x-kom hosting

Spadek napięcia podczas obciążenia

mefiasz
utworzono
utworzono

Jak to jest u Was... czy podczas obciążania procesora Orthos'em albo OCCT spada Wam napięcie na procesorze... bo śmiem podejrzewać że to wina słabego zasilacza (MODECOM FEEL III 500W).

Dodam że nie kręciłem procesora, a napięcie jest ustawione na sztywno w biosie.

IDLE 1.26V | Stress 1.24V

PaQre
komentarz
komentarz

To jest vdrop.Programami się nie mierzy napięcia bo często kłamią.Vdrop to nic innego jak spadek napięcia na procesorze.

mefiasz
komentarz
komentarz
Programami się nie mierzy napięcia bo często kłamią.

Też właśnie dziwiło mnie, dlaczego napięcie w BIOSie rożni się od tego które pokazuje CPU-Z, Everest czy inny program.

To jest vdrop.

Czyli tak po prostu jest...? i dopóki komp jest stabilny to się nie przejmować...?

Lepszy zasilacz nie rozwiąże problemu?

antos
komentarz
komentarz

Te 0.02V nie robi różnicy żadnemu procesorowi. Śmiem nawet twierdzić. że mieści się to w granicach błędu pomiarowego i wszelakiej tolerancji :P

A jaki problem? Coś się z kompem dzieje? Twierdzę, że ten komp będzie stabilny jeszcze przez długi czas na tym zasilaczu.

mefiasz
komentarz
komentarz

Na razie się nic nie dzieje... Wszystko działa stabilnie... Chce po prostu wiedzieć jak najwięcej pierdół a propos OC. Jednakże teoria teoria a praktyka praktyką. Dlatego ciekawi mnie jak to wszystko wygląda u innych komputerowych maniaków.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.