x-kom hosting

wolny dysk

kamil1114
utworzono
utworzono

Wczoraj kupiłem dysk twardy Samsung 1TB 32 MB Cache na sata II. Jak kopiuje dane to prędkość wynosi około 50 MB/s. Czemu tak mało ?

tofik177
komentarz
komentarz

to według ciebie jest mało?? skad i gdize kopiujesz swoje dane ??

zrob test programem hdtue i daj zrzut na forum

kamil1114
komentarz
komentarz

Trochę mało. Ja mam dwa dyski twarde. Jak kopiowałem 300GB danych na inną partycję (inny dysk) to miałem taką prędkość.

Zdjęcia z programu hd tune:

dysk.jpg

dysk1.jpg

post-17678-1230037265_thumb.jpg

post-17678-1230037275_thumb.jpg

patilaps
komentarz
komentarz

ten dysk powinien przesyłać z prędkością 300MB/s, masz tylko jeden ten dysk czy jeszcze jakieś?

kamil1114
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jeden dysk: Samsung 500GB sata II

tofik177
komentarz
komentarz

Wiecie co powinno ( w warunkach laboratoryjnych) ale nie musi ja mam dwa dyski sata 2 oba 32mb cache i nigdy nie widzialem zeby kopiowalo mi sie szybciej jak 50 MB/s nawet teraz sprawdzilem kopiujac 4 gb plik leciało ~50MB/s

patilaps
komentarz
komentarz

mi zazwyczaj 200leci...kamil a masz je może jeden pod drugi i może się grzeją

PS. na co ci 1,5TB omg ja z 500GB sobie nie radzę

kamil1114
komentarz
komentarz

Temperatura pierwszego dysku to: 23 stopnie , a drugiego 21 stopni , więc raczej się nie przegrzewają. Masz 200 MB/s ??!! To bardzo ładnie ! Jakiej firmy masz dysk ?

PS. Mam dużo zdjęć. Ponad 400 GB , a są jeszcze inne dane.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Jeden, że 400 zdjęć będzie się wolniej przesyłać, niż pojedynczy plik o takiej samej wadze. Sprawdź w menadżerze urządzeń, czy dysk pracuje w trybie DMA.

Start->Uruchom-> wpisz 'devmgmt.msc' -> Kontrolery IDE ATA/ATAPI-> Podstawowy ew. też Pomocniczy kanał->Właściwości-> Ustawienia Zaawansowane-> Tryb Transferu: DMA jeżeli dostępne.

kamil1114
komentarz
komentarz

Ja w "Kontrolery IDE ATA/ATAPI" mam 4 kanały IDE i 2 standardowe kontrolery PCI IDE. Są ustawione na DMA

Mag Magik
komentarz
komentarz

Wszystkie są na DMA?

kamil1114
komentarz
komentarz

Tak.

Tu jest screen jednego z kanałów:

hdd.jpg

post-17678-1230049662_thumb.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.