x-kom hosting

proszę o pomoc w doborze procesora do płyty:)

pawikos82
utworzono
utworzono

Mam starszego kompa z płytą Soltek sl-65dvb (TU jest manual do niej) i chciałbym zapytać jaki najmocniejszy procesor obsłuży ta płyta tzn. chodzi mi o parametry. Obecnie mam

Celerona 633/128/66/1.7V. A pytam ponieważ zakupiłem ostatnio celerona 1000/128/100/1.75V i niestety nie ruszyło nic. Być może to wina napięcia lub był uszkodzony, ale cóż...

Jeśli ktoś może mi pomóc w tej kwestii to będe bardzo wdzięczny:)

mastero06
komentarz
komentarz

Wszystko pisze:

1-2 CPU

• Supports Intel® FC-PGA Pentium !!!TM up to 1GHz or above.

• Supports Intel® FC-PGA 370 Celeron & PGA 370 Celeron up to 766MHz

or above.

• Supports VIA Cyrix !!! up to 600MHz.

• Supports CPU voltage Auto-Detect circuit.

Wyraźnie pisze Celeron do 766 ;) a co do tego co kupiłeś to mogło być tak ze ma rdzeń tualatin a płyta ta obsługuje tylko coppermine ;)

pawikos82
komentarz
komentarz

No tak, ale pisze że obsługuje Celerona do 766 lub wyżej (or above). A tego co kupiłem był z rdzeniem coopermine wiec było wszystko ok poza napięciem. A jeśli możesz to napisz mi jaki TY kupiłbyś procek może lepiej było by kupić jakiegoś PIII?

mastero06
komentarz
komentarz

hmmm.... jeśli Ci tamtego nie obsłużyło to ja bym się nie bawił w inne ;) wielkiego przyrostu mocy nie odczujesz a jeśli nawet odczujesz to nigdzie tego nie wykorzystasz ;) lepiej kupić nową platformę a jeśli już koniecznie chcesz zostać przy tym co masz to proca też zostaw ;) bo być może zasilacz nie wyrabia, płyta główna, wiele może być przyczyn a takie dokładanie to strata kasy moim zdaniem ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.