x-kom hosting

[SAMSUNG SV0802N] "Hard disk fail" i....

Plastelinek
utworzono
utworzono

Cześć.

1-sze: chcę się przywitać. Trafiłem tutaj, bo tylko chyba tu znajdę konkretną poimoc dot. dysków.

2-gie - teraz problem:

Mam dysk jak w temacie. Dysk podłączony pod komputer wyświetla "...hard disk fail" - wszystko jedno czy jako master czy slave. Żaden soft go nie widzi, niczym nie da się go podejrzeć a jednak jest w BIOSie wykrywany prawidłowo: marka, typ, wersja fw. Tyle że na tym się kończy. Taki dysk bym wywalił gdybym potrzebował go do komputera, ale on.... działa! Działa tylko wnagrywarce DVD! Dysk wpinam, włączam nagrywarkę i po chwili normalnie nagrywarka pracuje. Wyjmuję go, wpinam do PC - "hard disk fail". Próbowałem HD z dwóch nagrywarek - oba dyski (ten sam typ) zachowują sie identycznie; nie działają z PC.

Problem mam taki, że muszę sklonować jeden dysk na drugi: jeden jest w 100% sprawny, a z drugim są kłopoty w nagrywarce; prawdopodobnie padł jakiś soft w dysku odpowiedzialny za działanie w DVDr. Gdybym zrobił obraz dysku tego w 100% sprawnego na tym drugim, prawdopodobnie ruszyło by i drugie urządzenie. A tak, mam kłopot.

Spotkał się ktoś z czymś takim, żeby HD był zapisany w jakiś niezrozumiałym dla PC formacie? Jak to obejść?

mefistergo
komentarz
komentarz

zresteuj bios zworka a dysk przelec programem hddregenerator :P moze pomoze hehe :PP

Plastelinek
komentarz
komentarz

Witam.

nic nie da podłączenie do PC, bo żaden soft nie widzi tych HD. CZemu? Opis niżej:

Podłączyłem go pod PC, włączam - "Hard disk fail". Przykłądam ucho do dysku - nic! Dysk się nie kręci! No to nic dziwnego, że go PC nie rozpoznaje (choć BIOS go w opcjach wykrywania rozpoznaje poprawnie). Dysk wsadzony do DVDr zaczyna się kręcić. Posprawdzałem napięcia - takie same. Wydłubałem drugi dysk z DVD-r (inny model, ale ten sam dysk) - w PC sie nie kręci, w DVDr - tak. Podłączyłem oba dyski pod sam zasilacz PC - dyski z nagrywarek sie nie kręcą, inne z PC - tak. Oba dyski (z PC i z DVDr) kręca się w nagrywarce, tyle, że dysk z PC powoduje wyświetlenie na wyświetlaczu tekstu "HDD NG" (next generation?!). Kompletnie teraz zbaraniałem. Co jest grane?

Dyski to 'Samsung SV0802N. Literę "V" specjalnie pogrubiłem, bo spotkałem się w necie z inforamcją, że sa dyski SP0802N! Tych ludzie używają z PC. Czym sie one różnią? Czy to jakaś specjalna wersja HD dla potrzeb nagrywarek?

Nic już nie kumam. Ciemny w sprawach komputera i elektroniki to ja nie jestem, swoje już przeszedłem, dłubię w tym od kupy lat, ale takiej zagrychy nie miałem. I nie powiem, że zaczyna mnie to dość mocno wkurzać >:-/

Jakies pomysły?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.