x-kom hosting

kiepskie osiągi 3d Mark 06

Stico
utworzono
utworzono

Witam,

Mam problem, otóż: posiadam kartę GF Galaxy 9600gt 521Mb 256Bit DDR3 (overclocked) z chłodzeniem coolermaster,taktowanie domyślne 675/1625/1000. I kiedy testuję ją w 3d Mark'u 2006 na domyślnych ustawieniach mam takie wyniki:

3D Mark Score - 6146

SM2.0 Score - 2393

HDR/SM3.0 Score - 2465

CPU Score - 2640

moja konfiguracja to:

płyta Gigabyte ga-p31-ds3l

procesor dual core 2180 podkręcony do 3.1 GHz

RAM OCZ Platinum rev.2 2gb (dual) cl4 800Hz podkręcone do 930Hz

zasilacz Chieftec chyba 400W

Windows XP.

Myślę że wyniki są dosyć niskie,patrząć na np testy 3d Mark

Dodam że test robiłem na odmulonej Windzie, powyłączałem wszystkie programy, sterowniki do karty ściągnąłem najnowsze(178.24). Czy ktoś może powiedzieć jaka może być przyczyna tak niskich wyników?

Z góry dzięki! :)

Wieszak
komentarz
komentarz

A próbowałeś najnowszym 3d markiem? :)

Poza tym co Cie obchodzi benchmark, ważne są rzeczywiste osiągi, które na pewno nie są takie kiepskie.

Gość
komentarz
komentarz

hmmm z zmniejsz OC procersora i wtedy pusc 3dmarka, mozliwe ze za duze oc i sprzet zamiast szybciej dzialac, spowalnia

Stico
komentarz
komentarz

nie,najnowszym nie próbowałem. zmniejszyłem OC do 2.9GHz i miałem 6083 punktów,więc nieznacznie gorzej. Czy mam jeszcze mniejsze taktowanie ustawić? chociaz myślę że to nie wina procka.

Gość
komentarz
komentarz
hmmm z zmniejsz OC procersora i wtedy pusc 3dmarka, mozliwe ze za duze oc i sprzet zamiast szybciej dzialac, spowalnia

:mur:

Ściągnij hotfix i patcha ze strony 3DMarka.

Imo to jest wina zasyfionego windowsa, ew wirusów.

Gość
komentarz
komentarz

nie wal glowa w ten mur bo sobie kuku zrobisz, z wlasnego doswiadczenia wiem ze po duzym OC procesor moze dzialac niestabilnie...

nie,najnowszym nie próbowałem. zmniejszyłem OC do 2.9GHz i miałem 6083 punktów,więc nieznacznie gorzej. Czy mam jeszcze mniejsze taktowanie ustawić? chociaz myślę że to nie wina procka.

pewnie dawno systemu nie przeinstalowywales (Format itp) i dlatego tyle masz punktow w 3dmarku, tak jak marecki napisal to przez syf

Stico
komentarz
komentarz

a więć przeinstalowałem windowsa,zainstalowalem najnowsze sterowniki, 3D marka 06 razem z patchem i hotfixem i mam niecałe 6500 pkt. czy to możliwe że trafiłem na tak kiepski model karty?

Tomiak
komentarz
komentarz
nie wal glowa w ten mur bo sobie kuku zrobisz, z wlasnego doswiadczenia wiem ze po duzym OC procesor moze dzialac niestabilnie...
dlatego testuje sie np. OCCT ;)

A w grach jest ok?

Gość
komentarz
komentarz
nie wal glowa w ten mur bo sobie kuku zrobisz, z wlasnego doswiadczenia wiem ze po duzym OC procesor moze dzialac niestabilnie...

Niestabilnie to nie znaczy że ma mniejszą wydajność. A walnięcie w mur się tobie przyda, może takich głupot nie będziesz wypisywał...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.