2.8GHz

Gość
komentarz
komentarz

powerfullman'a oferta jest bardzo dobra, gdybym sam potrzebowal karty graficznej to bym od niego bral ;) - 8800GT to bardzo dobra karta (ma taka samą wydajnosc co mlodszy brat 9800GT - praktycznie tylko cyfra z przodu zmieniona)

A czy do AthlonX2 4200+ karta GALAXY GeForce 8800 GT bez żadnego kręcenia będzie ok?

procek bedzie ja ograniczal, ale nie znacznie, jak wymienisz zasilacz na Corsair 450W albo Chieftec 450W to bedziesz mogl podkrecic do 2,8ghz swojego proca :) teraz bym nawet nie probowal pod tym Feel'em niczego podkrecac

mysha
komentarz
komentarz

Tak w ogole znalazłem zestaw taki : Intel Core 2 Extreme X6800 , płyta główna Intel D975XBX, ram Corsair Dominator TWIN2X2048-10000C5DF

2 GB @ 1066 MHz, 5-5-5-15, dysk Seagate Barracuda 7200.8 400 GB, i zasilacz Yesico SilentCool SC560-AS12CF z 560w z kartą galaxy GeForce 8800GT zżerało na obciążeniu jedynie 263w za pomocą miernika wpinanego między gniazdko sieciowe a przewód zasilający komputera, wiec chyba jednak z tym poborem mocy nie jest tak tragiicznie.

Kartę chcę wziąć ale kolega powerfullman nie chce się odezwac ani na gadu ani na PW hehe

Gość
komentarz
komentarz
Tak w ogole znalazłem zestaw taki : Intel Core 2 Extreme X6800 , płyta główna Intel D975XBX, ram Corsair Dominator TWIN2X2048-10000C5DF

2 GB @ 1066 MHz, 5-5-5-15, dysk Seagate Barracuda 7200.8 400 GB, i zasilacz Yesico SilentCool SC560-AS12CF z 560w z kartą galaxy GeForce 8800GT zżerało na obciążeniu jedynie 263w za pomocą miernika wpinanego między gniazdko sieciowe a przewód zasilający komputera, wiec chyba jednak z tym poborem mocy nie jest tak tragiicznie.

no tak, ale tu tez chodzi nam o marke zasilacza...Modecom MC ok, ale Modecom Feel to padlo :P niestety. Proponuje zakupic teraz karte, ale jak najszybciej wymienic zasilacz na Chieftec 400W/450W albo wiecej :)

mysha
komentarz
komentarz

I tak mam zamiar zrobić ;) Nie podważam tu waszej wiedzy i wole się zdać na wasze doświadczenie ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.