x-kom hosting

intel core 2 duo e7300 2.6ghz (60stopni)

matys18
utworzono
utworzono

Witam

Posiadam ten procesor co w temacie i mam teraz pytanie czy 60 -65 stopni to duzo jak procesor jest w stresie ????? na luzie ma koło 45-50 czy te temperatury sa nomralne prosze o odpwoeidz bo sie denerwuje ze moze cos sie spalic

Z góry dzieki i wesołch swiąt :)

armani2414
komentarz
komentarz

muszę ci powiedzieć ze troszq za wysokie, rozumiem ze chłodzenie box, obecnie tez mam boxa ale mam ok 60stopni max dla 3ghz. jestem w trakcie zamówienia nowego sprzętu także i tobie polecam coś nie referencyjnego

swirek
komentarz
komentarz

Posiadam ten procesor co w temacie i mam teraz pytanie czy 60 -65 stopni to duzo jak procesor jest w stresie ????? na luzie ma koło 45-50 czy te temperatury sa nomralne prosze o odpwoeidz bo sie denerwuje ze moze cos sie spalic
Temperatury dosyc wysokie, ale jeszcze do przyjecia. Podkrecales procka? Jakie napiecie Vcore masz ustawione w BIOSie? Jakie masz chlodzenie?
matys18
komentarz
komentarz

nie no moze troszke pzresadziłąem max 60 stopni jest tak 58-60 przy obciazeniu no grania w cala 5 itp

a na luzie to ma tak koło 45-49 co o tym sadzicie

komputerowiec?
komentarz
komentarz

moze komputer stoi w jakims miejscu gdzie nie ma zabardzo powietrza??masz jakies wentyle w obudowie??

matys18
komentarz
komentarz

mysle ze ma dobry luft ... ale co te temperatury sa za duze ?????

Wieszak
komentarz
komentarz
mysle ze ma dobry luft ... ale co te temperatury sa za duze ?????

temperatura ujdzie, parę stopni więcej i można by się martwić ale jak jest 58-60 w stresie to jest pretty nice ;)

matys18
komentarz
komentarz

No tak a jest tez szansa ze taki speed fan pokazuje mi błedne temperatury???? bo np w programie core temp pokazuje mi teraz 40-43 a w speed fan 45-48 wiec nie wiem komu tu wierzyc :)?????

klikszen
komentarz
komentarz

dzieki wielkie !! sciagnalem najnowszego everesta ULTIMATE i faktycznie dzialaja 2 rdzenie nie jest to proporcjonalne ze na obydwu np po 30% tylko na pierwszym 5% na drugim np. 8% chyba dobrze :D, na serio bardzo sie ciesze propsy dla was

mastero06
komentarz
komentarz

Kolega wyżej pomylił tematy chyba ;)

Jeśli nie podkręcałeś procka ani nie zmieniałeś napięcia vcore to tempa troszeczkę za wysoka ;) może niechcący zakładając wentyla starłeś pastę? nie wiem ale moim zdaniem troszeczkę za ciepło przeczyść, załaduj nową pastę termo i sprawdź ;)

Blacha
komentarz
komentarz
No tak a jest tez szansa ze taki speed fan pokazuje mi błedne temperatury???? bo np w programie core temp pokazuje mi teraz 40-43 a w speed fan 45-48 wiec nie wiem komu tu wierzyc smile.gif?????

To samo mam z tym samym procem, tylko z tym ze coretemp mi pokazuje 46 dla cpu0 i 38 dla cpu1, a speedfan odpowiednio 51 i 43. W occt to samo co w coretempie i temperatura jest stała, bez względu na to czy pracuję na kompie 12h, czy go dopiero co uruchamiam. Natomiast w biosie mam CPU temperature i tam mialem max coś ok. 31 stopni.

mastero06
komentarz
komentarz

ja bym wierzył tym temperaturom w biosie ale z pod biosu nie ma jak procka obciążyć :P

mefiasz
komentarz
komentarz

Ja mam E7200 Vcore 1.22V delikatnie kręcony (2.53 @ 2.88)

-temp IDLE 49 - 51 st. C

-temp stress (OCCT) 59 - 61 st. C

Temp w Biosie 38 st. C

Miałem podobny problem http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=...;hl=czy+aby+nie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.