x-kom hosting

Problem AMD Athlon 64 x2

dariusz91
utworzono
utworzono

Pomocy!!

Wczoraj zainstalowalem sobie Grida wszystko bylo ok . Po pewnym czasie gra sama zwalniala i nagle przyspieszala.

Poczytalem w internecie i dowiedzialem sie ze dwurdzeniowce AMD (W moim wypadku AMD Athlon x2 64 5200+) maja problemy z niektorymi grami i naprawia to "AMD Dual-Core Optimizer" i nowe sterowniki do procesora.

pobralem ze strony producenta i nic sie niezmienilo na plus, przeciwnie teraz ten sam problem wystepuje w innych grach.

Nie jest to wina sprzetu bo wczesniej wszystko smigalo, dopiero po zainstalowaniu Grida i tych programow wszystko zaczelo sie sypac

Z gory dzieki za pomoc

damib
komentarz
komentarz
Pomocy!!

Wczoraj zainstalowalem sobie Grida wszystko bylo ok . Po pewnym czasie gra sama zwalniala i nagle przyspieszala.

Poczytalem w internecie i dowiedzialem sie ze dwurdzeniowce AMD (W moim wypadku AMD Athlon x2 64 5200+) maja problemy z niektorymi grami i naprawia to "AMD Dual-Core Optimizer" i nowe sterowniki do procesora.

pobralem ze strony producenta i nic sie niezmienilo na plus, przeciwnie teraz ten sam problem wystepuje w innych grach.

Nie jest to wina sprzetu bo wczesniej wszystko smigalo, dopiero po zainstalowaniu Grida i tych programow wszystko zaczelo sie sypac

Z gory dzieki za pomoc

a co masz za kartę graficzną??

dariusz91
komentarz
komentarz

Nvidia Geforce 9500GT ale nie sadze aby mialo to jaki kolwiek zwiazek z karta graficzna bo powinna spokojnie te gry pociagnac

rafalluz
komentarz
komentarz

9500GT ~= 8600GT. Pociągnie, ale niekoniecznie na full i zależy od rozdzielczości. W jakich ustawieniach w tego Grida grasz? I jakie inne gry?

dariusz91
komentarz
komentarz

Pure i tym podobne ale to nie jest wina karty.

damib
komentarz
komentarz

Zalecane wymagania:

- Windows XP/Vista (Jeśli posiadasz Windows Vista, SP1 jest zalecany)

- DirectX 9.0c

- Intel Core 2 Duo @ 2.66Ghz lub Athlon X2 3800+

- 2GB RAM

- Karta Graficzna: GeForce 8800 lub Radeon X1950

- Karta Dźwiękowa: Creative Sound Blaster X-Fi

- DVD-ROM z możliwością odczytu płyt dwuwarstwowych (Dual Layer)

- 12.5 GB Miejsca na dysku.

tu mas zalecane wymagania tej gry tu raczej twoja karta się nie wyrabia i dlatego masz te spowolnienia

a przy jakiej rozdziałce grasz??

i jakie te inne gry są??

próbowałeś instalować najnowsze stery??

vlodar
komentarz
komentarz

Podepnę się z moim problemem. Mam tą samą grafę i procka X2 5000+. Jak gram w GTA4 to po chwili (czasem dłuższej) mi się proc grzeje i wyłącza komp. Nie chce nawet od razu Winda wystartować a w biosie pokazuje ~75 stopni. Po chwili stugnie i komp i gra startują. Gra mi się nie przycina, czasem tekstury się nie wczytają i po chwili komp się wyłącza...

Komp jest nowym zestawem i jest na gwarancji. Czy procesor ma prawo się tak grzać, że aż mi się komp wyłącza? Czy proc nie powinien być jakoś ograniczony do konkretnej liczby operacji i ewentualnie gra by się przycinała? Zawsze miałem świadomość, że tak to właśnie wygląda...

:huh:

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

rafalluz
komentarz
komentarz

Proc albo grafa mogą się grzać, monitoruj temperatury np. Everestem lub SpeedFanem.

Trzecim powodem takiego stanu rzeczy może być za słaby zasilacz. Masz plomby gwarancyjne?

vlodar
komentarz
komentarz

Nie mam plomb. Speedfana już mam i zastanawiam się, czy takie grzanie może być podstawą do reklamacji. Tym bardziej, że teraz już w menu nie mogę pogrzebać w GTA :/ Jeszcze godzinę temu misje przechodziłem a teraz lipa. Z otwartą obudową to samo. Ze zmienionymi ustawieniami wiatraka (żeby cały czas dawał maksa) to samo... Chyba nie wyczytają mi z internetu wymagań GTA i nie wymyślą, że grafika nie ta i dlatego mi się proc grzeje... ?

koszary
komentarz
komentarz

Może trzeba od nowa nałożyć paste na proca bo zle styka!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.