x-kom hosting

AMD athlon - przegrzewa sie

Djmex
utworzono
utworzono

Witam !

Mam pewien problem z moim procesorem ... Jego temperatura przekracza niekiedy 100 stopni po czym wyłacza się komputer.

Jeżeli chodzi o sprzęt :

Procesor : AMD athlon 64 X2 4200+

Wentylator : Pentagram Freezone NXC-100 AlCu [P 7002]

Płyta Główna : Gigabyte M61SME-S2

Na początku myślałem, że zależało to od wentylatora ale nic z tego zmieniłem go i dalej to samo ...

Niekiedy jak gram to mogę grać od rana go wieczora i nic się nie dzieje ... a jak w pokoju jest temp 22> to już nic nie mogę zrobić ...

Jak zostawie go właczony właczy się wygaszacz i zaraz temp idzie do góry ... !!

Proszę o pomoc !! Z góry dziękuje :)

Pozdrawiam :)

//naruszenie punktu 2.1 z regulaminu forum

//masz 24h na zmiane, potem kosz

//swirek

antos
komentarz
komentarz

Jeżeli to nie wina sprzętu (wentylatora) to musi to być sprawa jakiegoś szkodliwego programu. Sugeruję gruntowne skanowanie komputera dobrym antyvirem oraz podesłanie logów to już koledzy sprawdzą.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@Djmex

Jego temperatura przekracza niekiedy 100 stopni po czym wyłacza się komputer

Na pewno aż tyle?Może czujnik na płycie uwalony? Czym sprawdzasz temperatury? Podaj temperatury w stresie (wszystkich podzespołów) - Everest, zakładka: komputer -> czujnik albo PC Wizard 2008, zakładka Voltage, Temperature, Fans. Sam zakładałeś tego Pentagrama? Jak z cyrkulacją powietrza w obudowie - jakie wentylatory i gdzie, odkurzone wszystko?

koszary
komentarz
komentarz

Raczej jest coś nie tak z wentylem,zalóż boxowy i sprawdz jego temperature,może pomoże

Nocturn
komentarz
komentarz

Sprawdź czy radiator jest dobrze dociśnięty do procesora ( robi się to za pomocą takiej dźwigni ). Czy nakładałeś pastę termoprzewodzącą, jeśli tak to jaką? Jeśli wszystko zrobiłeś jak należy to po prostu sprawdź organoleptycznie czy radiator faktycznie ma bardzo wysoką temperaturę.

Djmex
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o sprawę wentylatora ... to już mam drugi !! Na Komputerze nie ma żadnych wirów lub podobnego ...

Wentylator zakładał bracik ... informatyk ... Trochę pojęcia ma na kompach ...

Jeżeli chodzi o pastę oczywiście, że dałem nową przy zmianie wentylatora a dokładnie ... THERMAL GREASE !!

Sprawdzaliśmy z bratem radiator gdy na komputerze (EVEREST) temp była 85stopni ... !! W obudowie panowała temperatura 25stopni a radiator w okolicy procesora miał niecałe 30 stopni ...

Być może to wina czujników ... ale to dlaczego się wyłacza ...

P.S Zapomniałem, jeżeli temp dochodzi do 60 stopni to wentylator zaczyna coraz bardziej kręcic ...

Pozdro

Teraz jak siedze przy kompie w pokoju temp 20< temperatura wynosi:

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury:

Płyta główna 29 °C (84 °F)

Procesor 24 °C (75 °F)

Aux 31 °C (88 °F)

WDC WD800BB-00JHC0 35 °C (95 °F)

Wentylatory:

Procesor 4042 RPM

Obudowa 2974 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.25 V

+2.5 V 1.87 V

+3.3 V 3.39 V

+5 V 5.21 V

+12 V 12.54 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.95 V

VBAT baterii CMOS 3.09 V

Debug Info F A7 E3 00

Debug Info T 31 29 24

Debug Info V 4E 75 D4 C2 C4 CC 06 (77)

Idę chwile zagrać w fifę i zobacze czy się zagrzeje ... ale myśle, że nie ponieważ temp w pokoju jest niska to nic sie nie dzieje ... !!

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@Djmex

gdy na komputerze (EVEREST) temp była 85stopni

Gdzie dokładnie była ta temperatura? Procesor? Pytałem jakie masz wentylatory i gdzie? Radiator od procka mocno dociśnięty? Nie jest przypadkiem przekrzywiony? Podaj jeszcze temperatury pod obciążeniem ;)

/EDIT

Temperatura w pokoju nie ma aż takiego wpływu na podzespoły.

Djmex
komentarz
komentarz

Tak na procku !! W kompie mam dwa wentylatory ... jeden na procku a drugi na bocznej (tylniej sciane ) który wyciąga powietrze z kompa ... a dokładnie ARCTIC FAN 3 TC !! Ale narazie mam go wyłączony ponieważ mam sciągniętą obudowę ... a tak to wszystko ... Tak własnie sprawdzałem wszystko jest ok ;)

Właśnie chciałem ale wszystko co teraz robię na kompie temp jest około 30 stopni ...

Wieczorem sprawdzę jak temp w pokoju przekroczy 22> to wtedy wkleję ...

Pozdrawiam ! :)

Tutaj skan !!

Jak grałem w Fifę 08 !

jkjkk.bmp

jkjkk.bmp

Daniel W.
komentarz
komentarz

Pasta źle lub w ogóle nie nałozona.Moze cos z wentylatorem/radiatorem. Nie poprawnie nałozony,lub cos pokrewnego

pozdrawiam

Daniel W.

Djmex
komentarz
komentarz

Pasta jest nowo założona ... być może wentylatorem ...

Kamix
komentarz
komentarz
Pasta jest nowo założona ... być może wentylatorem ...

Cieniutka warstwa?

Jeżeli nie to przez to.

Radiator dobrze dociśnięty?

/EDIT

Temperatura w pokoju nie ma aż takiego wpływu na podzespoły.

Trochę ma.

Używałem Zima Cooling i naprawde temp. były niższe.

Djmex
komentarz
komentarz

Właśnie przed chwila załozyłem tą paste ... przedmuchalem płyte i resztę i narazie temperatura trzyma sie w okolicy 40 stopni ..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.