x-kom hosting

Przegrzewanie PC.

mikebarca
utworzono
utworzono

Od może tygodnia mam problem... mianowicie rano godzina 9 odpalam kompa z 3 godziny i nagle komp się wyłącza (gram wtedy Counter Strike 1.6, trochę net, gg). Nie można potem przez 10 minut włączyć Pc a potem jak włączam wchodzę do biosu i wyświetla temperaturę 80'C. Nie wiem dokładnie czego... Co może być wadą??. Mam 4 letni Pc ale nigdy nic takiego nie miałem... Celeron D 2.8Ghz, płyta główna firmy epox, zasilacz 300W, radeon 9250 no i dvd, dysk. Na procku i na obudowie są wiatraczki... normalnie działają ale to nic nie daje. Nawet jak mam otwartą obudowę włączony wiatrak na obudowie to się przegrzewa. Zrobiłem też eksperyment po tym jak się PC wyłączył... poczekałem 15 minut, włączyłem PC i w programie SpeedFan wyświetliło mi temperatury (temp 1 : 25', temp 2 : 61', temp 3 : 30', HD0 : 32', temp 1 : 22'C). Odpaliłem neta i temp 2 rosło ale minimalnie potem spadało (jak nic nie robiłem była tylko przeglądarka włączona). Odpaliłem grę CS 1.6 i już wzrosła z 62' do 65' ale znowu spadła do 63' ale jak tylko pobiegałem po mapie, postrzelałem itp. temp 2 aż do 72' wzrosła... a inne prawie bez zmian. Obudowa i zasilacz nie są gorące... CO TO MOŻE BYĆ...?? Proszę o pomoc...

dem
komentarz
komentarz

Może być temperatura może być zasilacz. Po 1 powinieneś dokładnie wyczyścić radiator procka + po 4 latach podkleić go nową pastą bo stra może byc już kompletnie wykruszona i ponownie posprawdzać temperatury.

Daniel W.
komentarz
komentarz

W ogóle proponuje dokładne czyszczenie komputera i wiatraków.

pozdrawiam

Daniel W.

mikebarca
komentarz
komentarz

Po napisaniu tematu przeczyściłem PC i na razie problemu nie ma (minęła 1 godzina) i chyba nic się nie wydarzy... Chyba nie potrzebnie napisałem ten temat... Ale dzięki za odpowiedzi może kogoś to naprowadzi w przyszłości. Temat chyba zamknięty :D

klikszen
komentarz
komentarz

sciagnij program everest i sprawdzaj od czasu do czasu temperatury, a i nowa paste tez by nie zaszkodzilo nalozyc

star4870
komentarz
komentarz

Myślę ze to wina procka ,porostu się przegrzewa bo zużyło/zabrudziło się łożysko wentylatora i nie jest wstanie schłodzić procesora(zbyt mala liczba obrotow). Proponuje przesmarować oliwą bądź smarem bo problem na pewno powróci.

Pozdrawiam

bartEEEk
komentarz
komentarz

Co jakiś czas czyść komputer - kurz dużo robi w temperaturach.

Jak będzie gorąca, to kup jakieś wentylatorki do obudowy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.