x-kom hosting

Nagrywanie na płytę 870 MB

KamilFan
utworzono
utworzono

Witam. Dzisiaj chciałem nagrać koncert na płytę 870 MB (CD-r 99 minut) (nie mam nagrywarki DVD, tylko zwykłą CD). Koncert ma 730 MB. Gdy wsadziłem płytę, chciałem nagrać, wyskoczyła mi wiadomość że koncert ma 730 MB, a płyta jedynie 702 MB <_< . Przeczytałem coś w internecie, i ustawiłem w Nero na tryb Disc-At-Once czy coś takiego. Płytę nagrała, również wyskoczył ten komunikat, ale można było przejść normalnie do nagrywania. Płyta się nagrała i działa, ale nie wiem czy dobrze ją nagrałem. Mogła się zniszczyć jakość video ?? skoro program mówił że płyta ma 702 MB a na prawdę miała 870 ??. To mam jakoś ustawić inaczej ?? Proszę o jakieś wskazówki.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Płyta nie jest RW, tak? Jeśli nie jest, a została już nagrana, to nic już nie możesz z tym zrobić. Programy mogą mylnie interpretować niektóre płyty. Jeśli chcesz sprawdzić, czy koncert został dobrze wypalony spróbuj go odtworzyć. Wątpię też, aby program do nagrywania pogorszył jakość wideo. Odpal i sprawdź :D

KamilFan
komentarz
komentarz

nie płyta była czysta CDR 870 MB. No płyta działa, ale nie wiem czy to jakoś nie zniszczyło jakości czy coś.

To mam to włączone ,,Włącz przepalanie CD w trybie Disc-At-Once. Absolutna maks. wielkość wydłużenia 99 minut.

I mimo tego nawet jak wezmę ten tryb Disc At Once wyskakuje, że płyta ma 702 MB (a ma 870) a film 730 MB. No ale wtedy klika się OK i już nagrywa.

Więc nie wiem czy tak ma być czy nie...

Mag Magik
komentarz
komentarz

Ja nie pamiętam, czy tak ma być, ale widocznie tak to sobie Nero dedykuje, bo 170MB Overburning-u nie jest możliwe na zwykłej płycie i zwykłej nagrywarce.

To mam to włączone ,,Włącz przepalanie CD w trybie Disc-At-Once. Absolutna maks. wielkość wydłużenia 99 minut.

Jeśli są to ustawienia standardowe, czyli nie wprowadzałeś własnej wartości to nie masz się o co martwić, dla zwykłych płyt 700MB wartością domyślną jest 82 minuty, czyli wszystko jest dobrze widziane.

KamilFan
komentarz
komentarz

Ja to zmieniłem ręcznie... No ale dobra już mniejsza o to. Trzeba będzie się postarać o nagrywarkę DVD, i skończy się to bawienie w te płyty 700 MB itp.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.